Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

10.09.19 17:47

Ferrari погано обійшлася з чотирикратним чемпіоном світу, не віддавши йому по його заслугах після жертовного вчинку в Спа. Тепер в команді може початися війна.

Для початку важливий тезис: успіх Ferrari в двох вересневих гонках – багато в чому зроблений завдяки Себастьяну Феттелю. В Бельгії німец накочував на Валттері Боттаса в конці гонки та вирогідно б пройшов його в боротьбі за подіум, якби провів другий піт-стоп трохи раніше. Однак, побачивши, що його стратегія в боротьбі за перемогу не спрацювала, Феттель пожертвував собою заради команди. Він п'ять кіл чекав Льюіса Хемілтона, втрачаючи час, а потім скільки міг стримував британця та його напарника.

Граючи на себе, Себ, без сумнівів, відправився б у бокси на десяток кіл раніше та мав би достатній запас часу для боротьби як мінімум за третє місце. Але він забезпечив Шарлю Леклеру ті самі декілька секунд запасу, які спасли монегаска на фініші. Феттель зіграв на команду і отримав вдячність, яку заслужив від Шарля та Маттіа Бінотто. Але безперечно Себ чекав, що віддячать йому не тільки словом.

Шарль Леклер, Луі Камільєрі та команда Ferrari святкує перемогу в Гран Прі Італії

Фото: Simon Galloway / Sutton Images

В Монці пілоти Ferrari домовились розганяти один одного по черзі, при цьому в більш важливій другій спробі бенефіціаром мав бути Себ. Так, Леклер в першій спробі їхав не безпосередньо позаду Феттеля – між ними була ще пара машин. Але все ж таки свою частину угоди німець виконав. Але йому для цього прийшлося їхати по трасі першим, від чого так відбрикувалися інші пілоти у другій спробі.

Шарль же у відповідь «зам'явся» в натовпі, не поспішав обганяти повільні машини і в підсумку, за великим рахунком, не виконав схему, яку вигадала командой. Нагадаємо, що Феттель був в цьому натовпі тих, хто грає в піддавки, найактивнішим і в підсумку достатньо швидко вийшов вперед – так що, саме неросторопність Леклера не дала Феттелю піти на швидке коло. І на решітці німець опинився тілько четвертим.

Що ми бачимо? Феттель допомогає Леклеру перемогти в Спа та взяти поул в Монці, а у відповідь отримує невдячність, яка прикрита словами про непорозуміння та розгубленість. «Ти їдеш першим, Феттель – за тобою», – здається, в такій схемі важко щось не зрозуміти і немає від чого розгубитись. Шарль, одначк, зміг.

Але не варто винити в ситуації одного Леклера. В Ferrari прекрасно розуміли, що всі будуть сидіти в боксах до останніх секунд. І також знали, що наразі черга Леклера розганяти напарника. Це була спроба Себа, та вони без сумніву могли випустити обох пілотів на трассу першими. Так, Шарль при цьому втратив би надію попасти у чийсь сліпстрим, але це і так була не його спроба. А ось Себастьяну цілком би вистачило б допомоги від напарника на чистій трасі.

Команда безперечно підвела Феттеля, і ніякі вечірні обговорення не змінять картину. Себ залишився без подіуму на двох найважливіших для Ferrari этапах та вправі звинуватити в цьому керівництво команди. Його прикра помилка на перших колах в Італії – без сумніву пов'язана саме нервовими подіями, що сталися у суботу. Гіперемоційний німець навряд чи зміг спокійно пережити таку несправедливість. Він рвався вперед, обганяти та помститися, перестарався та допустив помилку. Здається, у виконанні Феттеля ми таке бачили вже не раз.

Розворот Себастьяна Феттеля

Фото: Andy Hone / LAT Images

Чому так вдіяли у Ferrari? Можна, звісно, говорити про те, що команда зливає дороговартісного лідера заради нової надії. Але навряд чи це так. Проблема Скудерії – хаос, який не в змозі підкорити її керівництво. Про безалаберність та неорганізованість у команді не раз казали її в минулому співробітники. Раніше це торкалось в основному технічного штабу, де іноземці та італійі ніяк не могли домовитися в процесі спільної роботы. Але з приходом Бінотто на пост голови команди ми вже не одноразово бачили дивовижне непорозуміння безпосередньо на трасі. Якщо вже команда не здогадалася вчасно випустити Леклера у кваліфікації у Монако, то могла не здогадатися і в Монці.

А ось з Леклером навряд чи все так просто. Здається, Шарль розкривається як класичний babyface killer – вбивця з невинним обличчям. Він як і раніше скромний та шановливий на словах – але, схоже, не у справах. Хто знає, можливо монегаск відчув свій шанс вийти у лідери Ferrari і мимохідь підштовхнув старшого товариша до падіння?

На фоні всіх розмов про те, що Феттель вже не торт і навіть не тістечко, на фоні чуток про відхід Себа в Red Bull, на фоні міркувань про те, що саме Шарль тепер надія Скудерії, 21-річний хлопець цілком міг сам у все це повірити. А якщо ні, йому могли підказати. Наприклад, менеджер Ніколя Тодт, якому батько безперечно вже прочитав курс лекцій про інтриги в Ferrari.

Гонщик Ferrari Шарль Леклер та його менеджер Ніколя Тодт святкують перемогу в Гран Прі Бельгії

Фото: Joe Portlock / LAT Images

Кращого моменту, аби злити Себастьяна, дійсно не вигадаєш. Він не виграє вже рік, а його помилки обговорюють частіше, ніж нові наряди Хемілтона, в нього поступово підходить до кінця контракт. І тут на заміну старіючому чемпіону приходить талановитий юнак, блискавкою увірвавшийся в Формулу 1. Та ще й майже італієць! Про що ще мріяти в Маранелло?

Питання в тому, як події вікенду вплинуть на самого Шарля. Так, він виграв дві гонки, але виграв їх за допомоги Феттеля. Чи зможе він залишитися на коні без цієї допомоги? Є ризик, що тепер в команді розгорнеться повноцінна боротьба двох пілотов. Хоча б закулісна. Чи вистачить у Леклера ваги, щоб перетягнути на свій бік співробітників і, головне, Бінотто? Чи тепер Шарля повернуть на місце другого номера, щоб задобрити Феттеля?

Себастьян Феттель, Ferrari

Фото: Jerry Andre / Sutton Images

І ще одне питання: як тепер Ferrari не зіпсувати відносини з Себастьяном? Скоріше за все Бінотто схоче повернути німцю все сторицею. От тільки коли та де? До кінця року Ferrari вже не приїде на траси, де команду можна було б вважати фаворитом. При гарних розкладах виграти декілька гонок, звісно, можливо (якщо не повторювати власних помилок). Але ми ж розуміємо, що виграти в Монці та виграти в Мехіко – різні речі.

Наразі Феттель вправі вимагати, щоб Леклер грав другого номера, поки не віддасть борг до кінця. А враховуючи, що віддати його буде вкрай важко, це може надовго позбавити самого Шарля шансів на успіх. Або остаточно зіпсувати відносини між двома пілотами. І що в тоді робити Бінотто?

Звісно, частина шанувальників Скудерії вже готові возвести Леклера на п'єдестал, а в напарники до нього вимагати того ж Райкконена. Але повертати фінна через рік після проводов – сумнівна ідея для репутації стайні. До того ж, не факт, що це потрібно самому Кімі. Не факт, що в Ferrari він буде достатньо швидкий. Не факт, що погодиться поступатися Леклеру також легко, як погоджувався допомагати Феттелю. А інших варіантів просто не видно. Леклер поки не наробив навіть на Валттері Боттаса у ролі другого номера. Що вже казати про умовного Чеко Переса, який точно не дасть молодому напарнику легкого життя.

Утворюється патова ситуація: погано обійшовшись з Феттелем, Леклер нашкодив самому собі. Він може виграти, якщо його революція вдасться та він стане першим номером у команді. Але якщо ні, громадянська війна навряд чи піде на користь молодому пілоту.

Останній юнець, який так нахабно обходився з чемпіоном світу, наразі вальяжно їде до шостого титулу. Ось тілько Алонсо в 2007 році був новачком в McLaren, а Льюіс до того часу був пов'язаний з командою вже майже десять років і в Формулі 1 з першого ж сезону боровся за титул. До того ж випадок це окремий. Все ж таки, якщо у Леклера немає впевненості в тому, що Ferrari готова позбавитися від Феттеля, йому краще помиритися з Себастьяном. Насправді німець – точно не той пілот, котрого ти бажаєш бачити розлюченим у своїх боксах.


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Дима Дима11.09.2019 07:47

Порівнювати Леклера з Хемілтоном некорректно, той був нахабний та не зважав на авторитети. Шарль взагалі незрозумілий та й вина неочевидна, в нього були й кращі нагоди нпідставити, так щоб не помітно було.


noteyu noteyu12.09.2019 19:09

Некоректно, згоден. hi

Але хитрун Леклер ще той yes. Феттель у порівнянні з ним просто сама прямота та щирість.


Дима Дима13.09.2019 21:34

Феттель останні сезони взагалі лох забитий.


Мексика 25.10.19 08 14 17
Найближчі перегони
практика 1
25 жовтня 18:00 - 19:30
практика 2
25 жовтня 22:00 - 23:30
практика 3
26 жовтня 18:00 - 19:00
кваліфікація
26 жовтня 21:00
ПЕРЕГОНИ
27 жовтня 21:00
найближчі гран-прі
25 - 27 жовтня 2019
Гран-Прі Мексики Місцезнаходження: Мехико, довжина траси 4304 м, дистанція Гран-Прі 305,354 км

01 - 03 листопада 2019
Гран-Прі США Місцезнаходження: Остін, довжина траси 5516 м, дистанція Гран-Прі 303.380 км

15 - 17 листопада 2019
Гран-Прі Бразилії Місцезнаходження: Сан-Паулу, довжина траси 4309 м, дистанція Гран-Прі 305.909 км

Календар 2019
Останні новини

Хемілтон: Навряд чи я візьму чемпіонство в Мексиці Пілот Mercedes Льюїс Хемілтон каже, що з Валттері Боттаом важко боротися.

Вольфф: Хемілтон та Боттас розіграють титул на трасі Керівник Mercedes Тото Вольфф каже, що командної тактики не передбачається.

Феттель: Ми працюємо менш якісно, ніж Mercedes Пілот Ferrari Себастьян Феттель поділився враженнями від сезону.

Браун: Формат етапу і далі буде розраховано на 3 дні Спортивний директор Формули-1 Росс Браун каже, що поки все залишається незмінним.

Хемілтон: Цього року ми не особливо вдало розвивали двигун Пілот Mercedes Льюїс Хемілтон каже, що гонки стали цікавішими.

Глас народу
Вольфф: Хемілтон та Боттас розіграють титул на трасі
Тото ну кому ти ото розповідаєш. У вас вже третій рік як командної тактики "немає "

16.10.2019 19:31Kotygoroshko

Вольфф: Ми не були впевнені щодо піт-стопу Хемілтона
Не треба заливати. За 10+ кіл до фінішу розрив складав 9 секунд та коливався в межах декількох десяток.  Дарувалт перемогу Боттасу, наче кістку собаці кинули за минулий рік в Сочі та піт, яким змушені були реагувати на зупинку Себа. Та й рішення, судячи з усього, приняли після ниття Ніко. Якби хотіли, щоб переміг Хем чи втримав другу позицію зазвали б просто раніше, коли був достатній розрив до Себа.

14.10.2019 15:14Дима

Боттас: Я постійно міг контролювати хід гонки
Особливо міг контролювати, коли благав команду про другий піт для Хема.

13.10.2019 19:05Дима

Боттас виграв гонку в Японії, Феттель відбив атаки Хемілтона
Дроматическая Гонка У Феррари как всегда с нормальной тактикой и стратегии проблемы !!!

13.10.2019 15:08Aliaze

Феттель: Леклер - не найсильніший мій напарник
Ото воно серйозно порівнює Вітантоніо і Бурде з Ріком, Вебером та Айсменом?

11.10.2019 18:08Дима

Ферстаппен пояснив, чому не підписує контракт з Red Bull
От буде цікаво якщо Ферштопен скаже Редам Ауфвідерзейн!

10.10.2019 22:48Kotygoroshko

Феттель виставив собі чесну оцінку за сезон
Здається хтось себе занадто любить, або ж любить, коли його натягують, тому що дуже вже себе натягнув.

07.10.2019 05:37Дима

Хемілтон: Було б цікаво змінити формат етапу
Нічого цікавого не буде - просто стратеги будуть тепер розраховувати ще й гонку в суботу, а команди стримувати пілотів, щоб отримати вигудну позицію в неділю.

07.10.2019 05:36Дима

Екс-працівник McLaren: Побачивши сучасну Ф-1, Сенна би в труні перевернувся
Все змінюється Навряд повернуться перегони часів Сенни чи Проста. 

05.10.2019 08:54Kotygoroshko

Тодт: Максимальної кількості етапів у Формулі-1 не існує
Тоді треба зробити 370 етапів я думаю було б цікаво, Хто витримав би ставав би чемпіоном.

05.10.2019 08:53Kotygoroshko

Ді Монтедземоло: Леклер мусить виконувати накази команди
Ти кудись не туди дивився - Барікелло треба було яйця на жопу натягувати, щоб перегнати Майка(в більшості випадків), у випадку з Себом - натягувати треба вже йому, щоб догнати Шарля.

05.10.2019 07:47Дима

Марко: Мир між Феттелем та Леклером швидко завершиться
На такий випадок є заміни елементів. В те, що хтось Хема переможе я не вірю, але він все рівно ще не чемпіон. 

04.10.2019 17:11Дима

Марко: Мир між Феттелем та Леклером швидко завершиться
Ви вірите в те, що хтось завадить Гамільтону стати чемпіоном. Тут залишилася краплина етапів. Японію на 90 % візьме Гамільтон. Хіба що двигун мерсів буде горіти на всіх етапах які залишилися.

04.10.2019 14:03Kotygoroshko

Марко: Мир між Феттелем та Леклером швидко завершиться
Доки математичні шанси залишаються у Боттаса, Леклера та Ферстапена, Хем - не чемпіон.

03.10.2019 18:02Дима

Марко: Мир між Феттелем та Леклером швидко завершиться
Шанси на Чемпіонство залишилися лише у Гамільтона. Всі інші йдуть шпацірен у ліс.

03.10.2019 15:52Kotygoroshko

Як справи?
 • Aliaze:   ФЕРРАРИ ПРОСТО НА СТАРТЕ ПРОТУПИЛО СПЕРВА ФЕТЕЛЬ ПОТОМ ЛЕКЛЕР!!!
  13.10.19 15:02
 • Дима:   Шарль, Макс відвалились, тепер, теоретично, тільки Боттас щось може. Але все рівно обидва титули у Мерседес.
  13.10.19 09:52
 • Дима:   Мерсы подарили победу Боттасу? Иначе никак не объяснить 2 пит Льюиса. Леклера тоже красные подставили, на позицию, но все же.
  13.10.19 09:40
 • Дима:   Посмотрел квалу, поспал, теперь гонку.
  13.10.19 08:28
 • Aliaze:   Что всё ещё спят ПРОСЫПАТЬСЯ ПОРА СКОРО ГОНКА!!!

  13.10.19 07:26
 • Aliaze:   Леклеру неудолось 10 раз подряд Выиграет у Феттеля ну надеемся и ДУБЕЛЬ ФЕРРАРИ в Гонке!!!
  13.10.19 07:24
 • Aliaze:   FORZA FERRARI
  13.10.19 07:22
 • Aliaze:   Как рад в воскресенье подымается в 4 часа Утра супер !!
  12.10.19 21:54
 • Дима:   О чем я и пишу.
  29.09.19 16:53
 • Aliaze:   Это просто Хемильтону Повезло что Феррари проступили с тактикой надо было отстатся на мидиуме а не приходить на софт и Леклер упустил момент что надо было быстро обогнать Боттоса а ему это неудолось и все пошло не так!!!
  29.09.19 16:45
 • Дима:   Ответочка Себу — карма настигла. Мерсы достали тупить с тактикой: зачем им вчера был мидиум, если бы не «палец», то хрен им, а не победа.
  29.09.19 16:01
 • Дима:   Феттель поимел красных и Шарля?
  Не понимаю политику попустительства Феррари к быдло-поступкам «пальца» -они его тянут, когда сам не может, а он — подлые ответки напарнику.
  29.09.19 14:39
 • noteyu:   Всім привіт! Я декілька днів буду мати обмежений доступ до ПК. Тому, якщо в когось є бажання, додавайте новини самі.
  28.09.19 22:51
 • Дима:   Знову Шарль зробив Себа, але не покоїть завтрашня гонка — що ще придумають червоні, бо «пальцю» треба перемога(а чи потрібні йому такі ганебні перемоги?)? Феррарі ризикує до ніякого Себа отримати невмотивованого Шарля.
  28.09.19 16:58
 • Aliaze:   Формулу 1 Можно посмотреть в Одессе Гран При а Кафе «Баффело — 99» В 14.00 по Киеву
  28.09.19 09:36
 • Aliaze:   У Мерседесов новый вариант двигателя не пошёл будет скорее всего переходить на Старый вариант!!!
  28.09.19 09:33
 • Kotygoroshko:   Схоже, що мерси втратили темп розробки оновлень, можливо готують глобальне оновлення, але воно може бути вже недоречним.
  24.09.19 12:21
 • noteyu:   Так отож! Вони самі себе усунули з подіуму. За що їм велика подяка від Фур ;)))
  23.09.19 16:53
 • Дима:   Гума працює — то ще не все. Попередні 2 гонки також працювала — що це дало?
  22.09.19 21:32
 • noteyu:   Діма, наскільки я зрозумів перемовини між Льюісом та містком, йому пропонували раніше заїхати на перший піт, але він казав, що гума працює добре. На цьому відрізку він і злив свій подіум.
  22.09.19 21:05
 • Дима:   Что со стратегами мерсов: все три гонки после перерыва дико шкварятся? Может до победы и не добрались бы, но на пару десятков очков могли больше набрать. Толку с Хема, что три гонки тащится в зоне ДРС, если в нынешней Ф1 нереально обогнать равный по скорости болид, а тем более быстрее.
  22.09.19 20:05
 • Aliaze:   FORZA FERRARI FORZA LEKLER FETTEL
  22.09.19 17:25
 • Aliaze:   Две Sefti Car за одну гонку!!!
  22.09.19 17:22
 • Дима:   Мерси зробили все навпаки відносно Бельгії, мабуть, думали, що так точно обженуть, але не вийшло. Все таки потрібно було хард ставити.

  Можливо червоні почули Хема, але чи він все ще буде потрібен їм? У них є Леклер, навколо якого ходять чутки про підвищення зарплатні з 1 до 9-10 лямів, навколо його можна та навіть потрібно будувати команду. Чи потрібен їм буде 5, 6 або навіть 7- кратний чемпіон з незрозуміло якою мотивацією та реакцією, зате величезною зарплатою, який, до того ж, буде тягнути ковдру на себе?
  09.09.19 17:27
 • noteyu:   А Хем дійсно останнім часом подає сигнали Фурам, що він не проти перейти до них. Я гадаю його почули )))
  09.09.19 13:29
 • noteyu:   Діма, стосовно Боттаса, якби йому поставили «хард», то він мав би більше шансів. Фури аналогічно помилились з Феттелем у Бельгії, коли на останній відрізок поставили йому «супер-софт» замість «софту». Тобто, я хочу сказати, що ти на гумі наздоганяєш добре, але на момент коли треба атакувати гуми вже немає. Феррарі на цей раз вивчили урок з Бельгії і поставили Леклеру одразу «хард».
  09.09.19 13:28
 • Дима:   Мне кажется еще в 20 Хэм будет в Мерсах, а потом в Феррари рванет.
  08.09.19 17:40
 • Дима:   Боттас -лошара. Хэм всю гонку дожимал Шарля, а он не смог даже пару кругов продержатся против изношенных шин Феррари. Почему мерсы раньше Льюиса не позвали?
  08.09.19 17:32
 • Aliaze:   Рено притормозила Всех а Мерседесы пусть винить только себя кто им мешало выихать раньше а не а не как получилось все вмести выехали!!!
  08.09.19 14:22
 • Дима:   Тоже не понял. Себ же тоже потерял, может с переводом лажа(для кликбейта), а говорил о том, что выгоду только Леклер поимел.
  08.09.19 09:01
 • noteyu:   Звісно дивились. Перехитрили самі себе. А навіщо Гамілтон одразу звинувачує Феррарі я не зрозумів. Їхав би собі першим в такому разі…
  08.09.19 00:01
 • Дима:   Смотрели Монцу? Ржака. 2 придурка + поздний выезд и все остались без борьбы за подиум, так как успели на быстрый круг уйти только Леклер и Сайнц.
  07.09.19 17:18
 • Дима:   Новини. 1 комент.
  Наступна кнопка — Новини. Ще 1 комент.
  12.08.19 16:57
 • noteyu:   Було, просто ти завжди писав коменти (наприклад) у новинах. А тепер написав ще й у блозі.
  11.08.19 22:16
 • Дима:   Раніше цього не було, здається.
  11.08.19 17:19
 • noteyu:   зліва від коментарів є закладки, коментарі розподіляються по темах «новини», «галерея», «флуд» тощо…
  11.08.19 13:59
 • Дима:   noteyu, здається коментарії зламались: в правому кутку видно, що 2 відповіді, але коли перейти до них, то показує останній, натискаєш відповісти — залишається цифра 1, тільки тоді можна побачити інший. Раніше на сторінці були всі коментарі, на які відповіли.
  11.08.19 07:50
 • noteyu:   Діма, ну може в людини емоції. Нічого поганого він наразі не робить. )
  04.08.19 22:13
 • Aliaze:   Макс в перед в стену Чемпионов!!!
  04.08.19 15:49
 • Дима:   noteyu, а можно этого бота(dimoneem) забанить? А то скучный, с одной то фразой.
  04.08.19 13:51

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Mercedes
Mercedes
(612.0)
 12 7
Ferrari
Ferrari
(433.0)
 3 4
Red Bull
Red Bull
(323.0)
 2 5
McLaren
McLaren
(111.0)
Renault
Renault
(78.0)
Toro Rosso
Toro Rosso
(59.0)
Racing Point
Haas
Haas
(28.0)
 1
Williams
Williams
(1.0)
Всі команди

Вартові сайту

Олександр
Олександр Чемпіон
Andrey
Andrey Чемпіон

Активні користувачі

skorpion
skorpion Чемпион
Sveta+F1
Sveta+F1 Чемпион
Гарик
Гарик Тест пилот
Helgcos
Helgcos Тест пилот
sheila
sheila Тест пилот
Evgen
Evgen Чемпион
Золотусик
Золотусик Тестер симулятора
Всі користувачі