Марк Хьюз о том, как Кими Райкконен вернулся в Ferrari
12.09.13 21:12
По мнению британского эксперта Марка Хьюза, которым он поделился на ...
По мнению британского эксперта Марка Хьюза, которым он поделился на сайте телеканала Sky Sports, Кими Райкконен предпочел бы остаться в Lotus, но так уж сложились обстоятельства, что ему пришлось принять другое решение…
Марк Хьюз: «Накануне гоночного уик-энда в Монце многие были уверены, что контракт Райкконена с Ferrari уже подписан. Но это было не так. Хотя условия были оговорены сторонами на случай, если Кими примет решение вернуться в Ferrari. Но он хотел дождаться гарантий от Lotus на 2014 год: речь шла как о финансовой стороне дела, так и о технической. Ему были нужны какие-то веские доказательства того, что у команды есть необходимые деньги, чтобы обеспечить выступления на высоком уровне.
Гарантий он не дождался, тогда как в Маранелло планировали определяться с кандидатурой напарника Алонсо уже на этой неделе, поэтому был риск упустить такую возможность. И Кими дал согласие на предложение Ferrari, причем, только вечером в воскресенье. Именно так ситуацию описывает Стив Робертсон, менеджер Райкконена, что полностью соответствует тому, что руководители итальянской команды говорили перед началом уик-энда.
В Ferrari впервые открыто признали, что проявляют интерес к Райкконену, уже в Монце. Но для того, чтобы сделать подобное признание, команда должна была убедить Луку ди Монтедземоло в том, что приглашении Кими есть определенная логика.
Год назад президент Ferrari абсолютно не допускал такого развития событий. Но уже тогда руководители команды, которые находятся в подчинении ди Монтедземоло, были убеждены, что именно Райкконен с его аполитичностью и умением регулярно зарабатывать очки мог бы стать идеальным напарником Фернандо Алонсо. Безусловно, его стабильность и скорость оказались бы бесценными для команды, которая стремится завоевать Кубок конструкторов.
Но, говорят, была одна проблема, казавшаяся непреодолимой. Это президент Лука ди Монтедземоло. В своё время Кими, расставаясь со Скудерией, не проявил к нему должного уважения, и теперь это стало причиной безвыходной ситуации. После того как в конце 2009 года финну выплатили отступные в связи с досрочным расторжением контракта, чтобы освободить место для Фернандо Алонсо, Райкконен заявил, что всё это произошло, поскольку в Ferrari стремились получить такого спонсора, как банк Santander.
Но это не вся правда, были и другие факторы, самым значимым из которых можно считать вот что: Кими был слишком пассивен и не смог сплотить и повести за собой команду, когда это было необходимо. Исторически самых громких успехов она добивалась тогда, когда у неё был сильный лидер, например, Джон Сертисс, Ники Лауда и Михаэль Шумахер. В Маранелло чувствовали, что Алонсо уже доказал, что подобное качество ему присуще.
Так в команде появились Фернандо и испанский банк Santander, а Кими заплатили, чтобы он ушёл. Расстаться с Фелипе Массой, который тогда восстанавливался после серьезной травмы, было бы слишком жестоко, тем более в той ситуации он представлялся более удобным напарником для Алонсо, чем Райкконен.
Но грань между лидерством команды и правом на её критику весьма тонка, и в последнее время расстроенный Алонсо позволял себе комментарии, которые в Ferrari расценили, как деструктивные. Отношения между испанцем и командой определенно испортились. Тем временем, Масса, демонстрировавший в конце прошлого года и в начале этого сезона неплохую форму, вновь выступал нестабильно.
Становилось понятно, что команде нужен более сильный гонщик. В конце июля вновь поползли слухи по поводу Райкконена, и тогда представитель Ferrari заявил, что подобное “почти невозможно представить”, впрочем, воздержавшись от категорического опровержения. В какой-то момент в интервале между концом июля и гоночным уик-эндом в Монце команда смогла убедить ди Монтедземоло, что в приглашении Райкконена есть своя логика, и президент Ferrari согласился, вероятно, в том числе и под давлением обстоятельств, связанных с публичной критикой, высказанной Алонсо.
Фернандо предпочел бы, чтобы в команде остался Фелипе Масса, но в Ferrari явно больше не собираются угождать испанцу, реагируя на все его требования. И тогда было сделано предложение Райкконену. Когда в Lotus не смогли предоставить финну необходимые гарантии на следующий год, Кими принял решение о возвращении в Маранелло. Так сложился состав, который можно считать одним из самых интересных за всю историю Формулы 1».
джерело
Новини формули 1
Найближчі перегони
29 серпня 14:30 - 16:00
29 серпня 18:00 - 19:30
30 серпня 13:30 - 14:30
30 серпня 17:00
31 серпня 17:00
найближчі гран-прі
29 - 31 серпня 2025Гран-Прі Голандії Місцезнаходження: Амстердам, довжина траси 4252 м, дистанція Гран-Прі 306.144 км
05 - 07 вересня 2025
Гран-Прі Італії Місцезнаходження: Монца, довжина траси 5793 м, дистанція Гран-Прі 306.720 км
19 - 21 вересня 2025
Гран-Прі Азербайджану Місцезнаходження: Баку, довжина траси 6006 м, дистанція Гран-Прі 306 км
Календар 2025
Останні новини
«Нова глава в історії Ф-1». Каділлак, Боттас і Перес – про контракти Пілоти та команда дали оцінки новим контрактам
Нова команда Ф1 оголосила склад пілотів на сезон-2026 Валттері Боттас та Серхіо Перес стали першими пілотами Каділлак Ф1
Перес допоможе новій команді готуватися до сезону-2026 Кадилак має незабаром представити Чеко.
Фредерік Вассер пояснив, чого Ferrari не вистачає для стабільних результатів Керівник Ferrari порівняв свою команду з лідерами
Зак Браун: Обмеження бюджету під час пандемії коронавірусу позитивно вплинула на McLaren Директор McLaren знайшов свій позитив у в цілому жахливій ситуації
Глас народу
20.08.2025 11:35noteyu
07.08.2025 11:20noteyu
03.08.2025 11:57noteyu
31.07.2025 11:42noteyu
30.07.2025 21:54Дима
29.07.2025 22:06Дима

27.07.2025 22:08Дима
22.07.2025 11:25helmut
11.07.2025 13:08noteyu
07.07.2025 17:16noteyu
06.07.2025 14:52YPV
28.06.2025 08:45YPV
21.06.2025 11:58noteyu
-
Дима:
Він щось відчував )))
07.08.25 06:09 -
noteyu:
Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
06.08.25 12:15 -
Дима:
Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
04.08.25 21:23 -
noteyu:
На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
04.08.25 12:15 -
Дима:
Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
03.08.25 18:17 -
noteyu:
Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
03.08.25 17:59 -
Дима:
Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
30.06.25 05:55 -
noteyu:
Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
29.06.25 16:15 -
noteyu:
шо за стратеги такі?
16.06.25 11:54 -
Дима:
А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
Ну і Рассел, виявляється, ниций.
15.06.25 22:36 -
noteyu:
Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
14.06.25 14:51 -
noteyu:
Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
01.06.25 17:43 -
Дима:
А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
19.05.25 05:54 -
noteyu:
Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
18.05.25 17:48 -
Дима:
Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
18.05.25 17:40 -
Дима:
Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
17.05.25 22:10 -
noteyu:
Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
17.05.25 18:21 -
noteyu:
Все може бути )
07.05.25 11:58 -
Дима:
Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
06.05.25 18:08 -
noteyu:
Або там була суцільна лайка :):):)
06.05.25 11:43 -
Дима:
Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
05.05.25 18:16 -
noteyu:
Шарль — ще той «фрукт»
05.05.25 12:15 -
Дима:
Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
05.05.25 06:55 -
noteyu:
Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
03.05.25 19:23 -
noteyu:
Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
20.04.25 21:49 -
Дима:
Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
20.04.25 20:32 -
noteyu:
Це як ставити діагноз телефоном.
Щось пішло не так )))
Але, врешті, все ж вийшло!
19.04.25 23:17 -
Дима:
Якщо подивитись Ф1 декілька років тому було секундадві, в драг-рейсі(ага, заїзд на 5 — 6 км) це хоча б якось можна було помітити оком, то зараз ні. Якісь хаас чи вільямс вважаються аутсайдерами, але це, мляха, не так.
Я поки знайшов ту пошту в тисячах повідомлень, то лист прийшов. Але не розумію, чому мій пароль не пройшов(Бо в мене один на безліч сайтів, крім банків).
19.04.25 22:04 -
noteyu:
З поверненням Діма! =))
З імейлами останнім часом така паранойя — цензурних слів не вистачає (прям, як у тебе стосовно тисячних :D:D:D)
Наступного разу пиши мені на імейл, якщо не отримаєш лист з відновленням.
19.04.25 21:58 -
Дима:
Якщо написати культурно, то я шокований, але в голові інші фрази.
Просто коли кажуть 315 тисячних перевага, то число звучить значне. І вже 13 років використовую в професійній діяльності ті ж самі числа після коми, але відносно мм. Чи може це тому що Ф1 дивлюсь з 7 років і все це дуже звично?
19.04.25 21:24 -
Дима:
Я не знаю. можливо це алкоголь(всього лиш вермут 14%), але до мене тільки шо дійшло — ми дивимся на мінімум 15 однакових болідів(Q2 всі були в 1,1 с), а в Q1 1 та 2 місця на 6,1 км розділяє сота доля секунди. Якби ці 15 їхали паралельно, то без фотофінішу переможця не виявиш. І мені знову гугл пароль не хтів слати, лише через пару місяців.
19.04.25 21:20 -
noteyu:
Норріс не може без Ферстаппена поряд.
12.04.25 20:51 -
noteyu:
Макс перевершив можливості боліду. Таку майстерність демонстрували на моїй пам'яті лише Сенна та Міхаель Шумахер.
05.04.25 10:46 -
noteyu:
На першому та другому ряду завтра може бути спекотно на старті спринту.
21.03.25 11:58 -
noteyu:
Угу, Маки у «вищій лізі» поки що.
19.03.25 11:48 -
Andrey:
Поки що McLaren на висоті. Але гадаю у цьому сезоні буде багато інтриги!!!
18.03.25 20:38 -
noteyu:
На цьому тижні перший ГП! Інтрига зростає ))
10.03.25 11:34 -
noteyu:
Навзаєм Andrey! Сезон повинен бути цікавим ))
28.02.25 13:22 -
Andrey:
Вітаю Всіх зі Стартом нового сезону і першим днем тесту
28.02.25 11:50 -
noteyu:
Вітання вболівальникам Формули 1 з Новим Роком та прийдешнім сезоном!
31.12.24 12:04
КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

(260.0)

(70.0)

(52.0)

(51.0)

(45.0)

(35.0)

(20.0)
Активні користувачі





