Технічний аналіз: що призвело до провалу Ferrari в Австралії

Технічний аналіз: що призвело до провалу Ferrari в Австралії

22.03.19 11:42

Неспроможність Ferrari конвертувати вражаючу тестову швидкість у перемогу на першому етапі сезону в Австралії змусив італійську команду шукати відповіді на свій провал.

Мало хто вірить, що швидкість, яку Ferrari демонструвала на передсезонних тестах, була несправжньою — у великої команди замало стимулів для таких фокусів.

Отже, у той час, як у Маранелло триває слідство зі з’ясування причин, з яких Скудерію побили як Mercedes, так і Red Bull, ми розглянемо деякі з факторів, які майже напевне сприяли тому, що сталося.

Як ми знаємо, аеродинамічні правила Формули 1 змінилися у 2019 році, що призвело до спрощення конструкції переднього антикрила — це було зроблено з метою зменшення збурення повітряного потоку, що «омиває» болід. Завдяки цьому машини стали менш чутливими до вихору, що утворюють боліди попереду.

Головна ідея тут полягає в тому, що конструкція антикрила має дозволяти гонщикам більш тісно переслідувати один одного без суттєвого зменшення продуктивності.

Щоб впоратися з цими змінами правил, у Маранелло обрали більш агресивний підхід, намагаючись відновити якомога більшу частину ефекту «омивання», посиливши надходження повітря до решти кузова.

У Мельбурні команда виявила, що куписта вулична траса з високою притискною силою насправді не ідеальна для цієї концепції, оскільки не може забезпечити достатнє аеродинамічне навантаження, щоб врівноважити баланс боліда.

Переднє антикрило Ferrari SF90

Фото: Sutton Images

Переднє антикрило Ferrari SF90

Фото: Sutton Images

Конструкція переднього антикрила Ferrari містить доволі щільну частину, призначену для створення притискної сили (позначено жовтим кольором), тоді як крайня зовнішня частина працює в поєднанні з колесом позаду і забезпечує проходженню повітря навколо нього. Це створює те саме «омивання», яке поліпшує продуктивність шасі далі за течією потоку.

Внутрішня частина двох верхніх закрилків може бути відрегульована, щоб зменшити рівень притискної сили, яка може бути згенерована, і збалансувати потреби гонщика. Оскільки це налаштування може бути змінено, лише коли болід стоїть на місці, рішення базується на типі шини, яка стоїть на даний момент.

Переднє антикрило Alfa Romeo C38

Фото: Giorgio Piola

Переднє антикрило Alfa Romeo C38

Фото: Giorgio Piola

Насправді, це, ймовірно, вагома причина, за якої візуально ще більш агресивний дизайн Alfa Romeo має регульовані елементи більшої площини, і менш елегантну зовнішню секцію (позначено стрілкою).

Цілком ймовірно, що проблеми, з якими стикнулися у Ferrari, пов’язані зі зменшенням продуктивності шин, причому не лише на одному колі, але й протягом гонки.

Нездатність збільшити кут нахилу переднього антикрила й здобути оптимальне зчеплення від передньої вісі, призвело до появи недостатньої поворотності, з якою команда спробувала боротися шляхом зменшення притискної сили позаду.

Враховуючи ці проблеми, в Маранелло, можливо, доведеться повернутися до креслень у питанні конструкції переднього антикрила для майбутніх вуличних гонок. Можливо, доведеться вдатися до дизайну, схожого на той, що використовує Alfa Romeo, і відмовитися від деякого ефекту «омивання» задля генерації більшої притискної сили.

Шарль Леклер, Ferrari SF90

Фото: Zak Mauger / LAT Images

Шарль Леклер, Ferrari SF90

Фото: Zak Mauger / LAT Images

Ця проблема могла спровокувати низку проблем для Ferrari, оскільки це означало, що команда не могла змусити шини працювати в оптимальному робочому діапазоні. Це, можливо, спонукало спробувати стратегічно переграти Mercedes під час гонки.

Себастьян Феттель зробив ранню зупинку в боксах — у цей момент він все ще знаходився на недалекій відстані від Льюіса Хемілтона — лише у 3,7 секундах позаду ,- і спробував «підрізати» британця, аби виграти позицію.

Механіки Ferrari під час піт-стопу

Фото: Erik Junius

Механіки Ferrari під час піт-стопу

Фото: Erik Junius

Під час цієї зупинки було зроблено регулювання переднього антикрила — Феттель вирішив зменшити кут нахилу на один оберт. Незрозуміло, наскільки це вплинуло на здатність отримати більше продуктивності від гуми Medium, на яку перейшов німець.

У коментарі після фінішу Себастьян сказав: «Причина, з якої я був настільки повільним у гонці, полягає загалом у тому, що машина не мала достатнього зчеплення з шинами Medium, які ми встановили на піт-стопі».

Гума Medium C3 має робочий діапазон, аналогічний більш м’якій суміші С4: 105-135ºС і 110-135ºС відповідно. Це означає, що з ними слід працювати майже однаково, навіть якщо перша має довше протриматися на трасі, ніж друга.

Зменшення навантаження з переднього антикрила може негативно позначитися на характеристиках боліда, зробивши керування ним більш складним.

На командному містку Ferrari зробили висновки з цього і зреагували, по-іншому поставившись до стратегії Шарля Леклера. Він розтягнув свій перший відрізок до 28-го кола , а потім перейшов на шини Hard, які мають абсолютно інший робочий діапазон (90-120ºС).

У той час як у Ferrari вирішили за краще перевзутися у більш жорстку гуму, Леклер також вирішив викрутити один оберт переднього антикрила, що, здавалося, оживило його SF90. Шарль виявився здатним наздогнати свого напарника і був дуже задоволений машиною на останньому відрізку.

«Ми вирішили поставити жорсткі шини на піт-стопі, і я маю сказати, що з того часу машина значно поліпшилася, і я зміг атакувати», — пояснив він пізніше.

Команда оцінює проблему з аеродинамікою і сподівається, що в майбутньому вона виникатиме лише на подібних купистих трасах з високою притискною силою. Проте продуктивність її силового агрегату також викликає деякі питання.

Обидва гонщики Ferrari проводили різні гонки, що було викликано розглянутими вище шинними факторами.

Але гонка Феттеля вже почала руйнуватися ще до того, як почалася гонка Леклера, і він не зміг включитися в роботу, ймовірно через недостатню поворотність, викликаною проблемою з переднім антикрилом. Цей елемент міг зчинити вплив і на систему рекуперації енергії Ferrari.

Запис з бортової камери машини Феттеля свідчить, як німець потерпав під час другого відрізку і змінив тактику проходження поворотів на користь більш широкої траєкторії входу та виходу. Можливо, це пов’язано з рекуперацією енергії, а не з економією пального.

З плином часу, здається, ця проблема лише помітно посилювалася — система не могла продовжувати постачати енергію, яку потребували MGU-H і MGU-K. Це зашкодило максимальній швидкості.

Це ще більш посилило наявні проблеми й призвело до того, що Феттеля наздогнав Леклер, чиї проблеми зменшилися після переходу на жорсткіші шини, що дозволило йому відновлювати енергію більш традиційним способом і бути швидше на прямих та агресивніше атакувати в поворотах.

Занепокоєння будь-якого фаната Ferrari полягає в тому, що проблеми, які спостерігалися в Австралії, можуть перекинутися на весь сезон.

Хоча було очевидно, що другий відрізок Феттеля був жахливим, Леклер їхав доволі пристойно, коли прилаштував болід для жорсткіших шин.

Вже цей факт має послабити побоювання і свідчить на користь того, що проблема була одноразовою.

Але це також свідчить і про те, що Скудерія вразлива за певних умов і потребує більш ефективної підготовки до наступних гонок.

Це також демонструє, наскільки вузька стежка, якою слід рухатися, щоб тримати шини або двигун в оптимальному робочому вікні в умовах регламенту 2019 року.


джерело
noteyu

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Сингапур 20.09.24 00 10 38
Найближчі перегони
практика 1
20 вересня 12:30 - 14:00
практика 2
20 вересня 16:00 - 17:30
практика 3
21 вересня 12:30 - 13:30
кваліфікація
21 вересня 16:00
ПЕРЕГОНИ
22 вересня 15:00
найближчі гран-прі
18 - 20 жовтня 2024
Гран-Прі США Місцезнаходження: Остін, довжина траси 5516 м, дистанція Гран-Прі 303.380 км

25 - 27 жовтня 2024
Гран-Прі Мексики Місцезнаходження: Мехико, довжина траси 4304 м, дистанція Гран-Прі 305,354 км

01 - 03 листопада 2024
Гран-Прі Бразилії Місцезнаходження: Сан-Паулу, довжина траси 4309 м, дистанція Гран-Прі 305.909 км

Календар 2024
Останні новини

Старт Гран-прі Сінгапуру: боротьба Леклера і Норріса, проблеми Ферстаппена Команди відкрили етап двома практиками

Леклер переміг Норріса на першій практиці в Сингапурі Пілот "Феррарі" Шарль Леклер був найкращим на першому тренуванні на автодромі "Маріна-Бей".

"Може так, а може й ні": Ферстаппен прокоментував свій контракт із Ред Булл Нідерландець знову уникнув прямої відповіді на питання про своє майбутнє

McLaren додав білого у свою ліврею на Сингапур Команда Формули-1 McLaren оновила власну ліврею для Гран Прі Сингапуру.

RB створив ліврею під джинси на Гран Прі Сингапуру Команда Формули-1 RB презентувала нову ліврею у джинсовому стилі.

Глас народу
Віндзор: Дивно, що у Ферстаппена такі погані результати
Ну є варіянт, що Ньюі вже не допускають до розробок, щоб виконати умови договору між командами.

18.09.2024 18:25Дима

Велика троща на Гран-прі Азербайджану: Перес і Сайнс розбили свої боліди
Гельмут мабуть розмаже його "тонким шаром по паркету" mocking

16.09.2024 10:10noteyu

Велика троща на Гран-прі Азербайджану: Перес і Сайнс розбили свої боліди
Погоджуюсь. Сайнс залишив повно місця для обгону і їхав прямо, навіть не пробував рухатись вліво, а Перес чомусь замість того, щоб номально обігнати, в'їхав у Сайнса, так ніби той повинен був притиснутись до стіни, щоб пропустити Переса.

16.09.2024 09:11nesko78

Велика троща на Гран-прі Азербайджану: Перес і Сайнс розбили свої боліди
Виглядало саме так, особливо з камери Сайнса, де його просто знесло вліво.

16.09.2024 06:23Дима

Велика троща на Гран-прі Азербайджану: Перес і Сайнс розбили свої боліди
Перес -- лузер. Заїхав своїм правим переднім колесом у проміжок між заднім та переднім колесами Феррарі Сайнса.

15.09.2024 20:48noteyu

Штайнер: Норріс - хороша людина, але так чемпіонати не виграють
Тобто, Гюнтер дотично штовхає Ландо у бік перетворення на поганця rolleyes

11.09.2024 11:57noteyu

Хаас не зміг забрати боліди та обладнання з Нідерландів через проблеми з московитською компанією
Цей "уралкал" теж під санкціями? Я просто, якщо чесно, не слідкую за ними.

28.08.2024 11:48noteyu

Хаас не зміг забрати боліди та обладнання з Нідерландів через проблеми з московитською компанією
У вестернів судова система захищає приватну власність незалежно від політичної коньюнктури. Це для них "святий грааль".

27.08.2024 11:56noteyu

Норріс "проспав" старт, але відігрався і виграв Гран-прі Нідерландів
як же втомили його "проспані" старти. Так чемпіонат не виграєш

25.08.2024 19:05helmut

Як справи?
  • noteyu:   Саме так, Піастрі чітко оборонявся. Власне, як і Леклер проти Переса. Я ж кажу, дитяча помилка…
    15.09.24 20:49
  • Дима:   Зате Піастрі не припустився ))
    15.09.24 18:34
  • noteyu:   Добре, що Леклер усвідомлює та визнає, що не оборонявся в момент атаки Піастрі. Але погано, що він припустився такої жалюгідної помилки, просто відкрив увесь поворот та віддав лідерство!
    15.09.24 16:19
  • Дима:   Піастрі — молоток, здавалося що він не встигне перед Леклером, але вліз.
    15.09.24 14:44
  • noteyu:   Форза Феррарі! Красави, спрацювали шикарно!
    01.09.24 17:53
  • Дима:   А шо сталось? Мерседес Гамільтона старої специфікації раптом найшвидший(поки) болід в Бельгії.
    28.07.24 16:16
  • noteyu:   Так не до Оскара питання, а до командного містку. Перекинули свою відповідальність на пілота та поставили перед моральною дилемою. А самі чистенькі.
    21.07.24 21:24
  • Дима:   Та й хіба Маки не Оскара підставили?
    21.07.24 19:01
  • Дима:   Та він сам підставився на старті, нема чого на команду спирати.
    21.07.24 18:58
  • noteyu:   Діма, зате стайня маків пограла, підставивши Ландо.
    21.07.24 18:52
  • Дима:   Норіс хотів спробувати пограти в гниду, а Макс допустив дитячу помилку. А Льюісу треба була так жорстко відшити Макса ще в 21, а не давати йому очки для титулу.
    21.07.24 17:53
  • noteyu:   Стосовно Рассела, то він своїм сходом врятував багатьох ;)
    08.07.24 10:50
  • Дима:   Маки явно розраховували на дощ, судячи з їх темпу. А РБ по сухому на харді обганяє Мерси та Маки. Тому Перес дивує ще більше. Норріса врятував схід Рассела, як на мене.
    07.07.24 19:56
  • noteyu:   Норріс втратив принаймні другу сходинку через невдале рішення із «софтом» імхо.
    07.07.24 19:02
  • noteyu:   Мені здається, що Норріс вірив. що Ферстаппен більш-менш дотримуватиметься правил.
    04.07.24 11:59
  • Дима:   В тому то й справа: якщо Норріс реально розраховував залякати Макса, то він куди наївніше ніж говорив про себе.
    01.07.24 18:30
  • noteyu:   Хіба це для когось новина, що Ферстаппен — це взірець супер-его?
    30.06.24 18:01
  • Дима:   Норіс таке ж — атакував по дибільному він, а винен Макс.
    30.06.24 17:26
  • Дима:   А Піастрі виявляється гнида.
    30.06.24 16:39
  • noteyu:   Спринт — це забаганка нових власників та топ-менеджменту Формули 1.
    29.06.24 14:33
  • Дима:   Вкотре не розумію сенсу спринтів — нудно, особливо на трасах типу Австрії.
    29.06.24 13:48
  • noteyu:   У Барселоні інтрига вмерла практично одразу.
    23.06.24 18:06
  • noteyu:   Вітання Шарлю! А самі перегони — дякую подрімав.
    26.05.24 19:07
  • Дима:   Магнусен звісно кадр. На що він розраховував?

    Монако переважно нецікавий гран-прі(нові шини не допомагають Максу проти Рассела на зношених, перша 4 у своїй лізі та всі відстали від першої сімки на коло), тут явно треба штучний дощ, тощо.
    26.05.24 18:19
  • Дима:   В Халка голос забулдиги з досвідом — з таким пропитим Єс обігнав Цуноду на першому колі )))
    19.05.24 16:13
  • noteyu:   Ландо! Нарешті!!!
    06.05.24 01:17
  • Дима:   Здається Ф-1 давно пора міняти правила. Це видно на фоні довбодятла магнусена — якщо хочуть дотримання правил, то треба не штрафи, а миттєве покарання.
    04.05.24 19:35
  • noteyu:   У Японії стратеги Феррарі були на висоті!
    07.04.24 10:32
  • Дима:   З приходом Макса в РБ Ф1 стала набагато безпечніше: за кожний рух доповідають і кажуть, що небезпечна їзда. А я згадую як той же Гамільтон або вибивав, або видавлював суперників. Бувало, що не вдавалось і сам вилітав, лише в Мерсах відточив це вміння і без шкоди для себе зазвичай виходить.
    09.03.24 19:58
  • noteyu:   Хто справді налажав, так це Ніко (Галк)!
    02.03.24 19:41
  • Дима:   Сер провалив квалу, а Шарль чудить і лажає в гонці.
    02.03.24 17:26
  • noteyu:   Приєднуюсь до привітань!
    01.03.24 19:59
  • Дима:   Вітаю. Всіх з початком сезону.
    01.03.24 17:57
  • noteyu:   Бабло перемогло Andretti
    01.02.24 11:47
  • noteyu:   Сьогодні чорна річниця для шанувальників Формули 1 — десять років з трагічного відпочинку Міхаеля.
    29.12.23 12:16
  • noteyu:   Затишного Різдва та Нового року!
    24.12.23 13:48
  • noteyu:   Стартегія Феррарі стосовно Сайнса — це був повний фатал. Тупо пасивно чекали СК, а могли взути софт кіл за 7-10 і спробувати в'їхати у топ-10.
    26.11.23 20:37
  • noteyu:   Вегас рулить!
    19.11.23 10:03
  • Дима:   Макс, коли треба Пересу допомогти: НІІІІІІІІІІІІІІ!
    Макс, коли треба від штрафу врятуватись: будемо працювати разом, можемо справитись з цим.
    РБ через секунду Пересу: залишайся з ним, працюйте разом.
    Яке воно нице.
    19.11.23 09:15
  • Дима:   Леклерк.
    19.11.23 08:50

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(476.0)
 4 5
Red Bull
Red Bull
(456.0)
 7 3
Ferrari
Ferrari
(425.0)
 3 3
Mercedes
Mercedes
(309.0)
 3 4
Aston Martin
Aston Martin
(82.0)
 2
RB
RB
(34.0)
Haas
Haas
(29.0)
Williams
Williams
(16.0)
Alpine
Alpine
(13.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион
lexbog
lexbog Новичок

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Andrey
Andrey Чемпион
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Всі користувачі