Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

Думка: Леклер даремно підставив Феттеля. Він може поплатитися

10.09.19 17:47

Ferrari погано обійшлася з чотирикратним чемпіоном світу, не віддавши йому по його заслугах після жертовного вчинку в Спа. Тепер в команді може початися війна.

Для початку важливий тезис: успіх Ferrari в двох вересневих гонках – багато в чому зроблений завдяки Себастьяну Феттелю. В Бельгії німец накочував на Валттері Боттаса в конці гонки та вирогідно б пройшов його в боротьбі за подіум, якби провів другий піт-стоп трохи раніше. Однак, побачивши, що його стратегія в боротьбі за перемогу не спрацювала, Феттель пожертвував собою заради команди. Він п'ять кіл чекав Льюіса Хемілтона, втрачаючи час, а потім скільки міг стримував британця та його напарника.

Граючи на себе, Себ, без сумнівів, відправився б у бокси на десяток кіл раніше та мав би достатній запас часу для боротьби як мінімум за третє місце. Але він забезпечив Шарлю Леклеру ті самі декілька секунд запасу, які спасли монегаска на фініші. Феттель зіграв на команду і отримав вдячність, яку заслужив від Шарля та Маттіа Бінотто. Але безперечно Себ чекав, що віддячать йому не тільки словом.

Шарль Леклер, Луі Камільєрі та команда Ferrari святкує перемогу в Гран Прі Італії

Фото: Simon Galloway / Sutton Images

В Монці пілоти Ferrari домовились розганяти один одного по черзі, при цьому в більш важливій другій спробі бенефіціаром мав бути Себ. Так, Леклер в першій спробі їхав не безпосередньо позаду Феттеля – між ними була ще пара машин. Але все ж таки свою частину угоди німець виконав. Але йому для цього прийшлося їхати по трасі першим, від чого так відбрикувалися інші пілоти у другій спробі.

Шарль же у відповідь «зам'явся» в натовпі, не поспішав обганяти повільні машини і в підсумку, за великим рахунком, не виконав схему, яку вигадала командой. Нагадаємо, що Феттель був в цьому натовпі тих, хто грає в піддавки, найактивнішим і в підсумку достатньо швидко вийшов вперед – так що, саме неросторопність Леклера не дала Феттелю піти на швидке коло. І на решітці німець опинився тілько четвертим.

Що ми бачимо? Феттель допомогає Леклеру перемогти в Спа та взяти поул в Монці, а у відповідь отримує невдячність, яка прикрита словами про непорозуміння та розгубленість. «Ти їдеш першим, Феттель – за тобою», – здається, в такій схемі важко щось не зрозуміти і немає від чого розгубитись. Шарль, одначк, зміг.

Але не варто винити в ситуації одного Леклера. В Ferrari прекрасно розуміли, що всі будуть сидіти в боксах до останніх секунд. І також знали, що наразі черга Леклера розганяти напарника. Це була спроба Себа, та вони без сумніву могли випустити обох пілотів на трассу першими. Так, Шарль при цьому втратив би надію попасти у чийсь сліпстрим, але це і так була не його спроба. А ось Себастьяну цілком би вистачило б допомоги від напарника на чистій трасі.

Команда безперечно підвела Феттеля, і ніякі вечірні обговорення не змінять картину. Себ залишився без подіуму на двох найважливіших для Ferrari этапах та вправі звинуватити в цьому керівництво команди. Його прикра помилка на перших колах в Італії – без сумніву пов'язана саме нервовими подіями, що сталися у суботу. Гіперемоційний німець навряд чи зміг спокійно пережити таку несправедливість. Він рвався вперед, обганяти та помститися, перестарався та допустив помилку. Здається, у виконанні Феттеля ми таке бачили вже не раз.

Розворот Себастьяна Феттеля

Фото: Andy Hone / LAT Images

Чому так вдіяли у Ferrari? Можна, звісно, говорити про те, що команда зливає дороговартісного лідера заради нової надії. Але навряд чи це так. Проблема Скудерії – хаос, який не в змозі підкорити її керівництво. Про безалаберність та неорганізованість у команді не раз казали її в минулому співробітники. Раніше це торкалось в основному технічного штабу, де іноземці та італійі ніяк не могли домовитися в процесі спільної роботы. Але з приходом Бінотто на пост голови команди ми вже не одноразово бачили дивовижне непорозуміння безпосередньо на трасі. Якщо вже команда не здогадалася вчасно випустити Леклера у кваліфікації у Монако, то могла не здогадатися і в Монці.

А ось з Леклером навряд чи все так просто. Здається, Шарль розкривається як класичний babyface killer – вбивця з невинним обличчям. Він як і раніше скромний та шановливий на словах – але, схоже, не у справах. Хто знає, можливо монегаск відчув свій шанс вийти у лідери Ferrari і мимохідь підштовхнув старшого товариша до падіння?

На фоні всіх розмов про те, що Феттель вже не торт і навіть не тістечко, на фоні чуток про відхід Себа в Red Bull, на фоні міркувань про те, що саме Шарль тепер надія Скудерії, 21-річний хлопець цілком міг сам у все це повірити. А якщо ні, йому могли підказати. Наприклад, менеджер Ніколя Тодт, якому батько безперечно вже прочитав курс лекцій про інтриги в Ferrari.

Гонщик Ferrari Шарль Леклер та його менеджер Ніколя Тодт святкують перемогу в Гран Прі Бельгії

Фото: Joe Portlock / LAT Images

Кращого моменту, аби злити Себастьяна, дійсно не вигадаєш. Він не виграє вже рік, а його помилки обговорюють частіше, ніж нові наряди Хемілтона, в нього поступово підходить до кінця контракт. І тут на заміну старіючому чемпіону приходить талановитий юнак, блискавкою увірвавшийся в Формулу 1. Та ще й майже італієць! Про що ще мріяти в Маранелло?

Питання в тому, як події вікенду вплинуть на самого Шарля. Так, він виграв дві гонки, але виграв їх за допомоги Феттеля. Чи зможе він залишитися на коні без цієї допомоги? Є ризик, що тепер в команді розгорнеться повноцінна боротьба двох пілотов. Хоча б закулісна. Чи вистачить у Леклера ваги, щоб перетягнути на свій бік співробітників і, головне, Бінотто? Чи тепер Шарля повернуть на місце другого номера, щоб задобрити Феттеля?

Себастьян Феттель, Ferrari

Фото: Jerry Andre / Sutton Images

І ще одне питання: як тепер Ferrari не зіпсувати відносини з Себастьяном? Скоріше за все Бінотто схоче повернути німцю все сторицею. От тільки коли та де? До кінця року Ferrari вже не приїде на траси, де команду можна було б вважати фаворитом. При гарних розкладах виграти декілька гонок, звісно, можливо (якщо не повторювати власних помилок). Але ми ж розуміємо, що виграти в Монці та виграти в Мехіко – різні речі.

Наразі Феттель вправі вимагати, щоб Леклер грав другого номера, поки не віддасть борг до кінця. А враховуючи, що віддати його буде вкрай важко, це може надовго позбавити самого Шарля шансів на успіх. Або остаточно зіпсувати відносини між двома пілотами. І що в тоді робити Бінотто?

Звісно, частина шанувальників Скудерії вже готові возвести Леклера на п'єдестал, а в напарники до нього вимагати того ж Райкконена. Але повертати фінна через рік після проводов – сумнівна ідея для репутації стайні. До того ж, не факт, що це потрібно самому Кімі. Не факт, що в Ferrari він буде достатньо швидкий. Не факт, що погодиться поступатися Леклеру також легко, як погоджувався допомагати Феттелю. А інших варіантів просто не видно. Леклер поки не наробив навіть на Валттері Боттаса у ролі другого номера. Що вже казати про умовного Чеко Переса, який точно не дасть молодому напарнику легкого життя.

Утворюється патова ситуація: погано обійшовшись з Феттелем, Леклер нашкодив самому собі. Він може виграти, якщо його революція вдасться та він стане першим номером у команді. Але якщо ні, громадянська війна навряд чи піде на користь молодому пілоту.

Останній юнець, який так нахабно обходився з чемпіоном світу, наразі вальяжно їде до шостого титулу. Ось тілько Алонсо в 2007 році був новачком в McLaren, а Льюіс до того часу був пов'язаний з командою вже майже десять років і в Формулі 1 з першого ж сезону боровся за титул. До того ж випадок це окремий. Все ж таки, якщо у Леклера немає впевненості в тому, що Ferrari готова позбавитися від Феттеля, йому краще помиритися з Себастьяном. Насправді німець – точно не той пілот, котрого ти бажаєш бачити розлюченим у своїх боксах.


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Дима Дима11.09.2019 07:47

Порівнювати Леклера з Хемілтоном некорректно, той був нахабний та не зважав на авторитети. Шарль взагалі незрозумілий та й вина неочевидна, в нього були й кращі нагоди нпідставити, так щоб не помітно було.


noteyu noteyu12.09.2019 19:09

Некоректно, згоден. hi

Але хитрун Леклер ще той yes. Феттель у порівнянні з ним просто сама прямота та щирість.


Дима Дима13.09.2019 21:34

Феттель останні сезони взагалі лох забитий.


Австрія 03.07.20 31 10 16
Найближчі перегони
практика 1
03 липня 12:00 - 13:30
практика 2
03 липня 16:00 - 17:30
практика 3
04 липня 13:00 - 14:00
кваліфікація
04 липня 16:00
ПЕРЕГОНИ
05 липня 16:00
найближчі гран-прі
05 - 07 червня 2020
Гран-Прі Європи Місцезнаходження: Баку, довжина траси 6006 м, дистанція Гран-Прі 306 км

12 - 14 червня 2020
Гран-Прі Канади Місцезнаходження: Монреаль, довжина траси 4361 м, дистанція Гран-Прі 305.270 км

26 - 28 червня 2020
Гран-Прі Франції Місцезнаходження: Ле-Кастелле (Марсель), довжина траси 5842 м, дистанція Гран-Прі 309 км

Календар 2020
Останні новини

Директор McLaren: Ріккардо буде орієнтиром для Норріса Виконавчий директор McLaren Зак Браун оцінив прихід у команду Даніеля Ріккардо.

Хорнер: Треба й далі працювати над правилами Формули-1 Керівник Red Bull Крістіан Хорнер задоволений проміжним результатом.

Офіційно. Австрія дала дозвіл на проведення двох етапів Формули-1 Міністр охорони здоров'я Австрії Рудольф Аншобер підтвердив цю інформацію.

Сайнс: Моя мета - це стати чемпіоном світу Пілот McLaren Карлос Сайнс ставить перед собою чітке завдання.

Три пілоти Ф-1 - у списку топ-100 спортсменів світу по зарплатні Авторитетне видання Forbes склало список найбільш високооплачуваних спортсменів світу.

Глас народу
Екклстоун: Хемілтон та Феттель знайдуть спільну мову у Mercedes
Щось я сильно сумніваюсь у цьому.

27.05.2020 16:59Дима

Окон: Було важко прийняти, що Ферстаппен став пілотом Формули-1
Як не крути, але у Макса прізвище та "нагла волохата лапа".

25.05.2020 17:14Дима

ЗМІ: Daimler схиляє Mercedes до контракту з Феттелем
Ну то нехай пригадають етап у Азербі. Оскільки Фетель не звик бути другим номером, а на перший він не тягне, коротше маячня. 

22.05.2020 13:11Kotygoroshko

Директор McLaren: Два роки тому Ріккардо відмовився йти до нас
Можливо тандем Норіса та Річардо буде доволі успішним. 

21.05.2020 10:54Kotygoroshko

Росберг: Шумахер любив тиснути на мене психологічно
Він ріс в дуже тепличних умовах -- батько забезпечив. Тому він трохи, як кажуть, рафінований інтелігент. Весь час на щось жаліється.

17.05.2020 17:02noteyu

Росберг: Шумахер любив тиснути на мене психологічно
От якби він таки вчинив, мабуть Шумахер більше б не творив подібного. Може навіть не довелося прибігати до послуг психолога у боротьбі з Хемом. А так родився Брітні, Брітні і помре.

16.05.2020 17:08Дима

Німецька преса оприлюднила календар Ф-1 на цей сезон
Дивний календар у якому є сполучник "або". sad

16.05.2020 13:27noteyu

Росберг: Шумахер любив тиснути на мене психологічно
Треба було в кокпіті сюрприз залишити.

12.05.2020 16:46Дима

Феттель послав Ferrari. Тепер там чекають Алонсо
Алонсо больше Тебовательный  и любит чтобы Команда работала на него одного

03.05.2020 14:09Aliaze

Стіккі Даміані: Не вірте фейкам, гонка в Італії відбудеться
Є сподівання, що спалах в Італії вщухає.

02.05.2020 17:43noteyu

Стіккі Даміані: Не вірте фейкам, гонка в Італії відбудеться
І навіть з високим % заражених? Ну подивимося.

30.04.2020 12:56Kotygoroshko

Хайдфельд: Думаю, що Алонсо сильніший за Хемілтона
І програв йому у першому ж сезоні Хема в Ф-1. Точно кращий(Ні.).

26.04.2020 07:43Дима

Ф-1 дасть лідерам менше часу в аеродинамічній трубі
Сумнівна ініціатива. Навіщо використовувати екстенсивні методи, коли потрібні інтенсивні?

24.04.2020 16:50Дима

Феттель послав Ferrari. Тепер там чекають Алонсо
Дуся тобі з такими виступами більше 10 лимонів ніхто не дасть.

23.04.2020 19:22Kotygoroshko

Як справи?
 • noteyu:   Я знайшов позитивний момент у формульній паузі — час тече повільніше, вихідні не розділені на «до» та «після»… ))
  Але пауза трохи затягнулась =))
  17.05.20 17:04
 • Дима:   Привіт, привіт. Та ні, просто більше нічого цікавого: я дивився тільки Ф-1 та футбол. На роботу продовжую ходити, книги, протилежна стать нікуди не діваються, але нестача Формули, за якою я спостерігав більше 20 років підряд дещо напружує.
  16.05.20 17:11
 • noteyu:   Привіт Діма. Був ти не фанатик, а стаєш почекуном )). А на стіни не лізь, ще на кажана перетворишся ;)
  16.05.20 13:24
 • Дима:   Всем привет. Я конечно не фанатик какой, но без Ф-1 уже на стену хочется лезть — каждый день жду, что начнется чемпионат. Анет, где ты? У Красных праздник — уход Себа и приход может даже Ала(хотя они вряд ли его возьмут назад).
  13.05.20 16:36
 • Kotygoroshko:   Ну давайте почекаємо липня ))) Коронавірус на друге коло пішов і допоки не знайдуть ліки всі ці розмови про початки сезонів маячня. Там наче Фетель в кінці сезону залишає Феррарі якщо я правильно зрозумів на офіційному сайті. Цікаво хто його за 40 млн схоче бачити?

  12.05.20 10:37
 • noteyu:   Привіт! Чекаємо на липень! ))
  05.05.20 11:42
 • Aliaze:   Привет Всем!!! Всех Прошедшими праздниками и хорошем настроением и бодрым духом в нашей жизни сейчас не нужно подать в очаинее и надеется на лучшее времна с этими вирусами это нужно!!! Формулу 1 перенесли на Июль хотелось чтобы и не перенесли Снова и остается гадать и надеется на Лучшее и не болеть выдержать период!!!
  03.05.20 14:05
 • Kotygoroshko:   У Феррарі двигун відмовив на тестах і вони знову втрачають швидкість у повільних поворотах.
  26.02.20 08:52
 • Дима:   Минулого року всім привозила Феррарі, а мерси приховували швидкість. Позаминулого також фаворитами були не срібні, що не завадило їм взяти чемпіонати. Орієнтир по швидкості буде на гран прі Австралії та наступних.
  25.02.20 18:32
 • Kotygoroshko:   Ну чого ж. Перші тести показали що мерцедеси секунду привезли. І що мало хто розуміє систему Дас.
  23.02.20 22:28
 • Дима:   ДАС ніби й суперечить пунктам регламенту, але напряму не порушує. Можливо це новий «подвійний диффузор».
  23.02.20 18:06
 • noteyu:   Привіт. Так! Перші тести показали, що нічого не показали =))). Крім холівару навколо DAS…
  23.02.20 17:50
 • Дима:   Вітаю. Хоч якийсь рух почався.Поки що мерси швидкі, але це не означає те, що вони показали максимальну швидкість та не показує швидкість червоних, які цього сезону може навчились приховувати козирі від суперників.
  20.02.20 17:02
 • Kotygoroshko:   Тести то таке вони нічого не покажуть. Австралія покаже, хто там павич.
  19.02.20 17:12
 • Andrey:   Ну що завтра вже початок. Хоча i тiльки тести але…
  18.02.20 20:44
 • Дима:   З Новим Роком! Хай переможе, але на зміни можна надіятись лише з 2021, мабуть.
  02.01.20 17:22
 • noteyu:   Вітаю всіх з прийдешніми святами! Здоров'я міцного та обов'яково хочу побажати всім захоплюючого наступного сезону! Хай нова генерація переможе, принесе новий імпульс та покаже «корифеям» на що вона здатна!
  31.12.19 17:52
 • Дима:   На квалі здалася іншою. Що за підстава з часом початку гонки? Почалася в 7, а на сайті було в 8. Тепер доведеться в записі дивитись, немає бажання зсередини починати.
  17.11.19 20:07
 • noteyu:   Та ніби не міняли. Ще на початку сезону вони анонсували матову фарбу і весь сезон з нею.
  16.11.19 22:27
 • Дима:   Феррарі що змінили фарбу? В Бразилії у них такий гарний червоний колір на болідах.
  16.11.19 21:00
 • Aliaze:   ФЕРРАРИ ПРОСТО НА СТАРТЕ ПРОТУПИЛО СПЕРВА ФЕТЕЛЬ ПОТОМ ЛЕКЛЕР!!!
  13.10.19 15:02
 • Дима:   Шарль, Макс відвалились, тепер, теоретично, тільки Боттас щось може. Але все рівно обидва титули у Мерседес.
  13.10.19 09:52
 • Дима:   Мерсы подарили победу Боттасу? Иначе никак не объяснить 2 пит Льюиса. Леклера тоже красные подставили, на позицию, но все же.
  13.10.19 09:40
 • Дима:   Посмотрел квалу, поспал, теперь гонку.
  13.10.19 08:28
 • Aliaze:   Что всё ещё спят ПРОСЫПАТЬСЯ ПОРА СКОРО ГОНКА!!!

  13.10.19 07:26
 • Aliaze:   Леклеру неудолось 10 раз подряд Выиграет у Феттеля ну надеемся и ДУБЕЛЬ ФЕРРАРИ в Гонке!!!
  13.10.19 07:24
 • Aliaze:   FORZA FERRARI
  13.10.19 07:22
 • Aliaze:   Как рад в воскресенье подымается в 4 часа Утра супер !!
  12.10.19 21:54
 • Дима:   О чем я и пишу.
  29.09.19 16:53
 • Aliaze:   Это просто Хемильтону Повезло что Феррари проступили с тактикой надо было отстатся на мидиуме а не приходить на софт и Леклер упустил момент что надо было быстро обогнать Боттоса а ему это неудолось и все пошло не так!!!
  29.09.19 16:45
 • Дима:   Ответочка Себу — карма настигла. Мерсы достали тупить с тактикой: зачем им вчера был мидиум, если бы не «палец», то хрен им, а не победа.
  29.09.19 16:01
 • Дима:   Феттель поимел красных и Шарля?
  Не понимаю политику попустительства Феррари к быдло-поступкам «пальца» -они его тянут, когда сам не может, а он — подлые ответки напарнику.
  29.09.19 14:39
 • noteyu:   Всім привіт! Я декілька днів буду мати обмежений доступ до ПК. Тому, якщо в когось є бажання, додавайте новини самі.
  28.09.19 22:51
 • Дима:   Знову Шарль зробив Себа, але не покоїть завтрашня гонка — що ще придумають червоні, бо «пальцю» треба перемога(а чи потрібні йому такі ганебні перемоги?)? Феррарі ризикує до ніякого Себа отримати невмотивованого Шарля.
  28.09.19 16:58
 • Aliaze:   Формулу 1 Можно посмотреть в Одессе Гран При а Кафе «Баффело — 99» В 14.00 по Киеву
  28.09.19 09:36
 • Aliaze:   У Мерседесов новый вариант двигателя не пошёл будет скорее всего переходить на Старый вариант!!!
  28.09.19 09:33
 • Kotygoroshko:   Схоже, що мерси втратили темп розробки оновлень, можливо готують глобальне оновлення, але воно може бути вже недоречним.
  24.09.19 12:21
 • noteyu:   Так отож! Вони самі себе усунули з подіуму. За що їм велика подяка від Фур ;)))
  23.09.19 16:53
 • Дима:   Гума працює — то ще не все. Попередні 2 гонки також працювала — що це дало?
  22.09.19 21:32
 • noteyu:   Діма, наскільки я зрозумів перемовини між Льюісом та містком, йому пропонували раніше заїхати на перший піт, але він казав, що гума працює добре. На цьому відрізку він і злив свій подіум.
  22.09.19 21:05

Залік пілотів

Всі пілоти

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Всі команди

Вартові сайту

Олександр
Олександр Чемпіон
Andrey
Andrey Чемпіон

Активні користувачі

skorpion
skorpion Чемпион
Sveta+F1
Sveta+F1 Чемпион
Гарик
Гарик Тест пилот
Helgcos
Helgcos Тест пилот
sheila
sheila Тест пилот
Evgen
Evgen Чемпион
Золотусик
Золотусик Тестер симулятора
Всі користувачі