Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

10.09.19 17:47

Ferrari погано обійшлася з чотирикратним чемпіоном світу, не віддавши йому по його заслугах після жертовного вчинку в Спа. Тепер в команді може початися війна.

Для початку важливий тезис: успіх Ferrari в двох вересневих гонках – багато в чому зроблений завдяки Себастьяну Феттелю. В Бельгії німец накочував на Валттері Боттаса в конці гонки та вирогідно б пройшов його в боротьбі за подіум, якби провів другий піт-стоп трохи раніше. Однак, побачивши, що його стратегія в боротьбі за перемогу не спрацювала, Феттель пожертвував собою заради команди. Він п'ять кіл чекав Льюіса Хемілтона, втрачаючи час, а потім скільки міг стримував британця та його напарника.

Граючи на себе, Себ, без сумнівів, відправився б у бокси на десяток кіл раніше та мав би достатній запас часу для боротьби як мінімум за третє місце. Але він забезпечив Шарлю Леклеру ті самі декілька секунд запасу, які спасли монегаска на фініші. Феттель зіграв на команду і отримав вдячність, яку заслужив від Шарля та Маттіа Бінотто. Але безперечно Себ чекав, що віддячать йому не тільки словом.

Шарль Леклер, Луі Камільєрі та команда Ferrari святкує перемогу в Гран Прі Італії

Фото: Simon Galloway / Sutton Images

В Монці пілоти Ferrari домовились розганяти один одного по черзі, при цьому в більш важливій другій спробі бенефіціаром мав бути Себ. Так, Леклер в першій спробі їхав не безпосередньо позаду Феттеля – між ними була ще пара машин. Але все ж таки свою частину угоди німець виконав. Але йому для цього прийшлося їхати по трасі першим, від чого так відбрикувалися інші пілоти у другій спробі.

Шарль же у відповідь «зам'явся» в натовпі, не поспішав обганяти повільні машини і в підсумку, за великим рахунком, не виконав схему, яку вигадала командой. Нагадаємо, що Феттель був в цьому натовпі тих, хто грає в піддавки, найактивнішим і в підсумку достатньо швидко вийшов вперед – так що, саме неросторопність Леклера не дала Феттелю піти на швидке коло. І на решітці німець опинився тілько четвертим.

Що ми бачимо? Феттель допомогає Леклеру перемогти в Спа та взяти поул в Монці, а у відповідь отримує невдячність, яка прикрита словами про непорозуміння та розгубленість. «Ти їдеш першим, Феттель – за тобою», – здається, в такій схемі важко щось не зрозуміти і немає від чого розгубитись. Шарль, одначк, зміг.

Але не варто винити в ситуації одного Леклера. В Ferrari прекрасно розуміли, що всі будуть сидіти в боксах до останніх секунд. І також знали, що наразі черга Леклера розганяти напарника. Це була спроба Себа, та вони без сумніву могли випустити обох пілотів на трассу першими. Так, Шарль при цьому втратив би надію попасти у чийсь сліпстрим, але це і так була не його спроба. А ось Себастьяну цілком би вистачило б допомоги від напарника на чистій трасі.

Команда безперечно підвела Феттеля, і ніякі вечірні обговорення не змінять картину. Себ залишився без подіуму на двох найважливіших для Ferrari этапах та вправі звинуватити в цьому керівництво команди. Його прикра помилка на перших колах в Італії – без сумніву пов'язана саме нервовими подіями, що сталися у суботу. Гіперемоційний німець навряд чи зміг спокійно пережити таку несправедливість. Він рвався вперед, обганяти та помститися, перестарався та допустив помилку. Здається, у виконанні Феттеля ми таке бачили вже не раз.

Розворот Себастьяна Феттеля

Фото: Andy Hone / LAT Images

Чому так вдіяли у Ferrari? Можна, звісно, говорити про те, що команда зливає дороговартісного лідера заради нової надії. Але навряд чи це так. Проблема Скудерії – хаос, який не в змозі підкорити її керівництво. Про безалаберність та неорганізованість у команді не раз казали її в минулому співробітники. Раніше це торкалось в основному технічного штабу, де іноземці та італійі ніяк не могли домовитися в процесі спільної роботы. Але з приходом Бінотто на пост голови команди ми вже не одноразово бачили дивовижне непорозуміння безпосередньо на трасі. Якщо вже команда не здогадалася вчасно випустити Леклера у кваліфікації у Монако, то могла не здогадатися і в Монці.

А ось з Леклером навряд чи все так просто. Здається, Шарль розкривається як класичний babyface killer – вбивця з невинним обличчям. Він як і раніше скромний та шановливий на словах – але, схоже, не у справах. Хто знає, можливо монегаск відчув свій шанс вийти у лідери Ferrari і мимохідь підштовхнув старшого товариша до падіння?

На фоні всіх розмов про те, що Феттель вже не торт і навіть не тістечко, на фоні чуток про відхід Себа в Red Bull, на фоні міркувань про те, що саме Шарль тепер надія Скудерії, 21-річний хлопець цілком міг сам у все це повірити. А якщо ні, йому могли підказати. Наприклад, менеджер Ніколя Тодт, якому батько безперечно вже прочитав курс лекцій про інтриги в Ferrari.

Гонщик Ferrari Шарль Леклер та його менеджер Ніколя Тодт святкують перемогу в Гран Прі Бельгії

Фото: Joe Portlock / LAT Images

Кращого моменту, аби злити Себастьяна, дійсно не вигадаєш. Він не виграє вже рік, а його помилки обговорюють частіше, ніж нові наряди Хемілтона, в нього поступово підходить до кінця контракт. І тут на заміну старіючому чемпіону приходить талановитий юнак, блискавкою увірвавшийся в Формулу 1. Та ще й майже італієць! Про що ще мріяти в Маранелло?

Питання в тому, як події вікенду вплинуть на самого Шарля. Так, він виграв дві гонки, але виграв їх за допомоги Феттеля. Чи зможе він залишитися на коні без цієї допомоги? Є ризик, що тепер в команді розгорнеться повноцінна боротьба двох пілотов. Хоча б закулісна. Чи вистачить у Леклера ваги, щоб перетягнути на свій бік співробітників і, головне, Бінотто? Чи тепер Шарля повернуть на місце другого номера, щоб задобрити Феттеля?

Себастьян Феттель, Ferrari

Фото: Jerry Andre / Sutton Images

І ще одне питання: як тепер Ferrari не зіпсувати відносини з Себастьяном? Скоріше за все Бінотто схоче повернути німцю все сторицею. От тільки коли та де? До кінця року Ferrari вже не приїде на траси, де команду можна було б вважати фаворитом. При гарних розкладах виграти декілька гонок, звісно, можливо (якщо не повторювати власних помилок). Але ми ж розуміємо, що виграти в Монці та виграти в Мехіко – різні речі.

Наразі Феттель вправі вимагати, щоб Леклер грав другого номера, поки не віддасть борг до кінця. А враховуючи, що віддати його буде вкрай важко, це може надовго позбавити самого Шарля шансів на успіх. Або остаточно зіпсувати відносини між двома пілотами. І що в тоді робити Бінотто?

Звісно, частина шанувальників Скудерії вже готові возвести Леклера на п'єдестал, а в напарники до нього вимагати того ж Райкконена. Але повертати фінна через рік після проводов – сумнівна ідея для репутації стайні. До того ж, не факт, що це потрібно самому Кімі. Не факт, що в Ferrari він буде достатньо швидкий. Не факт, що погодиться поступатися Леклеру також легко, як погоджувався допомагати Феттелю. А інших варіантів просто не видно. Леклер поки не наробив навіть на Валттері Боттаса у ролі другого номера. Що вже казати про умовного Чеко Переса, який точно не дасть молодому напарнику легкого життя.

Утворюється патова ситуація: погано обійшовшись з Феттелем, Леклер нашкодив самому собі. Він може виграти, якщо його революція вдасться та він стане першим номером у команді. Але якщо ні, громадянська війна навряд чи піде на користь молодому пілоту.

Останній юнець, який так нахабно обходився з чемпіоном світу, наразі вальяжно їде до шостого титулу. Ось тілько Алонсо в 2007 році був новачком в McLaren, а Льюіс до того часу був пов'язаний з командою вже майже десять років і в Формулі 1 з першого ж сезону боровся за титул. До того ж випадок це окремий. Все ж таки, якщо у Леклера немає впевненості в тому, що Ferrari готова позбавитися від Феттеля, йому краще помиритися з Себастьяном. Насправді німець – точно не той пілот, котрого ти бажаєш бачити розлюченим у своїх боксах.


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Дима Дима11.09.2019 07:47

Порівнювати Леклера з Хемілтоном некорректно, той був нахабний та не зважав на авторитети. Шарль взагалі незрозумілий та й вина неочевидна, в нього були й кращі нагоди нпідставити, так щоб не помітно було.


noteyu noteyu12.09.2019 19:09

Некоректно, згоден. hi

Але хитрун Леклер ще той yes. Феттель у порівнянні з ним просто сама прямота та щирість.


Дима Дима13.09.2019 21:34

Феттель останні сезони взагалі лох забитий.


Сингапур 20.09.19 00 20 53
Найближчі перегони
практика 1
20 вересня 11:30 - 13:00
практика 2
20 вересня 15:30 - 17:00
практика 3
21 вересня 13:00 - 14:00
кваліфікація
21 вересня 16:00
ПЕРЕГОНИ
22 вересня 15:00
найближчі гран-прі
27 - 29 вересня 2019
Гран-Прі Росії Місцезнаходження: Сочі, довжина траси 5853 м, дистанція Гран-Прі 307 км

11 - 13 жовтня 2019
Гран-Прі Японії Місцезнаходження: Судзука, довжина траси 5807 м, дистанція Гран-Прі 307.471 км

25 - 27 жовтня 2019
Гран-Прі Мексики Місцезнаходження: Мехико, довжина траси 4304 м, дистанція Гран-Прі 305,354 км

Календар 2019
Останні новини

Хемілтон взяв другу практику, за ним - Ферстаппен та Феттель Пілот Mercedes Льюїс Хемілтон показав найкращий результат на другому тренуванні.

Ферстаппен виграв першу практику в Сингапурі, Хемілтон став третім Пілот Red Bull Макс Ферстаппен показав найкращий результат на автодромі "Маріна-Бей".

Офіційно. Haas залишив Грожана і відмовив Хюлькенбергу Пілот Haas Роман Грожан залишається в американській команді.

Хюлькенберг може перейти в Alfa Romeo Пілот Renault Ніко Хюлькенберг шукає собі команду на новий сезон.

Феттель: Ми не фаворити у чемпіонаті Пілот Ferrari Себастьян Феттель тверезо оцінив ситуацію.

Глас народу
Екс-пілот Ф-1: Наступного сезону Ферстаппен стане чемпіоном
Це залежить певною мірою який в нього буде болід.

20.09.2019 21:38noteyu

Екс-пілот Ф-1: Наступного сезону Ферстаппен стане чемпіоном
Я думаю Ферстапен буде чемпіоном максимум один раз,  але найближчі років 3 цього не станеться.

19.09.2019 15:10Kotygoroshko

Формула-1 може замінити штрафи на баласт для болідів
Правильно по 3 мішки картоплі та нехай возять.good

19.09.2019 07:11Kotygoroshko

Сайнс: Без DRS у Формулі не було б жодного обгону
Без ДРС жоден йовбак не зміг би обігнати.

16.09.2019 13:42Kotygoroshko

Хаккінен: Феттель мусить виграти гонку, щоб повернути репутацію
Фетель нікому нічого не винен. Все що треба сказати він сказав.

16.09.2019 11:10Kotygoroshko

У Формулі-1 введуть кваліфікаційну гонку
Здаєтся не 1 квітня, а якусь маячню несуть.

14.09.2019 21:14Дима

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися
Феттель останні сезони взагалі лох забитий.

13.09.2019 21:34Дима

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися
Некоректно, згоден. hi Але хитрун Леклер ще той yes. Феттель у порівнянні з ним просто сама прямота та щирість.

12.09.2019 19:09noteyu

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися
Порівнювати Леклера з Хемілтоном некорректно, той був нахабний та не зважав на авторитети. Шарль взагалі незрозумілий та й вина неочевидна, в нього були й кращі нагоди нпідставити, так щоб не помітно було.

11.09.2019 07:47Дима

Хемілтон: Стюарди встали не з тієї ноги
Льюїс поки не пілот Феррарі.

10.09.2019 08:35Дима

Леклер на поулі в Італії, Хемілтон стартуватиме другим
Доволі скупа новина, а насправді це було - епічно.

07.09.2019 21:40Дима

Сайнс: Ферстаппен вже майже сильніший за Хемілтона
Практично - не рахуеться, Росберг фактично чинив тиск лише в своєму останньому сезоні.

05.09.2019 16:25Дима

Леклер взяв поул у Бельгії, Хемілтон стартуватиме третім
Двигун у червоних - занадто вже двигун, щоб щось на трасах "педаль в підлогу" їм протиставити.

03.09.2019 05:43Дима

Леклер взяв поул у Бельгії, Хемілтон стартуватиме третім
У Мерсів була надія на Мерси mocking А Феттель Бельгію злив повністю. Хоча, якби йому на фінальний відрізок поставили не супер-софт, а софт (жовтий), то можливо він би Боттаса міг наздогнати ...

03.09.2019 00:09noteyu

Як справи?
 • Дима:   Мерси зробили все навпаки відносно Бельгії, мабуть, думали, що так точно обженуть, але не вийшло. Все таки потрібно було хард ставити.

  Можливо червоні почули Хема, але чи він все ще буде потрібен їм? У них є Леклер, навколо якого ходять чутки про підвищення зарплатні з 1 до 9-10 лямів, навколо його можна та навіть потрібно будувати команду. Чи потрібен їм буде 5, 6 або навіть 7- кратний чемпіон з незрозуміло якою мотивацією та реакцією, зате величезною зарплатою, який, до того ж, буде тягнути ковдру на себе?
  09.09.19 17:27
 • noteyu:   А Хем дійсно останнім часом подає сигнали Фурам, що він не проти перейти до них. Я гадаю його почули )))
  09.09.19 13:29
 • noteyu:   Діма, стосовно Боттаса, якби йому поставили «хард», то він мав би більше шансів. Фури аналогічно помилились з Феттелем у Бельгії, коли на останній відрізок поставили йому «супер-софт» замість «софту». Тобто, я хочу сказати, що ти на гумі наздоганяєш добре, але на момент коли треба атакувати гуми вже немає. Феррарі на цей раз вивчили урок з Бельгії і поставили Леклеру одразу «хард».
  09.09.19 13:28
 • Дима:   Мне кажется еще в 20 Хэм будет в Мерсах, а потом в Феррари рванет.
  08.09.19 17:40
 • Дима:   Боттас -лошара. Хэм всю гонку дожимал Шарля, а он не смог даже пару кругов продержатся против изношенных шин Феррари. Почему мерсы раньше Льюиса не позвали?
  08.09.19 17:32
 • Aliaze:   Рено притормозила Всех а Мерседесы пусть винить только себя кто им мешало выихать раньше а не а не как получилось все вмести выехали!!!
  08.09.19 14:22
 • Дима:   Тоже не понял. Себ же тоже потерял, может с переводом лажа(для кликбейта), а говорил о том, что выгоду только Леклер поимел.
  08.09.19 09:01
 • noteyu:   Звісно дивились. Перехитрили самі себе. А навіщо Гамілтон одразу звинувачує Феррарі я не зрозумів. Їхав би собі першим в такому разі…
  08.09.19 00:01
 • Дима:   Смотрели Монцу? Ржака. 2 придурка + поздний выезд и все остались без борьбы за подиум, так как успели на быстрый круг уйти только Леклер и Сайнц.
  07.09.19 17:18
 • Дима:   Новини. 1 комент.
  Наступна кнопка — Новини. Ще 1 комент.
  12.08.19 16:57
 • noteyu:   Було, просто ти завжди писав коменти (наприклад) у новинах. А тепер написав ще й у блозі.
  11.08.19 22:16
 • Дима:   Раніше цього не було, здається.
  11.08.19 17:19
 • noteyu:   зліва від коментарів є закладки, коментарі розподіляються по темах «новини», «галерея», «флуд» тощо…
  11.08.19 13:59
 • Дима:   noteyu, здається коментарії зламались: в правому кутку видно, що 2 відповіді, але коли перейти до них, то показує останній, натискаєш відповісти — залишається цифра 1, тільки тоді можна побачити інший. Раніше на сторінці були всі коментарі, на які відповіли.
  11.08.19 07:50
 • noteyu:   Діма, ну може в людини емоції. Нічого поганого він наразі не робить. )
  04.08.19 22:13
 • Aliaze:   Макс в перед в стену Чемпионов!!!
  04.08.19 15:49
 • Дима:   noteyu, а можно этого бота(dimoneem) забанить? А то скучный, с одной то фразой.
  04.08.19 13:51
 • dimoneem:   МАКС, вперед!
  03.08.19 22:47
 • Дима:   Тема гонки — лажают все. ))
  28.07.19 20:42
 • Aliaze:   Гонка была интригующея самого начала и до конца довно такой небыло!!!
  28.07.19 18:38
 • Aliaze:   Фетель сегодня карму почистил!!!
  28.07.19 18:35
 • Aliaze:   Это карму Фетелю надо почистить!!!
  28.07.19 15:20
 • Дима:   Феттель — «красава», в очередной лаж такая херня. Что с им творится?
  14.07.19 17:41
 • dimoneem:   МАКС, вперед!
  02.07.19 22:40
 • Aliaze:   Формулу 1 можно посмотреть в Одессе 30.06 в кафе «1764» на Ул. Дерибасовской в 16:00 по Киеву!!!
  29.06.19 14:28
 • Aliaze:   Формулу 1 можно посмотреть в Одессе 30.06 в кафе «1764» на Ул. Дерибасовской в 16:00 по Киеву!!!
  29.06.19 11:28
 • Дима:   Тому що відпустив, а після оголошення вердикту прийшлось наздоганяти.
  11.06.19 05:36
 • noteyu:   То чому ж не обігнав? Відповідь проста — не зміг.
  10.06.19 17:33
 • Дима:   Ні. Не люблю я так казати, але: якби команда не ждала рішення суддів, то Хем би обійшов Себа ще на трасі або просто змусив помилитись.
  10.06.19 05:40
 • noteyu:   Ну власне, відібрали у Фур перемогу. Хіба ні?
  09.06.19 23:27
 • Дима:   Да будет срач.
  09.06.19 23:05
 • Aliaze:   В Одессе посмотреть Формулу 1 можно посмотреть в Кафе «Бремен» на Ул. ДЕГТЯРНОЙ 6 В 21:00 ПО КИЕВУ!!!
  09.06.19 10:52
 • noteyu:   Народ заходить, почитує, але майже ніхто не пише.
  30.05.19 00:04
 • Дима:   Привет. Редко народ ходит. Я зайду посмотрю никто не пишет, а общатся сам с собой или с флудерами не комильфо.
  26.05.19 14:43
 • Aliaze:   Привет всём что-то сдесь последнее время тихо!!!
  26.05.19 12:26
 • Aliaze:   Макс сегодня мало ел овсянку!!!
  28.04.19 17:10
 • dimoneem:   МАКС, вперед!
  27.04.19 23:53
 • noteyu:   З Фурами щось не то. У минулі сезони скаржились на недостатньо швидкий болід. А тепер просто зливають кожен свій шанс. Дійсно stupids!!!
  27.04.19 20:47
 • Дима:   dimoneem, харе флудить.
  14.04.19 21:39
 • dimoneem:   МАКС, вперед!
  14.04.19 21:34

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Mercedes
Mercedes
(505.0)
 10 5
Ferrari
Ferrari
(351.0)
 2 4
Red Bull
Red Bull
(266.0)
 2 5
McLaren
McLaren
(83.0)
Renault
Renault
(65.0)
Toro Rosso
Toro Rosso
(51.0)
Racing Point
Haas
Haas
(26.0)
Williams
Williams
(1.0)
Всі команди

Вартові сайту

Олександр
Олександр Чемпіон
Andrey
Andrey Чемпіон

Активні користувачі

skorpion
skorpion Чемпион
Sveta+F1
Sveta+F1 Чемпион
Гарик
Гарик Тест пилот
Helgcos
Helgcos Тест пилот
sheila
sheila Тест пилот
Evgen
Evgen Чемпион
Золотусик
Золотусик Тестер симулятора
Всі користувачі