Технічний аналіз: для чого Red Bull зробила "дірку" у передньому крилі

Технічний аналіз: для чого Red Bull зробила

17.10.20 14:32

Боліди RB16 вийшли у конструкторів з Мілтон-Кінса доволі швидкими, але не без деяких аномалій. А з ними, як відомо, потрібно боротися

Для Red Bull аеродинамічна ефективність завжди була важливим фактором успіху. В плані пошуку рішень Едріан Ньюі та його співробітники вже не раз демонстрували приклад всій Ф1.

На «Нюрбургринзі» механіки команди необережно зробили надбанням загалу чергову подібну знахідку. Вище потрібного піднявши переднє антикрило, вони відкрили широкий продольний проріз у його нижній частині.

Безумовно, експерти почали наввипередки ділитися думками про те, що це за рішення та як воно працює.

Деталі переднього крила Red Bull RB16

Ілюстрація: Джорджо Піола

Почнемо з того, що ця область крила – найзовнішня його частина, включаючи торцеву пластину та сусідні з нею елементи – вкрай важлива. Команди намагаються отримати від неї стабильної роботи в умовах зміни тиску, кліренсу та направлення вітру.

Зовсім поряд знаходяться передні колеса й якщо не вийде як слід захиститися від турбулентності, яка генерується ними, це позначиться на роботі всього шасі.

Команди ведуть активний пошук, пропонуючи власні варіанти. Частіше змінюється форма та довжина горизонтального елементу з зовнішнього боку від торцевої пластини, який відповідає за формування завихрень.

Що стосується Red Bull, то її фахівці у черговий раз дуже грамотно прочитали правила, знайшовши там можливість розмістити всередині крила полость для перетікання повітря та створення градієнту тиску.

Одразу виникає питання, чи не є побачене частиною якоїсь більш глобальної системи, яка дозволяє підвищити ефективність крила в цілому.

Якщо так, то можна допустити існування ще одного отвору у дальньому верхньому куті торцевої пластини, через яке повітря виходить назовні по шляху, що показаний нижче.

Конфігурація торцевої пластини переднього крила Red Bull RB16

Фото: Джорджо Піола

Таке рішення дозволяє казати про доволі хитрий спосіб перерозподілу потоків та створення більш вигідну картину перед колесом.

Декілька років тому правила були змінені таким чином, аби заборонити сильний згиб торцевих пластин назовні. Пропускаючи повітря з зовнішнього боку на внутрішній, конструктори фактично компенсують втрати, що виникають через це.

Торцева пластина переднього крила Red Bull RB15, 2019 год

Фото: Марк Саттон

Безумовно, побачивши проріз знизу, всі задалися питанням, про що йде мова – про зачинену полость чи все ж про повноцінний повітряпровід. Відповісти на це питання допоміг би кадр, зроблений з близької відстані, але поточний карантинний регламент ускладнює цю можливість.

Між тим цікаво, що ще рік тому (на світлині зверху) у боліду RB15 куток торцевої пластини був відрізаний, аби відкрити більше місця для повітря. Тепер пластина знову стала повноцінним прямокутником.

Отвори у торцевій пластині переднього анткирила Red Bull RB16

Фото: Марк Саттон

Та все ж відповідь є. Приведений вище кадр остаточно знімає питання та дозволяє стверджувати, що Red Bull дійсно оснастила торцеву пластину внутрішнім каналом.

Два невеликих отвори у задній кромці торцевої пластини призначені для виходу повітря. Немає сумнівів, перед нами красиве та дуже цікаве рішення, яке могло б ще довго лишатися секретом стайні, якби механіки не «засвітили» крило у невдалому ракурсі.

Варіанти переднього крила Ferrari SF1000

Ілюстрація: Джорджо Піола

У Ferrari наразі є дві активні конфігурації крила, які використовуються в залежності від характеристик траси. Окрім форми горизонтального елементу (показано стрілкою), вони відрізняються формою закрилків з зовнішнього боку та з середини та конфігурацією основної площини.

Той варіант, що зверху, забезпечує більше притискної сили.

Варіанти переднього крила Racing Point RP19

Ілюстрація: Джорджо Піола

У ході минулого сезону конструктори Racing Point експериментували з довжиною та формою горизонтального елементу ззовні від торцевої пластини. Підрізавши його у задній частині, можна використовувати місце, що звільнилося для більш сильного згибу пластини.

Деталі переднього крила McLaren MCL35

Ілюстрація: Джорджо Піола

У McLaren у ході сезону 2020 року відбулися серьйозні зміни у цій області боліду. Актуальна версія крила наведена на основній ілюстрації, а відмінності від попереднього варіанту відмічено стрілками.

Варіанти переднього крила Alfa Romeo C38, ГП Германії 2019 року

Ілюстрація: Джорджо Піола

Alfa Romeo у минулому році розмістила під горизонтальним елементом довгий продольний бортик, поступово подовжуючи його. Це дозволило формувати додаткове завихрення.

Як можна побачити з наведених прикладів, всі так або інакше пробують додати трохи ефективності своїм болідам у області переднього крила, однак ніхто не дійшов до настільки революційного рішення як окремий повітряпровід всередині, здавалося б, зовсім буденної деталі.

Нове переднє крило Red Bull Racing RB16, Гран Прі Айфеля

Ілюстрація: Джорджо Піола


джерело
noteyu

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
01.01.70 00 03 56
Найближчі перегони
найближчі гран-прі
Календар 2021
Останні новини

Директор Alpha Tauri: Ми мали бути шостими у Кубку конструкторів Технічний директор Alpha Tauri Джоді Еггінтон каже, що таким було його передчуття.

Доменікалі: Формула-1 мусить здешевити мотори і змінити формат Керівник Формули-1 Стефано Доменікалі вважає, що реформи просто необхідні.

Марко: Ferrari побореться за третє місце Радник Red Bull Хельмут Марко поговорив про "Скудерію".

Перес: Ми з Ферстаппеном поведемо Red Bull вперед Пілот Red Bull Серхіо Перес хоче співпрацювати з Максом Ферстаппеном.

Штайнер: Це я запропонував Хаасу взяти дебютантів Керівник Haas Гюнтер Штайнер переконав у цьому власника команди Джина Хааса.

Глас народу
Марко назвав переломний момент Феттеля у Ferrari
От ця Німеччина - то Массу, то Себа.

11.01.2021 17:38Дима

Чи зможе Расселл замінити Гамілтона? Mercedes направила запит Williams
Ех, а я от у першу чергу про Джорджа згадав, коли побачив новину про Гамілтона. Було б цікаво побачити його в боліді мерсів ...

01.12.2020 22:38noteyu

Екллстоун: Це Шумахер побудував нинішній Mercedes
Тобто Берні такий дятел, що не помітив декілька сезонів Феррарі з чітерним двигуном, в яких тільки вміння та вдача Хема(невезіння Себа та метання червоних у виборі стратегії і першиго пілота) вирішили долю титулів?

30.10.2020 18:15Дима

Ферстаппен: Мене не хвилює майбутнє Албона
Подобається мені в цьому Макс: нема чого цікавитись та заздрити, працюй сам та хай інші слідкують за тобою.

24.10.2020 21:03Дима

Боттас: У своїй кращій формі я можу перемагати Хемілтона
Хем навіть у поганій формі зазвичай швидше, а Боттас буває у кращій формі лише декілька разів на рік.

17.10.2020 19:40Дима

Вольфф: Я вибачився перед Боттасом за поломку
На яку перемогу? Перед помилкой Боттаса Хем вже скоротив розрив до секунди. Все рівно би його пройшов, не допомогла б ніяка стратегія.

14.10.2020 14:21Дима

Honda пояснила, чому йде з Формули-1
Останній скандал з ВАГом та загальний напрямок на електрифікацію, відсутність перемог, що для Хонди неприйнятно. Риторика Ала та Макса, що неприйнятна особисто для японського менталітету. Мерси вже підготували собі соломки про всяк випадок, Рено також наготові, як тільки дорожні підрозділи змінять напрямок розвитку, то вони звалять.

06.10.2020 05:53Дима

Honda пояснила, чому йде з Формули-1
Можливо "журналіст згвалтував респондента". Мене все ж таки більше цікавить головна новина -- причина, через яку вони йдуть. Це знаковий "дзвіночок".

05.10.2020 23:48noteyu

Honda пояснила, чому йде з Формули-1
Чомусь більше ніде подібної обіцянки не зустрічав. Все рівно незрозуміло як вони можуть спроектувати новий двигун за умов нинішнього регламенту.

05.10.2020 16:54Дима

Honda пояснила, чому йде з Формули-1
В той же час Хонда обіцяє Редбуллу побудувати новий силовий агрегат на наступний сезон (третій абзац).

04.10.2020 23:17noteyu

Honda пояснила, чому йде з Формули-1
Ото буде смішно, якщо вони переможуть в наступному році. Історія буде схожою на історію з Браун ДжиПі. А взагалі-то це дзвіночок для Ф-1 -- закат ери ДВЗ.

04.10.2020 23:15noteyu

Honda пояснила, чому йде з Формули-1
Яким чином? Регламент же заморозили, а жетони на допрацювання двигунів потрачені.

04.10.2020 18:11Дима

Новим мотористом для Red Bull може стати Porsche
ck А де ж вони генератори візьмуть? Та й ВАГ в зв'язку з дизельгейтом проанонсував відмову від ДВЗ та перехід на електрику/гібриди.

04.10.2020 18:10Дима

Хемілтон: Було дуже непросто стримувати Боттаса
Вам там еще жаловаться,агаcray

14.09.2020 10:09Anneta

Як справи?
 • noteyu:   З НОВИМ РОКОМ всіх! Хай він буде цікавішим за попередній!
  01.01.21 12:08
 • Дима:   Вони схоже продовжують бухати після КК та чемпіонства Хема.
  06.12.20 20:52
 • noteyu:   Мерси зробили щось вкрай дивне. Зруйнували свою перемогу. Ну а Пересу — респект!
  06.12.20 20:50
 • Дима:   Дякую.
  16.11.20 17:05
 • noteyu:   Діма, вітаю!
  16.11.20 12:56
 • Дима:   Ура. Хем победил.
  15.11.20 18:36
 • Aliaze:   Две Аварии почти подряд!!! МАКС Неугледел за Шинами и С Расселом что-то не понятно!!!
  01.11.20 15:31
 • Дима:   Не при Хемілтоні точно, а потім йому банально не вистачить стабільності для боротьби з Максом чи схожими пілотами.
  25.10.20 21:42
 • noteyu:   Не бути йому чемпіоном =)
  25.10.20 12:12
 • Дима:   Отак читаєш новини: Боттас випередив Хемілтона в 1, 2 та 3 практиках, дивишся квалу: Боттас взяв 1 та 2, а вирішальній 3 знову програв.
  Леклер прям радує.
  24.10.20 21:06
 • Anneta:   И хвала всем дьяволам, что Феттель уходит из Феррари. Все время что он выступал, для меня только один гонщик гонялся за эту команду, и это точно не он))))))))
  17.10.20 10:34
 • Дима:   Аня, не могу представить момент, чтоб тебя палец обрадовал. Хотя нет, могу — он же уходит на следующий год. Шарль — красавчик, тащит ведро, но я таки надеюсь, шо он получит преКрасный быстрый болид.
  16.10.20 21:21
 • Anneta:   Дима, радует не Феррари а Леклер! Я его обожаю, такой мимими)))))
  14.10.20 19:28
 • Дима:   А теперь снова радует, немного правда, но радует. Что опять с временем начала? Гонка в 15:10, а не в 16:10.
  11.10.20 15:14
 • Aliaze:   О Привет Аннет довно тебя не было видно!!!
  Феррари последние время не радует но надемся на лучшее!!!
  11.10.20 15:00
 • Дима:   Кого там Боттас посылал? Если бы не штраф он опять хер бы сделал сам для победы.
  27.09.20 16:01
 • Anneta:   Я не понимаю владельцев, такое «Г» оправдывать раз за разом…
  16.09.20 21:48
 • Дима:   Привет, привет. Красные уже боролись с обитателями дна, а если бы не аварии может бы и еще ниже оказалась.Когда там к Бинотто северный пушной зверь доберется?
  14.09.20 22:44
 • noteyu:   Зате Бінотто дуже красиво їздить по вухах на початку кожного нового сезону і розповідає «ну ось тепер ми вже всім покажемо...»!
  14.09.20 10:44
 • Anneta:   Всем привет!
  Я не знаю, это позорище от Феррари, я не могу пережить. Этого Бинотто, вместе с той пи**обратьей за патлы-и нахрен оттуда! Так опустить легендарную команду… нет слов
  14.09.20 10:18
 • Aliaze:   Да Леклер может сказать чудо совершил занял в квалификации 5 место или Феррари собрали все силы чтобы одну собрать машину и выступить хоть на любилей хорошо!!!
  12.09.20 22:41
 • noteyu:   Феррарі зганьбилась. А друга половина гран-прі Італії вийшла несподіваною та захопливою! Ну а Боттас, гадаю, знову остаточно поховав свої шанси (хто б сумнівався).
  06.09.20 18:29
 • Aliaze:   Формулу 1 можно посмотреть в Одессе Сегодня в Дип Пабе на улице Пер. Маяковского 1 в 16:00 по Киеву!!!

  06.09.20 12:09
 • Aliaze:   Как Говарил Видный Профессионал что Феррари нужен не Итальянский Руководитель и Главный инженер Команды а Стратегия Феррари едет к дну!!! И надо уже что-то менять!!!
  06.09.20 11:57
 • Дима:   Отличные технари не могут быть отличными менеджерами. Вначале красные подставляют Леклера ради Себа, чтобы он просрал все. Потом выбрасывают Себа. Казалось бы дно пробито, но нет в Спа они пробили дно во дне. Че это за стратегия, че творите макаронники?
  30.08.20 17:07
 • Aliaze:   Это ДА!!! ПЕЧАЛЬНО НА ФЕРРАРИ ПОСЛЕДНИЕ ВРЕМЕНА СМОТРЕТЬ!
  30.08.20 15:38
 • Дима:   Твою мать, что с Феррари? Одно расстройство.
  29.08.20 16:42
 • Дима:   Дивлюсь квалу в Іспанії: чомусь мене не покидає думка, що Мерси вкотре другий раз в Q1 та Q2 їдуть тільки для створення трафіку в надії завадити ненароком кому з основних конкурентів.
  15.08.20 16:19
 • Дима:   Я не зовсім про це. Мав на увазі, що Формула підтягнулась. Хоча ФІА творить щось незрозуміле: то максимально урівнює боліди та хоче наблизитись до Інді, то штрафує Форс Індію за те саме.
  09.08.20 16:13
 • noteyu:   Діма, це докора не на адресу Мерсів. Вони виконують свою роботу чудово. Це докора тим, хто «крохмалив вуха», що стабільний регламент дозволить іншим підтягнутися і це дасть змогу посилити боротьбу, видовищність, бла-бла-бла…
  09.08.20 16:05
 • Дима:   Може й у своїй, але 70 років назад Альфа привозила останньому місцю 18 секунд. Навіть пару десятків років назад(деякі може й на власні очі бачили) від подіуму до другого місця могло бути декілька секунд. Хоча мерси дійсно виконують свою роботу на відмінно.
  08.08.20 22:26
 • noteyu:   Мерси знову у своїй лізі. Прикро.
  05.07.20 22:49
 • Дима:   Типовий Хем. Головне щоб сезон не просрав таким чином, а то він інколи любить довго запрягати.
  05.07.20 21:56
 • Kotygoroshko:   https://livetiming.alkamelsystems.com/lm24virtual
  14.06.20 12:36
 • Kotygoroshko:   Зараз відбувається віртуальна трансляція 24 години лемана за посиланням https://www.twitch.tv/lemansesports

  13.06.20 16:26
 • Kotygoroshko:   F1 confirm 2020 Azerbaijan, Singapore and Japanese Grands Prix have been cancelled
  12.06.20 14:52
 • noteyu:   Я знайшов позитивний момент у формульній паузі — час тече повільніше, вихідні не розділені на «до» та «після»… ))
  Але пауза трохи затягнулась =))
  17.05.20 17:04
 • Дима:   Привіт, привіт. Та ні, просто більше нічого цікавого: я дивився тільки Ф-1 та футбол. На роботу продовжую ходити, книги, протилежна стать нікуди не діваються, але нестача Формули, за якою я спостерігав більше 20 років підряд дещо напружує.
  16.05.20 17:11
 • noteyu:   Привіт Діма. Був ти не фанатик, а стаєш почекуном )). А на стіни не лізь, ще на кажана перетворишся ;)
  16.05.20 13:24
 • Дима:   Всем привет. Я конечно не фанатик какой, но без Ф-1 уже на стену хочется лезть — каждый день жду, что начнется чемпионат. Анет, где ты? У Красных праздник — уход Себа и приход может даже Ала(хотя они вряд ли его возьмут назад).
  13.05.20 16:36

Залік пілотів

Всі пілоти

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Всі команди

Вартові сайту

Олександр
Олександр Чемпіон
Andrey
Andrey Чемпіон

Активні користувачі

skorpion
skorpion Чемпион
Sveta+F1
Sveta+F1 Чемпион
Гарик
Гарик Тест пилот
Helgcos
Helgcos Тест пилот
sheila
sheila Тест пилот
Evgen
Evgen Чемпион
Золотусик
Золотусик Тестер симулятора
Всі користувачі