Чего стоит ждать от новой эры Формулы 1?

Чего стоит ждать от новой эры Формулы 1?

04.01.17 07:31

Технический регламент Технический регламент был полностью пересмотрен таким образом, чтобы автомобили ...

Технический регламент

Технический регламент был полностью пересмотрен таким образом, чтобы автомобили генерировали гораздо больше прижимной силы. В свою очередь это должно заметно повысить зрелищность. Машины теперь будут иметь другой внешний облик: ширина переднего антикрыла увеличится с 1650 мм до 1800 мм, а сам автомобиль — с 1800 мм до 2000 мм. Заднее антикрыло опустится до 800 мм с 950 мм, тогда как диффузор будет расположен выше — вместо 125 мм на высоте 175 мм, и станет шире — увеличится с 1000 мм до 1050 мм.

Боковые понтоны тоже расширятся: теперь лимит составляет 1600 мм, а не 1400 мм, как раньше. Вес автомобилей поднялся с 702 до 722 килограмм.

Более широкие шины

Самые большие изменения коснулись новых покрышек, которые стали на 25 процентов шире по сравнению с сезоном-2016: передние шины теперь в ширину составляют 305 мм вместо 245, а задние — 405 вместо 325 мм.

Официальный поставщий резины Pirelli основательно подготовился к этим изменениям, проведя тесты на модифицированных автомобилях 2015 года, предоставленных Ferrari, Mercedes и Red Bull Racing. Все собранные данные были переданы остальным командам, а за все тестовые сессии было использовано 96 прототипов. На первых пяти этапах каждому гонщику будет предоставлен одинаковый набор комплектов резины, однако с Монако каждый сможет выбирать компаунды в необходимом для себя соотношении.

Изменения силовой установки

В Формуле 1 по-прежнему все будут использовать 1,6-литровый двигатель V6, однако некоторые изменения всё же есть. Теперь нельзя будет брать в запас несколько двигателей на одном Гран При и отбывать за раз огромный штраф. Отныне гонщик может использовать только последний элемент из линейки внедренных за раз.

Также была упразднена система жетонов, используемая с начала 2014 года. В то же время стоимость силовых установок для команд-клиентов была уменьшена на один миллион евро в сезон. К тому же теперь производители могут быть обязаны предоставлять свои силовые установки командам, если они останутся без поставщика. Также теперь количество разрешенных силовых установок на сезон уменьшилось с пяти до четырех.

Другие команды, а лица всё те же…

Mercedes должна в ближайшее время объявить о контракте с Валттери Боттасом, который заменит ушедшего из Ф1 после завоевания чемпионского титула Нико Росберга. По иронии судьбы на место Боттаса в Williams придет Фелипе Масса, объявивший еще на Гран При Италии в 2016-м о своем уходе из спорта.

Нико Хюлькенберг тоже решил дать еще один шанс своей карьере и перешел из Force India в Renault, а в индийском коллективе, в свою очередь, начнет выступать Эстебан Окон, который провел десять гонок в составе Manor в прошлом сезоне.

Кевин Магнуссен станет напарником Ромена Грожана в Haas, и, таким образом, пока что только в Manor осталось два вакантных места.

Новички Стоффель Вандорн и Лэнс Стролл

Стоффель уже дебютировал в прошлом году на Гран При Бахрейна в составе McLaren-Honda, но сезон-2017 станет его первым полноценным в Формуле 1. Чемпион GP2 завершил прошлый сезон в японской Суперформуле на четвертом месте.

Лэнс Стролл переходит в Williams в статусе чемпиона Ф3. 18-летний канадец заработал 14 побед в составе Prema, и также провел несколько тестов за рулем автомобиля Williams 2014 года. Перед Строллом поставлена задача доказать, что он добился успеха и попал в Ф1 благодаря таланту, а не существенной финансовой поддержке.

Истекающие контракты

Сезон переходов начнется в 2017-м раньше из-за истекающих соглашений Себастьяна Феттеля и Фернандо Алонсо. Трехлетние контракты немца и испанца, подписанные в конце 2014 года с Ferrari и McLaren-Honda завершатся в конце 2017 года. Алонсо уже признался, что примет решение относительно своего будущего только после того, как опробует новые автомобили 2017 года.

Что касается Феттеля, то из-за проблем 2016 года его взаимоотношения с командой слегка омрачились. Будущее Кими Райкконена в Ferrari тоже остается под вопросом.

Liberty Media

Недавно в Ф1 произошло самое серьезное политическое потрясение за несколько лет: у нее сменился владелец коммерческих прав. Liberty Media готова приобрести сто процентов акций материнской компании Ф1 Delta Topco.

Liberty сообщила о своих планах еще в прошлом сентябре, а также позднее стало известно о покупке 18,7 процентов акций за наличные деньги. 17 января 2017 года акционеры смогут проголосовать и принять окончательное решение по сделке.

Также по-прежнему необходимо одобрение со стороны FIA, однако корпорация намерена завершить сделку к концу первого квартала – после чего должны как раз проявиться необходимые изменения.

К тому же в 2017-м в FIA пройдут выборы президента Федерации. Жан Тодт, избранный в 2009-м году, пока не решил, станет ли выдвигать свою кандидатуру в третий раз.

Что еще нового?

Гонка в Баку состоялась в 2016-м под эмблемой Гран При Европы, однако уже в сезоне-2017 там пройдет Гран При Азербайджана.

Из-за финансовых проблем организаторов Гран При Германии немецкий этап не будет присутствовать в чемпионате, поэтому количество гонок сократится с 21 до 20.

Также после многочисленной критики стартов в дождь за автомобилем безопасности было решено проводить старты с места сразу, как только трасса будет соответствовать всем нормам безопасности, даже если изначально старт был осуществлен за автомобилем безопасности.

Гонщикам дали некоторые поблажки в плане выбора дизайна шлема: на одну гонку пилот может выбрать особый дизайн, а также допускается полная смена раскраски, если гонщик меняет команду в середине сезона.


джерело
Krip

Новини формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Голандія 29.08.25 24 05 56
Найближчі перегони
практика 1
29 серпня 14:30 - 16:00
практика 2
29 серпня 18:00 - 19:30
практика 3
30 серпня 13:30 - 14:30
кваліфікація
30 серпня 17:00
ПЕРЕГОНИ
31 серпня 17:00
найближчі гран-прі
29 - 31 серпня 2025
Гран-Прі Голандії Місцезнаходження: Амстердам, довжина траси 4252 м, дистанція Гран-Прі 306.144 км

05 - 07 вересня 2025
Гран-Прі Італії Місцезнаходження: Монца, довжина траси 5793 м, дистанція Гран-Прі 306.720 км

19 - 21 вересня 2025
Гран-Прі Азербайджану Місцезнаходження: Баку, довжина траси 6006 м, дистанція Гран-Прі 306 км

Календар 2025
Останні новини

Піт-стоп за 1,94 секунди. Макларен двічі побив рекорд сезону Ландо Норрісу та Оскару Піастрі провели зупинки з рекордною швидкістю

У Ред Буллі назвали причину провалу Ферстаппена на Гран-прі Угорщини Гельмут Марко заявив, що причина в роботі з гумою

Штрафні бали Ф1 після Гран-прі Угорщини. Хто наблизився до дискваліфікації? Макс Ферстаппен та Олівер Берман перебувають найближче до ймовірного вилучення на етап

«Вони найкращі». Нова команда Ф-1 визначила пару пілотів на сезон-2026 Гюлькенберг і Бортолето залишаться у складі Ауді

Ферстаппен перервав багаторічну серію домінування в системі Ред Булл Хунгароринг став важким випробуванням для нідерландця

Глас народу
Льюїс Гамілтон: «Феррарі треба мене замінити. Від мене жодної користі»
А декілька тижнів тому казав, що націлений виграти з червоними восьмий титул ...

03.08.2025 11:57noteyu

Андреа Стелла: Варіант з подвійним піт-стопом розглядався, але Норріс вирішив інакше
А Норріс стверджував, що його інженер обрав "хард" і просто спитав його згоду.

31.07.2025 11:42noteyu

Льюїс Гамілтон: «Це був вікенд, який хочеться забути. Невтішний результат»
Таке враження, що нервову поведінку червоного Льюїс нівелював під дощем, а в суху погоду взагалі нічого з ним не вийшло. Леклера лише проблеми Макса врятували.

29.07.2025 22:06Дима

Піастрі встановив рекорд Формули-1
Австрія чи Австралія? Не чує баба.

29.07.2025 06:12Дима

Ферстаппен розкритикував рішення відкласти гонку
Тоді б за перемогу Макс поборовся з Гамільтоном mocking

27.07.2025 22:08Дима

Тото Вольфф: Не впевнений, що рішення постачати двигуни в McLaren було правильним
для команди неприйнятно, а для бренду? Двигуни Мерседес виграють гонки))

22.07.2025 11:25helmut

Фредерік Вассер: Ми втратили GPS з боліду Гамілтона в Британії, це нас осліпило
100500 вони помилились мінімум на 1 коло та ще й гуму "софт" поставили. Але, якби не ця помилка, то може б Нііко не потрапив на подіум ...

11.07.2025 13:08noteyu

Помилка Піастрі, неймовірний Галк, провал Феррарі, Мерседеса і Ред Булла
Піастрі зробив королівський подарунок своєму напарнику. Дурнішої помилки мабуть не було за всю історію.

07.07.2025 17:16noteyu

Президент Феррарі часів Шумахера сенсаційно очолив компанію-конкурента
Оце так поворот, щось тривожно за рейсінг маків. Сподіваюсь дідусь не буде напружувати цінними порадами рейсерів.

28.06.2025 08:45YPV

Шумахер назвав, хто має очолити Феррарі у Формулі-1
Зайдль-шмайдль. У маках він чогось досяг?

21.06.2025 11:57noteyu

Топ-команда Формули-1 може змінити керівника
скільки титулів команда виграла з ним на чолі

07.06.2025 00:25helmut

Як справи?
  • Дима:   Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
    04.08.25 21:23
  • noteyu:   На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
    04.08.25 12:15
  • Дима:   Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
    03.08.25 18:17
  • noteyu:   Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
    03.08.25 17:59
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16
  • noteyu:   Шарль — ще той «фрукт»
    05.05.25 12:15
  • Дима:   Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
    І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
    05.05.25 06:55
  • noteyu:   Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
    03.05.25 19:23
  • noteyu:   Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
    20.04.25 21:49
  • Дима:   Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
    20.04.25 20:32
  • noteyu:   Це як ставити діагноз телефоном.
    Щось пішло не так )))
    Але, врешті, все ж вийшло!
    19.04.25 23:17
  • Дима:   Якщо подивитись Ф1 декілька років тому було секундадві, в драг-рейсі(ага, заїзд на 5 — 6 км) це хоча б якось можна було помітити оком, то зараз ні. Якісь хаас чи вільямс вважаються аутсайдерами, але це, мляха, не так.
    Я поки знайшов ту пошту в тисячах повідомлень, то лист прийшов. Але не розумію, чому мій пароль не пройшов(Бо в мене один на безліч сайтів, крім банків).
    19.04.25 22:04
  • noteyu:   З поверненням Діма! =))
    З імейлами останнім часом така паранойя — цензурних слів не вистачає (прям, як у тебе стосовно тисячних :D:D:D)
    Наступного разу пиши мені на імейл, якщо не отримаєш лист з відновленням.
    19.04.25 21:58
  • Дима:   Якщо написати культурно, то я шокований, але в голові інші фрази.
    Просто коли кажуть 315 тисячних перевага, то число звучить значне. І вже 13 років використовую в професійній діяльності ті ж самі числа після коми, але відносно мм. Чи може це тому що Ф1 дивлюсь з 7 років і все це дуже звично?
    19.04.25 21:24
  • Дима:   Я не знаю. можливо це алкоголь(всього лиш вермут 14%), але до мене тільки шо дійшло — ми дивимся на мінімум 15 однакових болідів(Q2 всі були в 1,1 с), а в Q1 1 та 2 місця на 6,1 км розділяє сота доля секунди. Якби ці 15 їхали паралельно, то без фотофінішу переможця не виявиш. І мені знову гугл пароль не хтів слати, лише через пару місяців.
    19.04.25 21:20
  • noteyu:   Норріс не може без Ферстаппена поряд.
    12.04.25 20:51
  • noteyu:   Макс перевершив можливості боліду. Таку майстерність демонстрували на моїй пам'яті лише Сенна та Міхаель Шумахер.
    05.04.25 10:46
  • noteyu:   На першому та другому ряду завтра може бути спекотно на старті спринту.
    21.03.25 11:58
  • noteyu:   Угу, Маки у «вищій лізі» поки що.
    19.03.25 11:48
  • Andrey:   Поки що McLaren на висоті. Але гадаю у цьому сезоні буде багато інтриги!!!
    18.03.25 20:38
  • noteyu:   На цьому тижні перший ГП! Інтрига зростає ))
    10.03.25 11:34
  • noteyu:   Навзаєм Andrey! Сезон повинен бути цікавим ))
    28.02.25 13:22
  • Andrey:   Вітаю Всіх зі Стартом нового сезону і першим днем тесту
    28.02.25 11:50
  • noteyu:   Вітання вболівальникам Формули 1 з Новим Роком та прийдешнім сезоном!
    31.12.24 12:04
  • noteyu:   Спіткала сувора невдача. Сервер впав разом з актуальним бекапом. Відновлення забере якийсь час.
    15.12.24 18:53
  • noteyu:   Форза Феррарі! Красави, спрацювали шикарно!
    01.09.24 17:53

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(559.0)
 11 8
Ferrari
Ferrari
(260.0)
Mercedes
Mercedes
(236.0)
 1 5
Red Bull
Red Bull
(194.0)
 2 1
Williams
Williams
(70.0)
Aston Martin
Kick Sauber
Racing Bulls
Haas
Haas
(35.0)
Alpine
Alpine
(20.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион
lexbog
lexbog Новичок

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Vj54
Vj54 Допущенный на Пит-лейн
Anneta
Anneta Тест пилот
Всі користувачі