Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

10.09.19 17:47

Ferrari погано обійшлася з чотирикратним чемпіоном світу, не віддавши йому по його заслугах після жертовного вчинку в Спа. Тепер в команді може початися війна.

Для початку важливий тезис: успіх Ferrari в двох вересневих гонках – багато в чому зроблений завдяки Себастьяну Феттелю. В Бельгії німец накочував на Валттері Боттаса в конці гонки та вирогідно б пройшов його в боротьбі за подіум, якби провів другий піт-стоп трохи раніше. Однак, побачивши, що його стратегія в боротьбі за перемогу не спрацювала, Феттель пожертвував собою заради команди. Він п'ять кіл чекав Льюіса Хемілтона, втрачаючи час, а потім скільки міг стримував британця та його напарника.

Граючи на себе, Себ, без сумнівів, відправився б у бокси на десяток кіл раніше та мав би достатній запас часу для боротьби як мінімум за третє місце. Але він забезпечив Шарлю Леклеру ті самі декілька секунд запасу, які спасли монегаска на фініші. Феттель зіграв на команду і отримав вдячність, яку заслужив від Шарля та Маттіа Бінотто. Але безперечно Себ чекав, що віддячать йому не тільки словом.

Шарль Леклер, Луі Камільєрі та команда Ferrari святкує перемогу в Гран Прі Італії

Фото: Simon Galloway / Sutton Images

В Монці пілоти Ferrari домовились розганяти один одного по черзі, при цьому в більш важливій другій спробі бенефіціаром мав бути Себ. Так, Леклер в першій спробі їхав не безпосередньо позаду Феттеля – між ними була ще пара машин. Але все ж таки свою частину угоди німець виконав. Але йому для цього прийшлося їхати по трасі першим, від чого так відбрикувалися інші пілоти у другій спробі.

Шарль же у відповідь «зам'явся» в натовпі, не поспішав обганяти повільні машини і в підсумку, за великим рахунком, не виконав схему, яку вигадала командой. Нагадаємо, що Феттель був в цьому натовпі тих, хто грає в піддавки, найактивнішим і в підсумку достатньо швидко вийшов вперед – так що, саме неросторопність Леклера не дала Феттелю піти на швидке коло. І на решітці німець опинився тілько четвертим.

Що ми бачимо? Феттель допомогає Леклеру перемогти в Спа та взяти поул в Монці, а у відповідь отримує невдячність, яка прикрита словами про непорозуміння та розгубленість. «Ти їдеш першим, Феттель – за тобою», – здається, в такій схемі важко щось не зрозуміти і немає від чого розгубитись. Шарль, одначк, зміг.

Але не варто винити в ситуації одного Леклера. В Ferrari прекрасно розуміли, що всі будуть сидіти в боксах до останніх секунд. І також знали, що наразі черга Леклера розганяти напарника. Це була спроба Себа, та вони без сумніву могли випустити обох пілотів на трассу першими. Так, Шарль при цьому втратив би надію попасти у чийсь сліпстрим, але це і так була не його спроба. А ось Себастьяну цілком би вистачило б допомоги від напарника на чистій трасі.

Команда безперечно підвела Феттеля, і ніякі вечірні обговорення не змінять картину. Себ залишився без подіуму на двох найважливіших для Ferrari этапах та вправі звинуватити в цьому керівництво команди. Його прикра помилка на перших колах в Італії – без сумніву пов'язана саме нервовими подіями, що сталися у суботу. Гіперемоційний німець навряд чи зміг спокійно пережити таку несправедливість. Він рвався вперед, обганяти та помститися, перестарався та допустив помилку. Здається, у виконанні Феттеля ми таке бачили вже не раз.

Розворот Себастьяна Феттеля

Фото: Andy Hone / LAT Images

Чому так вдіяли у Ferrari? Можна, звісно, говорити про те, що команда зливає дороговартісного лідера заради нової надії. Але навряд чи це так. Проблема Скудерії – хаос, який не в змозі підкорити її керівництво. Про безалаберність та неорганізованість у команді не раз казали її в минулому співробітники. Раніше це торкалось в основному технічного штабу, де іноземці та італійі ніяк не могли домовитися в процесі спільної роботы. Але з приходом Бінотто на пост голови команди ми вже не одноразово бачили дивовижне непорозуміння безпосередньо на трасі. Якщо вже команда не здогадалася вчасно випустити Леклера у кваліфікації у Монако, то могла не здогадатися і в Монці.

А ось з Леклером навряд чи все так просто. Здається, Шарль розкривається як класичний babyface killer – вбивця з невинним обличчям. Він як і раніше скромний та шановливий на словах – але, схоже, не у справах. Хто знає, можливо монегаск відчув свій шанс вийти у лідери Ferrari і мимохідь підштовхнув старшого товариша до падіння?

На фоні всіх розмов про те, що Феттель вже не торт і навіть не тістечко, на фоні чуток про відхід Себа в Red Bull, на фоні міркувань про те, що саме Шарль тепер надія Скудерії, 21-річний хлопець цілком міг сам у все це повірити. А якщо ні, йому могли підказати. Наприклад, менеджер Ніколя Тодт, якому батько безперечно вже прочитав курс лекцій про інтриги в Ferrari.

Гонщик Ferrari Шарль Леклер та його менеджер Ніколя Тодт святкують перемогу в Гран Прі Бельгії

Фото: Joe Portlock / LAT Images

Кращого моменту, аби злити Себастьяна, дійсно не вигадаєш. Він не виграє вже рік, а його помилки обговорюють частіше, ніж нові наряди Хемілтона, в нього поступово підходить до кінця контракт. І тут на заміну старіючому чемпіону приходить талановитий юнак, блискавкою увірвавшийся в Формулу 1. Та ще й майже італієць! Про що ще мріяти в Маранелло?

Питання в тому, як події вікенду вплинуть на самого Шарля. Так, він виграв дві гонки, але виграв їх за допомоги Феттеля. Чи зможе він залишитися на коні без цієї допомоги? Є ризик, що тепер в команді розгорнеться повноцінна боротьба двох пілотов. Хоча б закулісна. Чи вистачить у Леклера ваги, щоб перетягнути на свій бік співробітників і, головне, Бінотто? Чи тепер Шарля повернуть на місце другого номера, щоб задобрити Феттеля?

Себастьян Феттель, Ferrari

Фото: Jerry Andre / Sutton Images

І ще одне питання: як тепер Ferrari не зіпсувати відносини з Себастьяном? Скоріше за все Бінотто схоче повернути німцю все сторицею. От тільки коли та де? До кінця року Ferrari вже не приїде на траси, де команду можна було б вважати фаворитом. При гарних розкладах виграти декілька гонок, звісно, можливо (якщо не повторювати власних помилок). Але ми ж розуміємо, що виграти в Монці та виграти в Мехіко – різні речі.

Наразі Феттель вправі вимагати, щоб Леклер грав другого номера, поки не віддасть борг до кінця. А враховуючи, що віддати його буде вкрай важко, це може надовго позбавити самого Шарля шансів на успіх. Або остаточно зіпсувати відносини між двома пілотами. І що в тоді робити Бінотто?

Звісно, частина шанувальників Скудерії вже готові возвести Леклера на п'єдестал, а в напарники до нього вимагати того ж Райкконена. Але повертати фінна через рік після проводов – сумнівна ідея для репутації стайні. До того ж, не факт, що це потрібно самому Кімі. Не факт, що в Ferrari він буде достатньо швидкий. Не факт, що погодиться поступатися Леклеру також легко, як погоджувався допомагати Феттелю. А інших варіантів просто не видно. Леклер поки не наробив навіть на Валттері Боттаса у ролі другого номера. Що вже казати про умовного Чеко Переса, який точно не дасть молодому напарнику легкого життя.

Утворюється патова ситуація: погано обійшовшись з Феттелем, Леклер нашкодив самому собі. Він може виграти, якщо його революція вдасться та він стане першим номером у команді. Але якщо ні, громадянська війна навряд чи піде на користь молодому пілоту.

Останній юнець, який так нахабно обходився з чемпіоном світу, наразі вальяжно їде до шостого титулу. Ось тілько Алонсо в 2007 році був новачком в McLaren, а Льюіс до того часу був пов'язаний з командою вже майже десять років і в Формулі 1 з першого ж сезону боровся за титул. До того ж випадок це окремий. Все ж таки, якщо у Леклера немає впевненості в тому, що Ferrari готова позбавитися від Феттеля, йому краще помиритися з Себастьяном. Насправді німець – точно не той пілот, котрого ти бажаєш бачити розлюченим у своїх боксах.


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Дима Дима11.09.2019 07:47

Порівнювати Леклера з Хемілтоном некорректно, той був нахабний та не зважав на авторитети. Шарль взагалі незрозумілий та й вина неочевидна, в нього були й кращі нагоди нпідставити, так щоб не помітно було.


noteyu noteyu12.09.2019 19:09

Некоректно, згоден. hi

Але хитрун Леклер ще той yes. Феттель у порівнянні з ним просто сама прямота та щирість.


Дима Дима13.09.2019 21:34

Феттель останні сезони взагалі лох забитий.


Австралія 13.03.20 14 07 59
Найближчі перегони
практика 1
13 березня 03:00 - 04:30
практика 2
13 березня 07:00 - 08:30
практика 3
14 березня 05:00 - 06:00
кваліфікація
14 березня 08:00
ПЕРЕГОНИ
15 березня 07:00
найближчі гран-прі
13 - 15 березня 2020
Гран-Прі Австралії Місцезнаходження: Мельбурн, довжина траси 5303 м, дистанція Гран-Прі 307.574 км

20 - 22 березня 2020
Гран-Прі Бахрейну Місцезнаходження: Сахір, довжина траси 5412 м, дистанція Гран-Прі 308.238 км

03 - 05 квітня 2020
Гран-Прі В'єтнаму Місцезнаходження: Ханой, довжина траси 5607 м, дистанція Гран-Прі 306.075 км

Календар 2020
Останні новини

Албон: Новинка Mercedes - дуже витончена Пілот Red Bull Александер Албон нормально ставиться до DAS.

В'єтнам може не пустити на гонку Ф-1 Ferrari та Alpha Tauri Проведення етапу Формули-1 у В'єтнамі під загрозою зриву.

Директор McLaren: Ми не візьмемо Алонсо до себе Виконавчий директор McLaren Зак Браун задоволений нинішнім складом пілотів.

Ferrari вжила заходів через епідемію коронавірусу в Італії "Скудерія" відреагувала на спалах коронавірусу в Італії.

Ferrari привезла на тести фінальний варіант боліда Команда Формули-1 Ferrari тепер змагається на тестах з солідним пакетом оновлень.

Глас народу

Італійці просять поліцію конфіскувати новий болід Ferrari
Вони напевно ще й вегани та захисники лгбт/трансів, бо так само не орієентуються у світі.

23.02.2020 17:57Дима

Офіційно. FIA забороняє новинку Mercedes з наступного сезону
Тому що FIA хоче "і нашим і вашим"... Безглузде рішення імхо.

23.02.2020 17:47noteyu

Італійці просять поліцію конфіскувати новий болід Ferrari
Просто ці бовдури не дуже розуміються на юридичних нюансах yes

23.02.2020 17:46noteyu

Офіційно. FIA забороняє новинку Mercedes з наступного сезону
А чому тоді в цьому сезоні Дас можна, а в наступному вже ні. Дивно.

23.02.2020 17:04Kotygoroshko

Власник Red Bull: Ми сподіваємося на чемпіонство
Угу і тести в Барселоні показали ваш час ))))

19.02.2020 18:48Kotygoroshko

Формула-1 втратить 43 млн євро, якщо скасують етап у Китаї
Ну так заразиться купу народу вірусом, але в порівнянні з 43 млн ойро то неважливо.

19.02.2020 17:10Kotygoroshko

Ріккардо: Renault цілком реально взяти подіум
Забудь! Йди краще у формулу Е. В чому прогрес? Команда навіть на 3 сходинку не може вилізти.

18.02.2020 08:53Kotygoroshko

Італійці просять поліцію конфіскувати новий болід Ferrari
А на якій підставі можна конфіскувати болід? Вимагати заборонити надпис, так, але не має, здається, закону про конфіскацію тих же біг бордів.

17.02.2020 05:43Дима

Директор Ferrari: Феттель - це ключова особа нашого проекту
А казали будете по новому думати чи якось так, а насправді не можете вибратися з минулого.

07.02.2020 15:24Kotygoroshko

Стролл вклав 500 млн фунтів в Aston Martin. Так буде називатися Racing Point
Нарешті! Можливо з'явиться конкурент двигунам Мерцедес.

02.02.2020 10:01Kotygoroshko

Директор Aston Martin - про інвестиції Стролла
"з містером Стролла"? Нагадує: Так, бвана.   Може краще буде: якщо ви запитаєте містера Стролла обо поговорите з містером Строллом?

02.02.2020 08:50Дима

Алонсо може зайняти місце Ріккардо в Renault
На 2021? Після зміни регламенту? Коли невідомо хто під, а хто над конем? Навіщо це Алонсо? Навіщо Рено? А саме головне - навіщо Формулі 1? Я ще можу зрозуміти Хема, у якого немає суперників і який може побити або зрівнятись з рекордами ЧБ та піти непереможеним. І то вже наступного сезону цуцики не будуть лаяти, а будуть драти ха хвоста, боки та лапи, а повернення Алонсо користь принесло би тільки Вільямс для розвитку боліду та розуміння, де вони лажають.

28.01.2020 17:20Дима

Пілот IndyCar відмовився йти у Формулу-1
Щось мені здається, що навіть за кермом боліду правильної команди він нічого б не показав. В інді багато залечить від вдачі. Під час виступу Алонсо було помітно настільки він перевершує більшість пілотів - контроль боліда в поворотах, розгін-галмування, те, настільки він стрімко вертає втрачені позиції після піт-стопів, порівняно з іншими. Лише надійність підвела. Звісно то було кільце, але більш звичних трасах його вміння мали б ще більше значення.

24.01.2020 16:41Дима

Марко: Хемілтон цілком може піти у Ferrari
Ну Фетель жодного титулу з Феррарі не виграв.

24.01.2020 16:22Kotygoroshko

Як справи?
 • Kotygoroshko:   У Феррарі двигун відмовив на тестах і вони знову втрачають швидкість у повільних поворотах.
  26.02.20 08:52
 • Дима:   Минулого року всім привозила Феррарі, а мерси приховували швидкість. Позаминулого також фаворитами були не срібні, що не завадило їм взяти чемпіонати. Орієнтир по швидкості буде на гран прі Австралії та наступних.
  25.02.20 18:32
 • Kotygoroshko:   Ну чого ж. Перші тести показали що мерцедеси секунду привезли. І що мало хто розуміє систему Дас.
  23.02.20 22:28
 • Дима:   ДАС ніби й суперечить пунктам регламенту, але напряму не порушує. Можливо це новий «подвійний диффузор».
  23.02.20 18:06
 • noteyu:   Привіт. Так! Перші тести показали, що нічого не показали =))). Крім холівару навколо DAS…
  23.02.20 17:50
 • Дима:   Вітаю. Хоч якийсь рух почався.Поки що мерси швидкі, але це не означає те, що вони показали максимальну швидкість та не показує швидкість червоних, які цього сезону може навчились приховувати козирі від суперників.
  20.02.20 17:02
 • Kotygoroshko:   Тести то таке вони нічого не покажуть. Австралія покаже, хто там павич.
  19.02.20 17:12
 • Andrey:   Ну що завтра вже початок. Хоча i тiльки тести але…
  18.02.20 20:44
 • Дима:   З Новим Роком! Хай переможе, але на зміни можна надіятись лише з 2021, мабуть.
  02.01.20 17:22
 • noteyu:   Вітаю всіх з прийдешніми святами! Здоров'я міцного та обов'яково хочу побажати всім захоплюючого наступного сезону! Хай нова генерація переможе, принесе новий імпульс та покаже «корифеям» на що вона здатна!
  31.12.19 17:52
 • Дима:   На квалі здалася іншою. Що за підстава з часом початку гонки? Почалася в 7, а на сайті було в 8. Тепер доведеться в записі дивитись, немає бажання зсередини починати.
  17.11.19 20:07
 • noteyu:   Та ніби не міняли. Ще на початку сезону вони анонсували матову фарбу і весь сезон з нею.
  16.11.19 22:27
 • Дима:   Феррарі що змінили фарбу? В Бразилії у них такий гарний червоний колір на болідах.
  16.11.19 21:00
 • Aliaze:   ФЕРРАРИ ПРОСТО НА СТАРТЕ ПРОТУПИЛО СПЕРВА ФЕТЕЛЬ ПОТОМ ЛЕКЛЕР!!!
  13.10.19 15:02
 • Дима:   Шарль, Макс відвалились, тепер, теоретично, тільки Боттас щось може. Але все рівно обидва титули у Мерседес.
  13.10.19 09:52
 • Дима:   Мерсы подарили победу Боттасу? Иначе никак не объяснить 2 пит Льюиса. Леклера тоже красные подставили, на позицию, но все же.
  13.10.19 09:40
 • Дима:   Посмотрел квалу, поспал, теперь гонку.
  13.10.19 08:28
 • Aliaze:   Что всё ещё спят ПРОСЫПАТЬСЯ ПОРА СКОРО ГОНКА!!!

  13.10.19 07:26
 • Aliaze:   Леклеру неудолось 10 раз подряд Выиграет у Феттеля ну надеемся и ДУБЕЛЬ ФЕРРАРИ в Гонке!!!
  13.10.19 07:24
 • Aliaze:   FORZA FERRARI
  13.10.19 07:22
 • Aliaze:   Как рад в воскресенье подымается в 4 часа Утра супер !!
  12.10.19 21:54
 • Дима:   О чем я и пишу.
  29.09.19 16:53
 • Aliaze:   Это просто Хемильтону Повезло что Феррари проступили с тактикой надо было отстатся на мидиуме а не приходить на софт и Леклер упустил момент что надо было быстро обогнать Боттоса а ему это неудолось и все пошло не так!!!
  29.09.19 16:45
 • Дима:   Ответочка Себу — карма настигла. Мерсы достали тупить с тактикой: зачем им вчера был мидиум, если бы не «палец», то хрен им, а не победа.
  29.09.19 16:01
 • Дима:   Феттель поимел красных и Шарля?
  Не понимаю политику попустительства Феррари к быдло-поступкам «пальца» -они его тянут, когда сам не может, а он — подлые ответки напарнику.
  29.09.19 14:39
 • noteyu:   Всім привіт! Я декілька днів буду мати обмежений доступ до ПК. Тому, якщо в когось є бажання, додавайте новини самі.
  28.09.19 22:51
 • Дима:   Знову Шарль зробив Себа, але не покоїть завтрашня гонка — що ще придумають червоні, бо «пальцю» треба перемога(а чи потрібні йому такі ганебні перемоги?)? Феррарі ризикує до ніякого Себа отримати невмотивованого Шарля.
  28.09.19 16:58
 • Aliaze:   Формулу 1 Можно посмотреть в Одессе Гран При а Кафе «Баффело — 99» В 14.00 по Киеву
  28.09.19 09:36
 • Aliaze:   У Мерседесов новый вариант двигателя не пошёл будет скорее всего переходить на Старый вариант!!!
  28.09.19 09:33
 • Kotygoroshko:   Схоже, що мерси втратили темп розробки оновлень, можливо готують глобальне оновлення, але воно може бути вже недоречним.
  24.09.19 12:21
 • noteyu:   Так отож! Вони самі себе усунули з подіуму. За що їм велика подяка від Фур ;)))
  23.09.19 16:53
 • Дима:   Гума працює — то ще не все. Попередні 2 гонки також працювала — що це дало?
  22.09.19 21:32
 • noteyu:   Діма, наскільки я зрозумів перемовини між Льюісом та містком, йому пропонували раніше заїхати на перший піт, але він казав, що гума працює добре. На цьому відрізку він і злив свій подіум.
  22.09.19 21:05
 • Дима:   Что со стратегами мерсов: все три гонки после перерыва дико шкварятся? Может до победы и не добрались бы, но на пару десятков очков могли больше набрать. Толку с Хема, что три гонки тащится в зоне ДРС, если в нынешней Ф1 нереально обогнать равный по скорости болид, а тем более быстрее.
  22.09.19 20:05
 • Aliaze:   FORZA FERRARI FORZA LEKLER FETTEL
  22.09.19 17:25
 • Aliaze:   Две Sefti Car за одну гонку!!!
  22.09.19 17:22
 • Дима:   Мерси зробили все навпаки відносно Бельгії, мабуть, думали, що так точно обженуть, але не вийшло. Все таки потрібно було хард ставити.

  Можливо червоні почули Хема, але чи він все ще буде потрібен їм? У них є Леклер, навколо якого ходять чутки про підвищення зарплатні з 1 до 9-10 лямів, навколо його можна та навіть потрібно будувати команду. Чи потрібен їм буде 5, 6 або навіть 7- кратний чемпіон з незрозуміло якою мотивацією та реакцією, зате величезною зарплатою, який, до того ж, буде тягнути ковдру на себе?
  09.09.19 17:27
 • noteyu:   А Хем дійсно останнім часом подає сигнали Фурам, що він не проти перейти до них. Я гадаю його почули )))
  09.09.19 13:29
 • noteyu:   Діма, стосовно Боттаса, якби йому поставили «хард», то він мав би більше шансів. Фури аналогічно помилились з Феттелем у Бельгії, коли на останній відрізок поставили йому «супер-софт» замість «софту». Тобто, я хочу сказати, що ти на гумі наздоганяєш добре, але на момент коли треба атакувати гуми вже немає. Феррарі на цей раз вивчили урок з Бельгії і поставили Леклеру одразу «хард».
  09.09.19 13:28
 • Дима:   Мне кажется еще в 20 Хэм будет в Мерсах, а потом в Феррари рванет.
  08.09.19 17:40

Залік пілотів

Всі пілоти

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Всі команди

Вартові сайту

Олександр
Олександр Чемпіон
Andrey
Andrey Чемпіон

Активні користувачі

skorpion
skorpion Чемпион
Sveta+F1
Sveta+F1 Чемпион
Гарик
Гарик Тест пилот
Helgcos
Helgcos Тест пилот
sheila
sheila Тест пилот
Evgen
Evgen Чемпион
Золотусик
Золотусик Тестер симулятора
Всі користувачі