Що змінилося в Астон Мартін AMR25? Детальний розбір нової машини

Що змінилося в Астон Мартін AMR25? Детальний розбір нової машини

08.03.25 10:20

Технічні новинки Астон Мартін. Що варто знати про новий болід?

Астон Мартін представив оновлений AMR25, який отримав ряд важливих технічних доопрацювань. У сезоні 2025 команда зберігає той самий склад гонщиків – Фернандо Алонсо та Ленса Стролла, сподіваючись зміцнити свої позиції в пелотоні.

Команда продовжує вдосконалювати свою концепцію, фокусуючись на збільшенні притискної сили на низьких швидкостях, покращенні стабільності у поворотах та зменшенні аеродинамічного опору.

Перший етап нового сезону Формули-1 відбудеться з 14 по 16 березня на Гран-прі Австралії, який стане головним випробуванням для всіх оновлених болідів.

Передня частина: ніс і переднє крило

AMR25 отримав перероблену передню частину. Ніс тепер доходить до краю основної пластини переднього крила, аналогічно до рішення, використаного в AMR23 у 2023 році. Водночас його геометрія змінилася — передній край основної пластини трохи піднятий на кінчику, що допомагає зменшити лобовий опір і підвищити ефективність машини на прямих ділянках.

Переднє крило також зазнало змін. На відміну від рендерних зображень, воно має рівномірний розподіл навантаження, а не виражене завантаження по краях. Це рішення більше нагадує концепцію Макларен, що сприяє покращенню балансу між передньою та задньою частинами боліда.

Передня підвіска

Передня підвіска залишилася майже незмінною в порівнянні з попередньою версією AMR24, що свідчить про довіру команди до своєї минулорічної конструкції. Невеликі оновлення, ймовірно, спрямовані на оптимізацію повітряних потоків та взаємодію з новою передньою частиною.

Бічні понтони та система охолодження

Астон Мартін продовжив роботу над формою бокових понтонів і повітрозабірників, які стали ще компактнішими. Вони залишилися подібними до рішень, представлених у рендерах, і нагадують конфігурацію Макларен MCL38. Важливим нововведенням стала верхня губа-крило, яка допомагає керувати потоками повітря, спрямовуючи їх у необхідному напрямку для оптимальної взаємодії із задньою частиною боліда.

Бічна панель понтона отримала плоску структуру без додаткових профілів, що відрізняється від більшості конкурентів. Це рішення сприяє зменшенню лобового опору, проте його ефективність залежить від того, наскільки добре команда змогла налаштувати змивання турбулентних потоків від передніх коліс.

Верхній повітрозабірник став більшим, що, ймовірно, пов’язано зі зміною розташування радіаторів. Це дозволило звузити понтони, що позитивно вплинуло на загальну аеродинаміку. Крім того оновлений кожух двигуна має дозволити змінювати рівень охолодження від етапу до етапу.

Також під час тестів було помічено, що AMR25 запозичив в минулорічного Ред Булл систему охолодження, яка знаходиться біля голови пілота.

Днище та його вплив на стабільність

AMR25 отримав оновлене днище, яке базується на конфігурації початку сезону 2024 року. Це рішення, ймовірно, стало результатом аналізу ефективності минулорічних розробок. На відміну від деяких суперників, в Астон Мартін вирішили не використовувати різке зниження стелі глотки днища, що свідчить про альтернативний підхід до оптимізації роботи підлоги.

Головне завдання цього оновлення – збільшити притискну силу на низьких швидкостях та забезпечити стабільність у всіх фазах повороту. Минулого сезону Астон Мартін мав проблеми із передбачуваністю поведінки машини на виході з поворотів, і команда, схоже, працювала над усуненням цих недоліків.

Задня підвіска

Астон Мартін продовжує використовувати трансмісію Мерседес, і, швидше за все, значну частину задньої підвіски також запозичено у німецької команди.

Попри незначні зміни в деталях, загальна геометрія підвіски залишилася подібною до минулорічної. Це все ще система з мінімальним кутом нахилу, яка керується штовхачем push-rod (виділено фіолетовим).

На перший погляд, не помітно суттєвих оновлень у конструкції, однак при порівнянні кута нахилу задньої підвіски та розташування вихлопної труби здається, що Астон Мартін зменшив рівень анти-підйому. Це підтверджується зміщенням задньої частини верхнього важеля (виділено темно-синім) і переднього (світло-блакитним), що може впливати на стабільність боліда при гальмуванні.

Таке рішення може бути спрямоване на краще узгодження поведінки задньої частини машини з новими аеродинамічними змінами. Зниження жорсткості у вертикальному навантаженні могло б допомогти покращити механічне зчеплення, особливо у повільних поворотах, де AMR24 мав проблеми з передбачуваністю.

Адаптація виявилась ефективною, за спостереженнями з траси під час тестування, вдалось значно покращити стабільність машини при гальмуванні, що є ключовим фактором у боротьбі за стабільні результати в сезоні 2025 року.

Висновок

Астон Мартін підходить до сезону 2025 року з доволі чіткою стратегією – команда повністю зосереджена на підготовці до змін у технічному регламенті 2026 року. Більшість оновлень AMR25, ймовірно, будуть не лише адаптацією до поточного сезону, а й тестовими елементами для майбутніх розробок. Це означає, що команда може піти на компроміси в короткостроковій перспективі, зосереджуючись на довгострокових цілях.

Оскільки головною ціллю на новий болід було зробити його стабільнішим, можна вважати, що команда впоралася добре з поставленою задачею. Попри певні сумніви щодо поведінки боліда на тестах, у перші два дні AMR25 виглядав досить стабільним і передбачуваним, що підтверджують як Фернандо Алонсо, так і Ленс Стролл. Лише в останній день тестів машина демонструвала нестабільність, що, найімовірніше, було пов’язано з експериментами у налаштуваннях або з використанням великої кількості пального. Загалом, AMR25 зберігає знайому концепцію з минулого року, мінімально змінюючи підвіску та аеродинаміку, що може свідчити про консервативний підхід у розвитку машини.

Стабільність у середньошвидкісних поворотах, доопрацювання передньої частини та зміни в задній підвісці можуть дати AMR25 необхідну стабільність для боротьби у середній групі. Однак ключовим фактором стане здатність команди правильно адаптувати налаштування під різні умови гонок. Якщо Астон Мартін зможе ефективно використовувати отримані на тестах дані, команда може сподіватися на сильний початок сезону, навіть якщо її основна увага вже зосереджена на 2026 році.


джерело
noteyu

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Бразилія 07.11.25 01 23 17
Найближчі перегони
практика 1
07 листопада 16:30 - 18:00
кваліфікація спринт
07 листопада 20:30 - 21:15
СПРИНТ
08 листопада 16:00 - 16:30
кваліфікація
08 листопада 20:00
ПЕРЕГОНИ
09 листопада 19:00
найближчі гран-прі
07 - 09 листопада 2025
Гран-Прі Бразилії Місцезнаходження: Сан-Паулу, довжина траси 4309 м, дистанція Гран-Прі 305.909 км

20 - 22 листопада 2025
Гран-Прі США Місцезнаходження: Лас Вегас, довжина траси 6201 м, дистанція Гран-Прі 310.05 км

28 - 30 листопада 2025
Гран-Прі Катару Місцезнаходження: Доха, довжина траси 5380 м, дистанція Гран-Прі 306.66 км

Календар 2025
Останні новини

Фредерік Вассер: Для Формули-1 добре, що Ферстаппен бореться за титул Керівник Ferrari побачив позитив у поверненні Ферстаппена у боротьбу за титул

Габріель Бортолето: Алонсо заслужив значно більше титулів, ніж він завоював Пілот Sauber вважає Фернандо Алонсо одним з найкращих

Джордж Расселл: Тото Вольфф і далі піклується про мою кар'єру Пілот Mercedes не планує змінювати Тото Вольффа, як свого менеджера

Гран-прі Бразилії. Друга домашня гонка Льюїса Гамілтона Семиразовий чемпіон має особливий зв’язок із етапом на трасі Інтерлагос

Формула-1 пояснила, чому стільки уваги на трансляції було приділено дівчатам у паддоку Оператори намагаються показати атмосферу

Глас народу

Чемпіонський камбек Норріса та що не так зі штрафами у Формулі-1
Але Макс все рівно мав повернути позицію расселу. Хіба ні?

29.10.2025 18:09Дима

Джордж Расселл: Ферстаппен та Леклер повинні були отримати штраф
Хоч Рассел ще той кадр останні пару років, але тут він правий - порушення Макса та Шарля просто проігнорували. При чому у них не просто перевага, , що триває, а тупо по позиції отримали.

28.10.2025 18:02Дима

Стюарди Гран Прі Мексики пояснили, чому оштрафували Гамілтона
Тобто, що його видавлювали значення не має? Ні попередні повороти, де Макс не встигав випередити, ні цей. Лицеміри. 

28.10.2025 17:56Дима

Шарль Леклер: Ferrari виступає сильно в теплу погоду
Ага, у Сингапурі було холодно...

17.10.2025 12:27noteyu

Стефано Доменікалі: Новим уболівальникам байдуже, етап відбувається в Монако чи у Вегасі
Та й Монако, як і Сингапур, не самі цікаві траси по кількості та якості подій.

15.10.2025 19:53Дима

Джордж Расселл має бажання відмовитися від менеджерських послуг Тото Вольффа
Менеджер Тото Вольф не зміг домовитися з керівником команди Тото Вольфом, бо той прагнув собі збільшити бонуси.

03.10.2025 19:24Дима

Фредерік Вассер: Гамілтон потрапив у темп машини, але результат виявився поганим
Коли не хочеш визнати, що твій болід некероване лайно з непередбачуваною реакцією на налаштування. Мерси таке проходили, але чомусь не соромились визнати. Треба червоним психіатра, щоб розказав  про визнання проблеми як шлях її вирішенняrofl

03.09.2025 22:42Дима

Гамілтон встановив новий антирекорд
Та ця статистика "висмоктана з пальця"! Взяти хоча б такий факт, що ще 10 років тому етапів за сезон було 15-16, а тепер 24. Імхо, натягують сову на глобус.

02.09.2025 11:54noteyu

Гамілтон встановив новий антирекорд
Спринт не рахується?

01.09.2025 12:50helmut

Хуан-Пабло Монтойя: Я б хотів, щоб Горнер був в Aston Martin
Скажіть йому хтось, що Ньюї вірогідно пішов від бичків саме через токсичність Горнера після  внутрішнього розслідування проти останнього.

20.08.2025 11:35noteyu

Норріс пояснив, чому програв Піастрі старт в Угорщині
Немає відчуття ситуації. Ферстаппен би на його місці одразу б скористався вільним простором. а не пірнав би під суперника.

07.08.2025 11:20noteyu

Льюїс Гамілтон: «Феррарі треба мене замінити. Від мене жодної користі»
А декілька тижнів тому казав, що націлений виграти з червоними восьмий титул ...

03.08.2025 11:57noteyu

Як справи?
  • noteyu:   Расселл іноді розчаровує, але раціонально він за 4-5 кіл, поки стайня вирішувала, трохи підсмажив гуму у брудному повітрі та втратив частину ефективності. Ситуація аналогічна Майамі, де «червоні» довго не могли вмовити Шарля поступитись Льюїсу.
    27.10.25 11:13
  • Дима:   Навіщо мерси свапнули боліди, якщо джордж не їде швидше? Цей нитік все більше розчаровує.
    26.10.25 23:05
  • Дима:   Не розумію стюартів: Макс на 1 колі, який не вернув Расселу нічого не отримав, Шарль, який вернув позицію лише Норрісу, а Хему ні теж не отримав, Макс, який не поміщався та видавив Хема знову не отримав, а Хем коли його Макс видавлював отримав. Де логіка? По перших епізодах навіть розслідувань не було.
    26.10.25 22:30
  • Дима:   Що за ...? Квала в 00:00, а не 23:00.
    25.10.25 23:10
  • Дима:   Одного разу графіка Ф1 показала битву за 18 позицію між Піастрі, Норрісом та Алонсо. Тролі.
    18.10.25 20:36
  • Дима:   Алонсо гарно кеглі збиває, правда варто спробувати це робити не собою.
    18.10.25 20:21
  • noteyu:   У Норріса був шанс випередити DRS-шарманку. Але 4+ секунди на піт-стопі — це треш.
    22.09.25 09:59
  • noteyu:   Вассер перед гонкою сказав, що в них буде агресивна стратегія! )))
    31.08.25 18:18
  • Дима:   Червоні вирішили скористатись сейфті-каром. Прорахувались, але де?
    31.08.25 17:15
  • noteyu:   Англійська «ейч» (H) має перекладатися як «г», а «джі» (G), як "ґ". Такі правила. Наприклад «honor» — гонор, честь, шана. «Hoverla» — Говерла.
    Стосовно другої літери у прізвищі Hamilton, то допускається як «а», так і «е». Але більш літературно, імхо, (та більш північно-американсько) «а» )), хоч він і британець за походженням )).
    З Гаджаром-Аджаром теж в принципі допустимі обидва варіанти.
    31.08.25 12:08
  • noteyu:   Вітаю, час дійсно змінився. Це іноді трапляється через те, що організатори вносять корективи у розклад через декілька місяців після публікації календаря. Виправив, дякую.
    31.08.25 12:00
  • maxizh:   І давно хотів спитати: чому англійську Н ви перекладаєте як Ге? Це такі нові тренди укр.мови? Весь світ каже Хемілтон, у нас Гамільтон, вони Хорнер, а ми Горнер.
    31.08.25 09:16
  • maxizh:   Вітаю!
    У вас час на сайті початку кваліфікації та самої гонки стоїть не вірний.
    31.08.25 09:13
  • Дима:   Він щось відчував )))
    07.08.25 06:09
  • noteyu:   Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
    06.08.25 12:15
  • Дима:   Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
    04.08.25 21:23
  • noteyu:   На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
    04.08.25 12:15
  • Дима:   Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
    03.08.25 18:17
  • noteyu:   Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
    03.08.25 17:59
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16
  • noteyu:   Шарль — ще той «фрукт»
    05.05.25 12:15
  • Дима:   Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
    І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
    05.05.25 06:55
  • noteyu:   Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
    03.05.25 19:23
  • noteyu:   Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
    20.04.25 21:49
  • Дима:   Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
    20.04.25 20:32
  • noteyu:   Це як ставити діагноз телефоном.
    Щось пішло не так )))
    Але, врешті, все ж вийшло!
    19.04.25 23:17

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(713.0)
 13 10
Ferrari
Ferrari
(356.0)
 1
Mercedes
Mercedes
(355.0)
 2 7
Red Bull
Red Bull
(346.0)
 5 2
Williams
Williams
(111.0)
Racing Bulls
Aston Martin
Haas
Haas
(62.0)
Kick Sauber
Alpine
Alpine
(20.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Vj54
Vj54 Допущенный на Пит-лейн
noteyu
noteyu Чемпион
Всі користувачі