Кубіца: З моменту повернення до Ф1 я не відчував гоночного темпу

Кубіца: З моменту повернення до Ф1 я не відчував гоночного темпу

15.04.19 17:46

Пілот команди Формули 1 у Williams Роберт Кубіца після чергового важкого дня вікенду Гран Прі Китаю сказав, що наразі не має «гоночного темпу».

Поляк фінішував останнім у кожній із трьох гонок після його повернення до Ф1, і в Шанхаї закінчив гонку у 16 секундах позаду свого напарника Джорджа Рассела, незважаючи на додатковий піт-стоп британця.

Кубіца вважає, що темп на довгих відрізках був одною з його найсильніших сторін під час тестів минулого році, і зазначив, що здивований, чому він не в змозі зрівнятись зі своїм напарником по команді в неділю.

«Я думаю, що як би там не було, з тих пір, як я пілотую машини нового покоління, мені доводилося працювати над темпом на одному колі, але на довгих серіях кіл я завжди показував дуже хороші результати, та з того часу, як я пілотую цю машину – мій перший довгий відрізок був в Австралії – ​темпу немає, і відчуття набагато гірші, ніж я коли-небудь мав на довгих відрізках, - сказав Кубіца після фінішу в Китаї на 17-му місці. – Я не маю зчеплення. Думаю, мені вдалося зробити дещо для якості, тому що зчеплення шин тепер набагато вище, але я не можу робити те, що роблять хлопці попереду, або навіть Джордж, отже це дуже дивно».

«Я дійсно спробував усе, але коли у вас немає зчеплення, у цьому виді спорту не буває чудес», - додав він.

У суботу Кубіца кваліфікувався лише у 0,031 секунди позаду Расселла, але його десять найшвидших кіл у гонці були на цілу секунду повільніші за результати британця.

Кубіца визнав той факт, що його гоночний темп був дуже сильним із торішньою машиною, через що йому важче прийняти теперішню ситуацію.

«Схоже, що всякий раз, коли зчеплення нижче, або навіть при більш холодних шинах, коли намагаєшся домогтися зчеплення, я просто не можу керувати болідом, - сказав Кубіца. – І минулого року це було не так.

Як я вже говорив, мабуть, торік я закінчив сезон зі словами, що мені потрібно поліпшити темп на одному колі з новими шинами, але гоночний темп був тим, що мене взагалі не хвилювало. Насправді це було одною з моїх найсильніших сторін, але [зараз] я не маю гоночного темпу».

Він додав: «Я не маю гоночного темпу у порівнянні з напарником по команді. На виході з поворотів у мене прокручуються колеса і я втрачаю контроль над машиною, а він відривається.

Я не кажу, що це машина, але є щось, що ми маємо зрозуміти. У мене дуже погана тяга і насправді після наради Джордж сказав, що тяга була не надто погана. Як я вже сказав, це не тільки машина. Існують різні фактори, але наразі ситуація саме така».

Поляк визнав, що його команда не в змозі робити послідовне поліпшення керованості машини щоразу, коли вона їде по трасі.

«Я думаю, що болід може іноді поводитися трохи краще або трохи гірше. Це залежить від траси, від погодних умов, і я думаю, що ми мали кращий темп у порівнянні з іншими в п'ятницю, але ви не знаєте, за якою програмою працюють інші.

Десять років тому в такій ситуації я спробував би більше атакувати. Напевно, я проїхав би три-чотири кола швидше, але тоді, напевно, я був би на гравії зі зношеними шинами, і мій темп був би повільнішим. Я почуваюся так, ніби нічого не можу зробити. Я спробував багато речей».

Роберт Кубіца, Williams FW42

Фото: Jerry Andre / Sutton Images


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Австралія 06.03.26 50 21 55
Найближчі перегони
практика 1
06 березня 03:30 - 05:00
практика 2
06 березня 07:00 - 08:30
практика 3
07 березня 03:30 - 04:30
кваліфікація
07 березня 07:00
ПЕРЕГОНИ
08 березня 06:00
найближчі гран-прі
06 - 08 березня 2026
Гран-Прі Австралії Місцезнаходження: Мельбурн, довжина траси 5303 м, дистанція Гран-Прі 307.574 км

13 - 15 березня 2026
Гран-Прі Китаю Місцезнаходження: Шанхай, довжина траси 5451 м, дистанція Гран-Прі 305.066 км

27 - 29 березня 2026
Гран-Прі Японії Місцезнаходження: Сузука, довжина траси 5807 м, дистанція Гран-Прі 307.471 км

Календар 2026
Останні новини

Нова команда Ф1 представила ліврею на перші тести сезону-2026 Каділлак представив дизайн, з яким з’явиться у Барселоні наприкінці січня

Альпін покинув один із пілотів Джек Дуен продовжить кар'єру в іншому місці

Бос Ред Булла: «Робити свої мотори – це безумство. Тільки ми так могли» Лоран Мекіс упевнений, що буде важко

Фернандо Алонсо: Я б хотів не напружувати мозок і вигравати з 20-секундною перевагою Пілот Aston Martin хоче легких перемог

Льюїс Гамілтон: Підтримка вболівальників дуже багато для мене означає Пілот Ferrari звернувся до вболівальників

Глас народу
Фредерік Вассер: Мені не подобається, що постійно критикують технічного директора Ferrari
Але коли вони ще виправляли болід, то він ставав лише гірше. Тому його справедливо гноблять, як на мене.

10.01.2026 20:16Дима

Чотири команди ризикують залишитися без двигунів у сезоні-2026
1. Як вони можуть знати? Не те що спільного, а взагалі жодного виїхду ще не було. 2. Ф1 - змагання найкращих заради прогресу. Придумали щось нове - їх заслуга, не можна забороняти заднім числом. У Фур скільки чітерські двигуни були? 2 сезони, хоч їм це і не допомогло з їх опущеними стратегами та лажжаючим Себом.

24.12.2025 19:46Дима

Фредерік Вассер звернувся до Гамілтона після різких слів: «Треба заспокоїтися»
Якщо у відповідальні моменти у ваших болідах не будуть вимикатись двигуни, то й не буде ніяких різких слів.

25.11.2025 06:22Дима

У Формулі-1 планують привести тривалість гонок до єдиного стандарту
Якийсь зуд у всіх місцях одразу. Якщо все працює добре -- не чіпайте.

09.11.2025 13:04noteyu

У Формулі-1 обговорять нове важливе правило
перетворюють спорт на шоу

06.11.2025 12:12noteyu

У Формулі-1 обговорять нове важливе правило
Замість конкуренції виробників вводять тупі штучні правила.

05.11.2025 20:13Дима

Чемпіонський камбек Норріса та що не так зі штрафами у Формулі-1
Але Макс все рівно мав повернути позицію расселу. Хіба ні?

29.10.2025 18:09Дима

Джордж Расселл: Ферстаппен та Леклер повинні були отримати штраф
Хоч Рассел ще той кадр останні пару років, але тут він правий - порушення Макса та Шарля просто проігнорували. При чому у них не просто перевага, , що триває, а тупо по позиції отримали.

28.10.2025 18:02Дима

Стюарди Гран Прі Мексики пояснили, чому оштрафували Гамілтона
Тобто, що його видавлювали значення не має? Ні попередні повороти, де Макс не встигав випередити, ні цей. Лицеміри. 

28.10.2025 17:56Дима

Шарль Леклер: Ferrari виступає сильно в теплу погоду
Ага, у Сингапурі було холодно...

17.10.2025 12:27noteyu

Стефано Доменікалі: Новим уболівальникам байдуже, етап відбувається в Монако чи у Вегасі
Та й Монако, як і Сингапур, не самі цікаві траси по кількості та якості подій.

15.10.2025 19:53Дима

Як справи?
  • noteyu:   У маків класична вада лідера — уникати ризику за всяку ціну.
    30.11.25 19:44
  • noteyu:   maxizh, сорі, прикро звісно. Але календар додається ще навесні. І буває так, що під час сезону на офіційному сайті вносяться зміни вже в ході сезону. Не за всім вдається слідкувати.
    29.11.25 22:02
  • maxizh:   Вже другий раз пропускаю змагання бо орієнтувався на помилковий час який пише на цьому сайті. Виправляйтесь, або взагалі приберіть час початку змагань!
    29.11.25 17:02
  • noteyu:   У Катарі архітектура траси — це повна лажа!
    29.11.25 16:49
  • Дима:   В обох ферарі в першому сегменті вимкнувся двигун в одному місці? Що за ...?
    22.11.25 16:29
  • Дима:   Норріс як в Моствантеді використав воду, щоб завадити суперникам?
    08.11.25 18:40
  • noteyu:   Расселл іноді розчаровує, але раціонально він за 4-5 кіл, поки стайня вирішувала, трохи підсмажив гуму у брудному повітрі та втратив частину ефективності. Ситуація аналогічна Майамі, де «червоні» довго не могли вмовити Шарля поступитись Льюїсу.
    27.10.25 11:13
  • Дима:   Навіщо мерси свапнули боліди, якщо джордж не їде швидше? Цей нитік все більше розчаровує.
    26.10.25 23:05
  • Дима:   Не розумію стюартів: Макс на 1 колі, який не вернув Расселу нічого не отримав, Шарль, який вернув позицію лише Норрісу, а Хему ні теж не отримав, Макс, який не поміщався та видавив Хема знову не отримав, а Хем коли його Макс видавлював отримав. Де логіка? По перших епізодах навіть розслідувань не було.
    26.10.25 22:30
  • Дима:   Що за ...? Квала в 00:00, а не 23:00.
    25.10.25 23:10
  • Дима:   Одного разу графіка Ф1 показала битву за 18 позицію між Піастрі, Норрісом та Алонсо. Тролі.
    18.10.25 20:36
  • Дима:   Алонсо гарно кеглі збиває, правда варто спробувати це робити не собою.
    18.10.25 20:21
  • noteyu:   У Норріса був шанс випередити DRS-шарманку. Але 4+ секунди на піт-стопі — це треш.
    22.09.25 09:59
  • noteyu:   Вассер перед гонкою сказав, що в них буде агресивна стратегія! )))
    31.08.25 18:18
  • Дима:   Червоні вирішили скористатись сейфті-каром. Прорахувались, але де?
    31.08.25 17:15
  • noteyu:   Англійська «ейч» (H) має перекладатися як «г», а «джі» (G), як "ґ". Такі правила. Наприклад «honor» — гонор, честь, шана. «Hoverla» — Говерла.
    Стосовно другої літери у прізвищі Hamilton, то допускається як «а», так і «е». Але більш літературно, імхо, (та більш північно-американсько) «а» )), хоч він і британець за походженням )).
    З Гаджаром-Аджаром теж в принципі допустимі обидва варіанти.
    31.08.25 12:08
  • noteyu:   Вітаю, час дійсно змінився. Це іноді трапляється через те, що організатори вносять корективи у розклад через декілька місяців після публікації календаря. Виправив, дякую.
    31.08.25 12:00
  • maxizh:   І давно хотів спитати: чому англійську Н ви перекладаєте як Ге? Це такі нові тренди укр.мови? Весь світ каже Хемілтон, у нас Гамільтон, вони Хорнер, а ми Горнер.
    31.08.25 09:16
  • maxizh:   Вітаю!
    У вас час на сайті початку кваліфікації та самої гонки стоїть не вірний.
    31.08.25 09:13
  • Дима:   Він щось відчував )))
    07.08.25 06:09
  • noteyu:   Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
    06.08.25 12:15
  • Дима:   Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
    04.08.25 21:23
  • noteyu:   На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
    04.08.25 12:15
  • Дима:   Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
    03.08.25 18:17
  • noteyu:   Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
    03.08.25 17:59
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Ferrari
Ferrari
(0.0)
Audi
Audi
(0.0)
Cadillac
Cadillac
(0.0)
Red Bull
Red Bull
(0.0)
Haas
Haas
(0.0)
Williams
Williams
(0.0)
Alpine
Alpine
(0.0)
Mercedes
Mercedes
(0.0)
McLaren
McLaren
(0.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Всі користувачі