Теханаліз: Як Alfa, Mercedes та Haas впроваджували інновації

Теханаліз: Як Alfa, Mercedes та Haas впроваджували інновації

16.08.19 15:30

Пошук кращих аеродинамічних характеристик - це не просто калькування ідей суперників, але і власні конструктивні винаходи. Проте коли найкращі рішення поширилися по всьому пелотону, настає момент нових дизайнерських рішень. Ось три приклади таких інновацій, що з'явилися в останніх гонках...

Торцева пластина Alfa Romeo C38, Гран Прі Німеччини

1/3

Фото: Джорджо Піола

На Гран Прі Великої Британії Alfa Romeo переглянула опорну планку торцевої пластини переднього антикрила і допрацювала її у Німеччині. Цей елемент антикрила не так зарегламентований, як інші. Тому інженери намагаються витягнути з нього якомога більше ефективності, хоча його розміри умовно обмежені.

Торцева пластина Alfa Romeo C38, Гран Прі Австрії

2/3

Фото: Джорджо Піола

До австрійської гонки конструкція мала класичніший вигляд і створювала вир. Він мав вирішальне значення для характеристик зовнішньої частини антикрила і допомагав виштовхувати повітря на зовні від передньої шини. Це зводило до мінімуму вплив турбулентності повітря, яка утворювалася під впливом передніх шин, на решту аеродинамічних елементів боліда.

Переднє антикрило Alfa Romeo C38, Гран Прі Німеччини

3/3

Фото: Джорджо Піола

Нова опорна планка отримала вигнуту форму і кіль, який уточнює напрямок руху виру. Команда розробила різноманітні версії конструкції, які покращують роботи машини в залежності від траси.

Переднє антикрило Mercedes AMG F1 W10

1/5

Фото: Джорджо Піола

Mercedes дуже стрімко розвивається, що не залишає шансів суперникам. На Гран Прі Німеччини для святкування 125-річчя першого успіху в автоспорті команда привезла нове переднє антикрило, повітроводи гальм, відкрилки позаду передньої підвіски, бічні дефлектори, дефлекторні панелі, бокові понтони та капот, а також допрацювала прорізи у днищі, змінила дифузор і, нарешті, заднє антикрило. Можливо, останній пункт став найголовнішим у роботі боліда.

Заднє антикрило Mercedes AMG F1 W10

2/5

Фото: Джорджо Піола

Торцеві пластини заднього антикрила у Німеччині - нова концепція розвитку Mercedes. Можливо, конкуренти скопіюють це рішення. Це новий виріз у вигляді зубців пили позаду площин атаки, які з'явилися через зміни правил 2019 року. Конструкція антикрила не просто стала вищою і ширшою, що призвело до збільшення аеродинамічного опору, вона також втратила жалюзеподібні прорізи на передній крайці торцевої пластини. Ці прорізи чи отвори використовувались із середини 2000-х для впливу на перепад тиску повітря у місці з'єднання площин атаки і торцевої пластини, аби нівелювати утворення вирів.

Себастьян Феттель, Ferrari SF90

3/5

Фото: Ендрю Гон / LAT Images

Цього року це було легко помітити (на фото Себастьян Феттель за кермом Ferrari), адже у вологих умовах цей вир насичувався вологою і візуалізовувався на крайці антикрила. Раніше жалюзеподібні прорізи та отвори заважали виру утворюватись. Ця світлина лише підтверджує, наскільки важче зараз повітрю долати заднє антикрило.

Mercedes AMG F1 W10

4/5

Фото: Джорджо Піола

Аби зменшити вир, збільшити притискну силу і зменшити аеродинамічний опір, Mercedes додала декілька зубців (стрілка). Це створює два менших вира, які накладаються на згаданий вище вир і зменшують його вплив. Деякі команди на додачу використовують вертикальні елементи. Дизайн Срібних стріл дозволив їм якомога краще нівелювати утворення виру, покращити аеродинамічні характеристики, особливо у разі зміни траєкторії руху боліда.

Льюїс Хемілтон та Валттері Боттас, Mercedes AMG W10

5/5

Фото: Джеррі Андре / Sutton Images

Таке прагнення Mercedes до покращення ефективності боліда має примусити нервувати решту пелотону, адже це вже четверта зміна аеродинаміки боліда команди з початку сезону. Наразі ефективність змін, які виглядають ефектно, поки що невідома, але джерела у команді свідчать, що виграш сягає пів секунди.

Кевін Магнуссен і Ромен Грожан, Haas VF-19

1/3

Фото: Зак Моге / LAT Images

У Haas продовжується драма не тільки щодо регулярних зіткнень її гонщиків на трасі, але і щодо ефективності її боліда, особливо зважаючи на суперників. В останніх гонках команда використовує два різних аеропакети, аби знайти відповідь у вирішенні проблем. Грожан використовує початковий аеропакет, а Магнуссен постійно випробовує оновлення.

Заднє антикрило Haas F1 Team VF-19

2/3

Фото: Джорджо Піола

Отже, Магнуссен використовує найновіші деталі та елементи. Серед таких була досить цікава нова концепція торцевої пластини заднього антикрила. Команда використала геть інший підхід у використанні вертикальних елементів. Напевно, інженери з'ясовують, чи сконструйований за допомогою розрахункової гідродинаміки елемент підвищить ефективність боліда. Три звивистих горизонтальних елементи допомагають вертикальним впливати на потоки повітря і ефективніше регулювати їх подальший рух.

Бічний понтон Haas F1 Team VF-19 Кевіна Магнуссена

3/3

Фото: Джорджо Піола

VF-19 Магнуссена у Німеччині також отримала нові бічні дефлектори та дефлекторні панелі. У Haas вирішили об'єднати дефлекторну панель з так званим бумерангом, який нівелює негативні впливи передньої шини на повітря і спрямовує його для якомога кращого подолання днища та понтонів.


джерело
noteyu

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Бразилія 15.11.19 00 22 03
Найближчі перегони
практика 1
15 листопада 16:00 - 17:30
практика 2
15 листопада 20:00 - 21:30
практика 3
16 листопада 17:00 - 18:00
кваліфікація
16 листопада 20:00
ПЕРЕГОНИ
17 листопада 20:00
найближчі гран-прі
15 - 17 листопада 2019
Гран-Прі Бразилії Місцезнаходження: Сан-Паулу, довжина траси 4309 м, дистанція Гран-Прі 305.909 км

29 листопада - 01 грудня 2019
Гран-Прі Абу-Дабі Місцезнаходження: Абу-Дабі, довжина траси 5554 м, дистанція Гран-Прі 305.355 км

Календар 2019
Останні новини

Марко: Honda не визначилась із планами на 2021 рік Радник Red Bull Хельмут Марко каже, що незабаром рішення буде прийнято.

Расселл: Не думаю, що відхід Окона мені допоможе Пілот Williams Джордж Расселл не вважає, що він наблизився до місця бойового гонщика Mercedes.

Тост пояснив, чому Toro Rosso зберіг своїх пілотів Керівник Toro Rosso Франц Тост пояснив позицію команди.

Албон: Наступного року спробую додати ще більше Пілот Red Bull Александер Албон подякував команді за новий контракт.

Хорнер: Албон заслужив контракт своїм прогресом Керівник Red Bull Крістіан Хорнер пояснив, чому Александер Албон залишиться у команді.

Глас народу
Ферстаппен: У Mercedes Алонсо також був би чемпіоном
Поганому танцору  пицюоина заважає.

14.11.2019 15:06Kotygoroshko

Феттель: Ми не здалися тоді, коли все йшло погано
Правда така, що червоні стали лузерами та декілька сезонів підряд втрачають прірву таких важливих балів у нікчемних ситуаціях, особливо Себ та стратеги. Ганьба, ло чого довели команду.

12.11.2019 16:42Дима

Хорнер: Ферстаппен наприкінці міг обійти Хемілтона
Якби бабуся мала б пицюрину вона б була дідусем hi

06.11.2019 16:07Kotygoroshko

Хорнер: Шість титулів за 13 сезонів - це неймовірний успіх
Краще Альбона зробіть першим номером. Гамільтон наразі, разом з мерцедесами найкращі.

04.11.2019 19:00Kotygoroshko

Ферстаппен: Критика Хемілтона - дурнувата
Ну тобі давно вже все одно. Знаємо як ти "чесно" перегони проводиш. Сподіваюся скоро всі будуть з тобою так само чесно проводити перегони, щоб ти по бетонному бордюру на трасу виїзджав чи по покришкам з за меж траси.

02.11.2019 11:19Kotygoroshko

Офіційно. Новим спонсором Williams буде PONOS
Головне з таким спонсором - замаскувати його в Сочі. Цитата: «Мы в PONOS стремимся вызывать улыбки на лицах и создавать позитив посредством игр, которые создаём», — отметил генеральный директор компании Йорикацу Цудзико.   Да вы прям дикий ржач подняли.

02.11.2019 08:09Дима

Офіційно. Новим спонсором Williams буде PONOS
Гарна назва у спонсора ))) З таким спонсором тільки вперед!

01.11.2019 16:28Kotygoroshko

Феттель: Робота Хемілтона з шинами - це чиста магія
А на початку карьери, особливо в парі з Баттоном, всі казали, що гуму він не вміє берегти. Хоча й було безліч етапів, де він зберігав її краще напарника.

31.10.2019 17:00Дима

Батько Ферстаппена: Максу варто прикусити язика
Невже Йос вважає усіх людей навколо настільки тупими?

31.10.2019 05:34Дима

Феттель: Я не бачив Хемілтона і не хотів його витискати
Ну гаразд, коли Себ його витиснув на траву, то Хем був позаду в третині корпусу, а все інше балачки від Себа, тому що йому навіть у зеркало не потрібно було дивитись. Я нічого не писав про боротьбу чи штрафи, Хем також ніколи не чурався можливості комусь "залишити місце". Але ница риторика Себа та Бінотто мене дратує.

30.10.2019 17:47Дима

Хемілтон: Якщо не даш Ферстаппену місця, він тебе стукне
Це в нього давно, Росберга он стільки років чмирив.

30.10.2019 17:34Дима

Хемілтон: Якщо не даш Ферстаппену місця, він тебе стукне
А ще він чудово грає у психологічні ігри. Чого варта його репліка десь після екватору перегонів, на яку повелись Фури: " My tires are dead" (моя гума померла). Так померла, що він проїхав на ній ще 30+ кіл і чудово тримав перевагу на фініші!!! ckrofl

30.10.2019 11:58noteyu

Феттель: Я не бачив Хемілтона і не хотів його витискати
Діма, до якого повороту? Якщо ти про старт, то будь-ласка передивись уважно відео старту. Немає такої миті, коли Гамільтон попереду Феттеля на стартовій прямій. Всі діють жорстко та на межі. А ці балачки більше для психологічного тиску.

30.10.2019 11:53noteyu

Як справи?
 • Aliaze:   ФЕРРАРИ ПРОСТО НА СТАРТЕ ПРОТУПИЛО СПЕРВА ФЕТЕЛЬ ПОТОМ ЛЕКЛЕР!!!
  13.10.19 15:02
 • Дима:   Шарль, Макс відвалились, тепер, теоретично, тільки Боттас щось може. Але все рівно обидва титули у Мерседес.
  13.10.19 09:52
 • Дима:   Мерсы подарили победу Боттасу? Иначе никак не объяснить 2 пит Льюиса. Леклера тоже красные подставили, на позицию, но все же.
  13.10.19 09:40
 • Дима:   Посмотрел квалу, поспал, теперь гонку.
  13.10.19 08:28
 • Aliaze:   Что всё ещё спят ПРОСЫПАТЬСЯ ПОРА СКОРО ГОНКА!!!

  13.10.19 07:26
 • Aliaze:   Леклеру неудолось 10 раз подряд Выиграет у Феттеля ну надеемся и ДУБЕЛЬ ФЕРРАРИ в Гонке!!!
  13.10.19 07:24
 • Aliaze:   FORZA FERRARI
  13.10.19 07:22
 • Aliaze:   Как рад в воскресенье подымается в 4 часа Утра супер !!
  12.10.19 21:54
 • Дима:   О чем я и пишу.
  29.09.19 16:53
 • Aliaze:   Это просто Хемильтону Повезло что Феррари проступили с тактикой надо было отстатся на мидиуме а не приходить на софт и Леклер упустил момент что надо было быстро обогнать Боттоса а ему это неудолось и все пошло не так!!!
  29.09.19 16:45
 • Дима:   Ответочка Себу — карма настигла. Мерсы достали тупить с тактикой: зачем им вчера был мидиум, если бы не «палец», то хрен им, а не победа.
  29.09.19 16:01
 • Дима:   Феттель поимел красных и Шарля?
  Не понимаю политику попустительства Феррари к быдло-поступкам «пальца» -они его тянут, когда сам не может, а он — подлые ответки напарнику.
  29.09.19 14:39
 • noteyu:   Всім привіт! Я декілька днів буду мати обмежений доступ до ПК. Тому, якщо в когось є бажання, додавайте новини самі.
  28.09.19 22:51
 • Дима:   Знову Шарль зробив Себа, але не покоїть завтрашня гонка — що ще придумають червоні, бо «пальцю» треба перемога(а чи потрібні йому такі ганебні перемоги?)? Феррарі ризикує до ніякого Себа отримати невмотивованого Шарля.
  28.09.19 16:58
 • Aliaze:   Формулу 1 Можно посмотреть в Одессе Гран При а Кафе «Баффело — 99» В 14.00 по Киеву
  28.09.19 09:36
 • Aliaze:   У Мерседесов новый вариант двигателя не пошёл будет скорее всего переходить на Старый вариант!!!
  28.09.19 09:33
 • Kotygoroshko:   Схоже, що мерси втратили темп розробки оновлень, можливо готують глобальне оновлення, але воно може бути вже недоречним.
  24.09.19 12:21
 • noteyu:   Так отож! Вони самі себе усунули з подіуму. За що їм велика подяка від Фур ;)))
  23.09.19 16:53
 • Дима:   Гума працює — то ще не все. Попередні 2 гонки також працювала — що це дало?
  22.09.19 21:32
 • noteyu:   Діма, наскільки я зрозумів перемовини між Льюісом та містком, йому пропонували раніше заїхати на перший піт, але він казав, що гума працює добре. На цьому відрізку він і злив свій подіум.
  22.09.19 21:05
 • Дима:   Что со стратегами мерсов: все три гонки после перерыва дико шкварятся? Может до победы и не добрались бы, но на пару десятков очков могли больше набрать. Толку с Хема, что три гонки тащится в зоне ДРС, если в нынешней Ф1 нереально обогнать равный по скорости болид, а тем более быстрее.
  22.09.19 20:05
 • Aliaze:   FORZA FERRARI FORZA LEKLER FETTEL
  22.09.19 17:25
 • Aliaze:   Две Sefti Car за одну гонку!!!
  22.09.19 17:22
 • Дима:   Мерси зробили все навпаки відносно Бельгії, мабуть, думали, що так точно обженуть, але не вийшло. Все таки потрібно було хард ставити.

  Можливо червоні почули Хема, але чи він все ще буде потрібен їм? У них є Леклер, навколо якого ходять чутки про підвищення зарплатні з 1 до 9-10 лямів, навколо його можна та навіть потрібно будувати команду. Чи потрібен їм буде 5, 6 або навіть 7- кратний чемпіон з незрозуміло якою мотивацією та реакцією, зате величезною зарплатою, який, до того ж, буде тягнути ковдру на себе?
  09.09.19 17:27
 • noteyu:   А Хем дійсно останнім часом подає сигнали Фурам, що він не проти перейти до них. Я гадаю його почули )))
  09.09.19 13:29
 • noteyu:   Діма, стосовно Боттаса, якби йому поставили «хард», то він мав би більше шансів. Фури аналогічно помилились з Феттелем у Бельгії, коли на останній відрізок поставили йому «супер-софт» замість «софту». Тобто, я хочу сказати, що ти на гумі наздоганяєш добре, але на момент коли треба атакувати гуми вже немає. Феррарі на цей раз вивчили урок з Бельгії і поставили Леклеру одразу «хард».
  09.09.19 13:28
 • Дима:   Мне кажется еще в 20 Хэм будет в Мерсах, а потом в Феррари рванет.
  08.09.19 17:40
 • Дима:   Боттас -лошара. Хэм всю гонку дожимал Шарля, а он не смог даже пару кругов продержатся против изношенных шин Феррари. Почему мерсы раньше Льюиса не позвали?
  08.09.19 17:32
 • Aliaze:   Рено притормозила Всех а Мерседесы пусть винить только себя кто им мешало выихать раньше а не а не как получилось все вмести выехали!!!
  08.09.19 14:22
 • Дима:   Тоже не понял. Себ же тоже потерял, может с переводом лажа(для кликбейта), а говорил о том, что выгоду только Леклер поимел.
  08.09.19 09:01
 • noteyu:   Звісно дивились. Перехитрили самі себе. А навіщо Гамілтон одразу звинувачує Феррарі я не зрозумів. Їхав би собі першим в такому разі…
  08.09.19 00:01
 • Дима:   Смотрели Монцу? Ржака. 2 придурка + поздний выезд и все остались без борьбы за подиум, так как успели на быстрый круг уйти только Леклер и Сайнц.
  07.09.19 17:18
 • Дима:   Новини. 1 комент.
  Наступна кнопка — Новини. Ще 1 комент.
  12.08.19 16:57
 • noteyu:   Було, просто ти завжди писав коменти (наприклад) у новинах. А тепер написав ще й у блозі.
  11.08.19 22:16
 • Дима:   Раніше цього не було, здається.
  11.08.19 17:19
 • noteyu:   зліва від коментарів є закладки, коментарі розподіляються по темах «новини», «галерея», «флуд» тощо…
  11.08.19 13:59
 • Дима:   noteyu, здається коментарії зламались: в правому кутку видно, що 2 відповіді, але коли перейти до них, то показує останній, натискаєш відповісти — залишається цифра 1, тільки тоді можна побачити інший. Раніше на сторінці були всі коментарі, на які відповіли.
  11.08.19 07:50
 • noteyu:   Діма, ну може в людини емоції. Нічого поганого він наразі не робить. )
  04.08.19 22:13
 • Aliaze:   Макс в перед в стену Чемпионов!!!
  04.08.19 15:49
 • Дима:   noteyu, а можно этого бота(dimoneem) забанить? А то скучный, с одной то фразой.
  04.08.19 13:51

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Mercedes
Mercedes
(695.0)
 14 7
Ferrari
Ferrari
(479.0)
 3 6
Red Bull
Red Bull
(366.0)
 2 5
McLaren
McLaren
(121.0)
Renault
Renault
(82.0)
Toro Rosso
Toro Rosso
(66.0)
Racing Point
Haas
Haas
(28.0)
 1
Williams
Williams
(1.0)
Всі команди

Вартові сайту

Олександр
Олександр Чемпіон
Andrey
Andrey Чемпіон

Активні користувачі

skorpion
skorpion Чемпион
Sveta+F1
Sveta+F1 Чемпион
Гарик
Гарик Тест пилот
Helgcos
Helgcos Тест пилот
sheila
sheila Тест пилот
Evgen
Evgen Чемпион
Золотусик
Золотусик Тестер симулятора
Всі користувачі