Технічний аналіз: що призвело до провалу Ferrari в Австралії

Технічний аналіз: що призвело до провалу Ferrari в Австралії

22.03.19 11:42

Неспроможність Ferrari конвертувати вражаючу тестову швидкість у перемогу на першому етапі сезону в Австралії змусив італійську команду шукати відповіді на свій провал.

Мало хто вірить, що швидкість, яку Ferrari демонструвала на передсезонних тестах, була несправжньою — у великої команди замало стимулів для таких фокусів.

Отже, у той час, як у Маранелло триває слідство зі з’ясування причин, з яких Скудерію побили як Mercedes, так і Red Bull, ми розглянемо деякі з факторів, які майже напевне сприяли тому, що сталося.

Як ми знаємо, аеродинамічні правила Формули 1 змінилися у 2019 році, що призвело до спрощення конструкції переднього антикрила — це було зроблено з метою зменшення збурення повітряного потоку, що «омиває» болід. Завдяки цьому машини стали менш чутливими до вихору, що утворюють боліди попереду.

Головна ідея тут полягає в тому, що конструкція антикрила має дозволяти гонщикам більш тісно переслідувати один одного без суттєвого зменшення продуктивності.

Щоб впоратися з цими змінами правил, у Маранелло обрали більш агресивний підхід, намагаючись відновити якомога більшу частину ефекту «омивання», посиливши надходження повітря до решти кузова.

У Мельбурні команда виявила, що куписта вулична траса з високою притискною силою насправді не ідеальна для цієї концепції, оскільки не може забезпечити достатнє аеродинамічне навантаження, щоб врівноважити баланс боліда.

Переднє антикрило Ferrari SF90

Фото: Sutton Images

Переднє антикрило Ferrari SF90

Фото: Sutton Images

Конструкція переднього антикрила Ferrari містить доволі щільну частину, призначену для створення притискної сили (позначено жовтим кольором), тоді як крайня зовнішня частина працює в поєднанні з колесом позаду і забезпечує проходженню повітря навколо нього. Це створює те саме «омивання», яке поліпшує продуктивність шасі далі за течією потоку.

Внутрішня частина двох верхніх закрилків може бути відрегульована, щоб зменшити рівень притискної сили, яка може бути згенерована, і збалансувати потреби гонщика. Оскільки це налаштування може бути змінено, лише коли болід стоїть на місці, рішення базується на типі шини, яка стоїть на даний момент.

Переднє антикрило Alfa Romeo C38

Фото: Giorgio Piola

Переднє антикрило Alfa Romeo C38

Фото: Giorgio Piola

Насправді, це, ймовірно, вагома причина, за якої візуально ще більш агресивний дизайн Alfa Romeo має регульовані елементи більшої площини, і менш елегантну зовнішню секцію (позначено стрілкою).

Цілком ймовірно, що проблеми, з якими стикнулися у Ferrari, пов’язані зі зменшенням продуктивності шин, причому не лише на одному колі, але й протягом гонки.

Нездатність збільшити кут нахилу переднього антикрила й здобути оптимальне зчеплення від передньої вісі, призвело до появи недостатньої поворотності, з якою команда спробувала боротися шляхом зменшення притискної сили позаду.

Враховуючи ці проблеми, в Маранелло, можливо, доведеться повернутися до креслень у питанні конструкції переднього антикрила для майбутніх вуличних гонок. Можливо, доведеться вдатися до дизайну, схожого на той, що використовує Alfa Romeo, і відмовитися від деякого ефекту «омивання» задля генерації більшої притискної сили.

Шарль Леклер, Ferrari SF90

Фото: Zak Mauger / LAT Images

Шарль Леклер, Ferrari SF90

Фото: Zak Mauger / LAT Images

Ця проблема могла спровокувати низку проблем для Ferrari, оскільки це означало, що команда не могла змусити шини працювати в оптимальному робочому діапазоні. Це, можливо, спонукало спробувати стратегічно переграти Mercedes під час гонки.

Себастьян Феттель зробив ранню зупинку в боксах — у цей момент він все ще знаходився на недалекій відстані від Льюіса Хемілтона — лише у 3,7 секундах позаду ,- і спробував «підрізати» британця, аби виграти позицію.

Механіки Ferrari під час піт-стопу

Фото: Erik Junius

Механіки Ferrari під час піт-стопу

Фото: Erik Junius

Під час цієї зупинки було зроблено регулювання переднього антикрила — Феттель вирішив зменшити кут нахилу на один оберт. Незрозуміло, наскільки це вплинуло на здатність отримати більше продуктивності від гуми Medium, на яку перейшов німець.

У коментарі після фінішу Себастьян сказав: «Причина, з якої я був настільки повільним у гонці, полягає загалом у тому, що машина не мала достатнього зчеплення з шинами Medium, які ми встановили на піт-стопі».

Гума Medium C3 має робочий діапазон, аналогічний більш м’якій суміші С4: 105-135ºС і 110-135ºС відповідно. Це означає, що з ними слід працювати майже однаково, навіть якщо перша має довше протриматися на трасі, ніж друга.

Зменшення навантаження з переднього антикрила може негативно позначитися на характеристиках боліда, зробивши керування ним більш складним.

На командному містку Ferrari зробили висновки з цього і зреагували, по-іншому поставившись до стратегії Шарля Леклера. Він розтягнув свій перший відрізок до 28-го кола , а потім перейшов на шини Hard, які мають абсолютно інший робочий діапазон (90-120ºС).

У той час як у Ferrari вирішили за краще перевзутися у більш жорстку гуму, Леклер також вирішив викрутити один оберт переднього антикрила, що, здавалося, оживило його SF90. Шарль виявився здатним наздогнати свого напарника і був дуже задоволений машиною на останньому відрізку.

«Ми вирішили поставити жорсткі шини на піт-стопі, і я маю сказати, що з того часу машина значно поліпшилася, і я зміг атакувати», — пояснив він пізніше.

Команда оцінює проблему з аеродинамікою і сподівається, що в майбутньому вона виникатиме лише на подібних купистих трасах з високою притискною силою. Проте продуктивність її силового агрегату також викликає деякі питання.

Обидва гонщики Ferrari проводили різні гонки, що було викликано розглянутими вище шинними факторами.

Але гонка Феттеля вже почала руйнуватися ще до того, як почалася гонка Леклера, і він не зміг включитися в роботу, ймовірно через недостатню поворотність, викликаною проблемою з переднім антикрилом. Цей елемент міг зчинити вплив і на систему рекуперації енергії Ferrari.

Запис з бортової камери машини Феттеля свідчить, як німець потерпав під час другого відрізку і змінив тактику проходження поворотів на користь більш широкої траєкторії входу та виходу. Можливо, це пов’язано з рекуперацією енергії, а не з економією пального.

З плином часу, здається, ця проблема лише помітно посилювалася — система не могла продовжувати постачати енергію, яку потребували MGU-H і MGU-K. Це зашкодило максимальній швидкості.

Це ще більш посилило наявні проблеми й призвело до того, що Феттеля наздогнав Леклер, чиї проблеми зменшилися після переходу на жорсткіші шини, що дозволило йому відновлювати енергію більш традиційним способом і бути швидше на прямих та агресивніше атакувати в поворотах.

Занепокоєння будь-якого фаната Ferrari полягає в тому, що проблеми, які спостерігалися в Австралії, можуть перекинутися на весь сезон.

Хоча було очевидно, що другий відрізок Феттеля був жахливим, Леклер їхав доволі пристойно, коли прилаштував болід для жорсткіших шин.

Вже цей факт має послабити побоювання і свідчить на користь того, що проблема була одноразовою.

Але це також свідчить і про те, що Скудерія вразлива за певних умов і потребує більш ефективної підготовки до наступних гонок.

Це також демонструє, наскільки вузька стежка, якою слід рухатися, щоб тримати шини або двигун в оптимальному робочому вікні в умовах регламенту 2019 року.


джерело
noteyu

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Китай 19.04.24 00 17 04
Найближчі перегони
практика 1
19 квітня 06:00 - 07:30
кваліфікація спринт
19 квітня 10:00 - 10:45
СПРИНТ
20 квітня 06:00 - 06:30
кваліфікація
20 квітня 10:00
ПЕРЕГОНИ
21 квітня 10:00
найближчі гран-прі
03 - 05 травня 2024
Гран-Прі США Місцезнаходження: Майамі, довжина траси 5412 м, дистанція Гран-Прі 308.326 км

17 - 19 травня 2024
Гран-Прі Імоли Місцезнаходження: Імола, довжина траси 4959 м, дистанція Гран-Прі 307.221 км

24 - 26 травня 2024
Гран-Прі Монако Місцезнаходження: Монте-Карло , довжина траси 3340 м, дистанція Гран-Прі 260.520 км

Календар 2024
Останні новини

Ф-1 повернулася до Китаю. Сильний дощ, успіх Норріса у спринт-кваліфікації Успіх Макларена у дощових умовах

Стролл виграв практику в Китаї, Ферстаппен став третім Пілот Aston Martin Ленс Стролл показав найкращий результат на першому тренуванні в Китаї.

Ферстаппен поділився очікуваннями від Гран-прі Китаю Чемпіон світу відчуває легке переживання

Горнер: Red Bull добре готується до 2026 року Керівник Red Bull розповів, як команда працює над власними моторами.

Алонсо: Боявся, що такий календар для мене буде надто важким Пілот Aston Martin Фернандо Алонсо пояснив, чому продовжив контракт з командою.

Глас народу

Марко: Зараз Цунода справді розцвів
Розцвів як японська сакура навесні, вибачте))

09.04.2024 20:40helmut

Макс Ферстаппен: «Дивно підписувати в Ред Булл 42-річного Алонсо»
Якби бики підписали його, це була би найкраща новина для "новачка" Алонсо!)Я б на це подивився

09.04.2024 20:14helmut

Ферстаппен: Розумно, що Ferrari обрала Леклера, а не Сайнса
Треба йому сказати, що "сарказм - це найнижча форма дотепності" mocking

06.04.2024 16:33noteyu

Юніор Феррарі може отримати місце у Ф-1 у 2025 році
сводобний кокпіт вільний кокпіт

02.04.2024 13:07helmut

Еллісон: У Mercedes великі проблеми з шинами
За часів, коли за них ганявся Шумі, в них теж були великі проблеми з гумою - вона не прогрівалась.

01.04.2024 11:41noteyu

Крак вирішив захистити Алонсо після його штрафу в Австралії
А прізвища тих стюардів сором'язливо приховують. Було б цікаво дізнатись звідки вони.

30.03.2024 11:12noteyu

ЗМІ: Ріккардо може вилетіти з Ф-1 всього за два етапи
Не здивувався б, знаючи ред бул

27.03.2024 20:14helmut

Драма в Австралії. Сайнс виграв гонку, дубль Феррарі, проблеми Ферстаппена
Сподіваюся не остання перемога не Ред Буллів

24.03.2024 22:57helmut

Як справи?
  • noteyu:   У Японії стратеги Феррарі були на висоті!
    07.04.24 10:32
  • Дима:   З приходом Макса в РБ Ф1 стала набагато безпечніше: за кожний рух доповідають і кажуть, що небезпечна їзда. А я згадую як той же Гамільтон або вибивав, або видавлював суперників. Бувало, що не вдавалось і сам вилітав, лише в Мерсах відточив це вміння і без шкоди для себе зазвичай виходить.
    09.03.24 19:58
  • noteyu:   Хто справді налажав, так це Ніко (Галк)!
    02.03.24 19:41
  • Дима:   Сер провалив квалу, а Шарль чудить і лажає в гонці.
    02.03.24 17:26
  • noteyu:   Приєднуюсь до привітань!
    01.03.24 19:59
  • Дима:   Вітаю. Всіх з початком сезону.
    01.03.24 17:57
  • noteyu:   Бабло перемогло Andretti
    01.02.24 11:47
  • noteyu:   Сьогодні чорна річниця для шанувальників Формули 1 — десять років з трагічного відпочинку Міхаеля.
    29.12.23 12:16
  • noteyu:   Затишного Різдва та Нового року!
    24.12.23 13:48
  • noteyu:   Стартегія Феррарі стосовно Сайнса — це був повний фатал. Тупо пасивно чекали СК, а могли взути софт кіл за 7-10 і спробувати в'їхати у топ-10.
    26.11.23 20:37
  • noteyu:   Вегас рулить!
    19.11.23 10:03
  • Дима:   Макс, коли треба Пересу допомогти: НІІІІІІІІІІІІІІ!
    Макс, коли треба від штрафу врятуватись: будемо працювати разом, можемо справитись з цим.
    РБ через секунду Пересу: залишайся з ним, працюйте разом.
    Яке воно нице.
    19.11.23 09:15
  • Дима:   Леклерк.
    19.11.23 08:50
  • Дима:   Ред Буль, Троль.
    19.11.23 08:48
  • Дима:   Як цікаво іспанці вимовляють: Джо Ґанджу, Ґахлі, П'ястрі, Хуйкенберґ, Фертапен.
    Щось у мене Ф1ТВ лагає страшно, довелось іспанців дивитись.
    Гамільтон зібрав всі проблеми: Сайнс підбив, Ал завадив, Піастрі підбив.
    19.11.23 08:40
  • noteyu:   Ал показав клас! Шикарна боротьба з Пересом!
    05.11.23 21:29
  • noteyu:   Деякі пілоти в Остіні мали дивну стратегію, але всіх перевершив Ріккардо ))
    22.10.23 23:54
  • Дима:   Мерси виявились настільки швидкими, що не помістились на трасі і трохи самовипилялись.
    08.10.23 20:16
  • Дима:   Макс може не їхати на наступні ГП, щоб зекономити для рб кошти. )))
    07.10.23 21:11
  • noteyu:   Він сказав під час флеш-інтерв'ю, що йому потрібно 5 хв. аби усвідомити.
    І він виглядає поки що дійсно трішки невпевнено на публіці.
    07.10.23 17:32
  • Дима:   Піастрі настільки не очікував на поул, що навіть не зрадів.)))
    07.10.23 17:11
  • noteyu:   Шарль дуже хотів на подіум перед тіффозі ))
    03.09.23 18:02
  • Дима:   Сайнс все рівно має повільніший болід. Албон — гарно відбився, а Мерси цього сезону явно беруть приклад з червоних — знову лажають зі стратегією, хоча й квала у Гема невдала була. Леклер трохи — ледь дві фури не виніс.
    03.09.23 17:48
  • noteyu:   Одна помилка Сайнса і Ферстаппен не пробачив
    03.09.23 16:54
  • Дима:   Несподівано.
    02.09.23 18:21
  • noteyu:   Фури на куражі. Карлос видав фантастичне коло!
    02.09.23 18:07
  • noteyu:   Позаду Ферстаппена на ГП Нідерландів відбувалось багато цікавих подій та боротьби.
    27.08.23 23:47
  • noteyu:   Перес мабуть змирився з думкою, що йому на тлі Макса немає чого ловити.
    30.07.23 18:05
  • Дима:   Перес виглядав не погано на фоні вбитого Максом у трафіку софту, перехід на однакові по свіжості комплекти і Перес нічого не можу.
    30.07.23 16:38
  • Дима:   Вітаю зі святом Фернандо.
    Якби не Макс, то отримали б дуже рівну кваліфікацію.
    29.07.23 08:24
  • Дима:   З трансляції здалося інше.
    23.07.23 22:30
  • noteyu:   Гуанью таки покарали, але сміхотворно, як на мене — +5сек.
    Діма, гоночним там і не пахло, він влупив Ріккардо в зад на гальмуванні. А вже далі пішли ланцюжком страйки Альфа-Таурі та Альпін.
    23.07.23 20:39
  • Дима:   Маки, схоже яку вже гонку, не вміють у мало палива. А Мерси не прокинулись, це їх звичайні проблеми з прогрівом шин, зокрема харду, так як вчора у квалі ледь пройшли. Ще й на старті гонки стандартні їх проблеми з вузькими понтонами і перегрівом двигуна внаслідок цього.
    З Гуанью більше схоже на гоночний інцидент, там місця не особливо було.
    23.07.23 18:47
  • noteyu:   Я от тільки не розумію, чому Гуанью не покарали за зіткнення на старті.
    23.07.23 17:59
  • noteyu:   Маки та Фури під кінець просіли, а Мерси прокинулись занадто пізно, кіл за 10 до фінішу.
    23.07.23 17:57
  • Дима:   В еру Мерсів половину сезонів хоча б була боротьба між напарниками та й інші команди періодично втручались, а половину сезонів з фурами і навіть з РБ сезон. В ери РБ фактично був лише Себ, а тепер лише Макс.
    23.07.23 16:46
  • Дима:   А диво лише у кваліфікації було. РБ і Маки нереально швидкі.
    23.07.23 16:15
  • Дима:   Цікаво. Угорщина досі один з кращих треків для Гамільтона. Маки і Альфа Ромео дивують в гарну сторону, а Перес в погану.
    22.07.23 18:05
  • Дима:   Нові правила кваліфікації цікаво виглядають поки.
    22.07.23 17:35
  • noteyu:   Red Bull перемелює людей, як цеглин. Не пощастило Де Врісу.
    12.07.23 10:41

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Red Bull
Red Bull
(141.0)
 3 2
Ferrari
Ferrari
(120.0)
 1 2
McLaren
McLaren
(69.0)
Mercedes
Mercedes
(34.0)
Aston Martin
RB
RB
(7.0)
Haas
Haas
(4.0)
Williams
Williams
(0.0)
Alpine
Alpine
(0.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион
lexbog
lexbog Новичок

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Andrey
Andrey Чемпион
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Всі користувачі