Як працює акумулятор боліда Формули-1

Як працює акумулятор боліда Формули-1

03.03.26 13:08

І чому у 2026 році він стане ключовим

Напередодні сезону Formula 1 2026 року вся увага прикута до нових шасі й оновлених силових установок. Та один компонент виходить на передній план навіть більше, ніж двигун внутрішнього згоряння. Йдеться про батарею.

Системи збереження енергії у Формулі-1 за десятиліття пережили справжню еволюцію. Якщо колись вони відігравали допоміжну роль, то тепер без грамотного керування зарядом про перемогу можна не мріяти

Як працює батарея боліда F1?

У Формулі-1 застосовують літій-іонні батареї технологію, знайому власникам електромобілів і гібридів. Принцип дії однаковий: батарея має анод і катод, між якими рухаються заряджені іони через електроліт. Під час заряджання іони переміщуються та накопичуються, а під час розряджання віддають енергію

Головна відмінність батарей Формули-1 від цивільних акцент на потужності, а не на ємності. Вони створені для коротких, надзвичайно інтенсивних імпульсів енергії. Для цього потрібні складні системи рідинного охолодження, адже навантаження тут набагато вищі, ніж у звичайному електромобілі

У новому регламенті частка електричної енергії зростає втричі з 120 кВт до 350 кВт. Фактично співвідношення між двигуном внутрішнього згоряння та електричною складовою ідентичні

Від того, наскільки вміло гонщик керує зарядом, залежатиме результат. Надмірна агресія може призвести до розрядження батареї в найвідповідальніший момент

Нові режими атаки

Нові кнопки на рульовому колесі боліду Формули 1: Прискорення, Обгін, Заряджання

У 2026 році з’являється новий режим обгону, який замінить систему DRS. Якщо болід наближається до суперника на відстань однієї секунди в контрольній точці, він отримує додаткові 0,5 мегаджоулів енергії

Окрім цього, гонщик матиме кнопку короткочасного підсилення потужності. У кваліфікації вона стане вирішальною, а в гонці допоможе як в атаці, так і в обороні

Обидва режими працюють лише за умови достатнього заряду. Тож стратегія керування енергією перетворюється на окрему науку

Як відновлюється заряд?

Блок мотор-генератора Магнеті-Мареллі 120 кВт

Після відмови від MGU-H відновлення енергії відбувається виключно через MGU-K. Гонщик може заряджати батарею гальмуючи, рухаючись із частково відпущеною педаллю газу або застосовуючи так званий «суперкліпінг» наприкінці прямої. Також використовується техніка «lift and coast» плавне скидання швидкості без різкого гальмування

Кожен із цих методів впливає на час кола. Команди повинні знайти баланс між швидкістю та енергозбереженням

Відмова від MGU-H пояснюється не лише регламентом, а й економікою. Система була дорогою у виробництві та обслуговуванні, тоді як приріст потужності виявився не таким значним

Новий чемпіонат розпочнеться в Мельбурні на етапі Гран-прі Австралії. Першу гонку заплановано вже на 8 березня 2026 року. Тож вже цими вихідними дізнаємось, хто з пілотів зумів найкраще підлаштуватися до нового регламенту!


джерело
noteyu

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Австрія 26.06.26 00 20 41
Найближчі перегони
практика 1
26 червня 14:30 - 16:00
практика 2
26 червня 18:00 - 19:30
практика 3
27 червня 13:30 - 14:30
кваліфікація
27 червня 17:00
ПЕРЕГОНИ
28 червня 16:00
найближчі гран-прі
26 - 28 червня 2026
Гран-Прі Австрії Місцезнаходження: Шпільберг, довжина траси 4326 м, дистанція Гран-Прі 307.146 км

03 - 05 липня 2026
Гран-Прі Великобританії Місцезнаходження: Сільверстоун, довжина траси 5891 м, дистанція Гран-Прі 306.227 км

17 - 19 липня 2026
Гран-Прі Бельгії Місцезнаходження: Спа, довжина траси 7004 м, дистанція Гран-Прі 308.052 км

Календар 2026
Останні новини

ФІА забороняє новинку Мерседес після скарги Феррари Їхній дифузор визнали незаконним

Фернандо Алонсо: Ньюї вже думає про наступні оновлення для Aston Martin Пілот Aston Martin відчуває велику повагу до шефа команди Едріана Ньюї

Ісак Гаджар: Red Bull цілком може опинитися на подіумі в Австрії Пілот Red Bull дуже на це сподівається

Флавіо Бріаторе: Цього року у нас немає хорошої машини для Алонсо Виконавчий радник Alpine ставиться до Фернандо Алонсо з надзвичайною повагою, але задоволений складом пілотів

Карлос Сайнс: Лише Ферстаппен може дозволити собі ще й гонки поза Формулою-1 Пілот Williams скаржиться на безліч медіа-активностей, які з'їдають час пілотів

Глас народу
Ріккардо Патрезе: Виправдання Расселла не мають сенсу. Якщо ти не адаптуєшся до боліду, то ти не чемпіон
І на фоні подібних заяв згадую Гамільтона, який прийшов у мерси без тестів на болід зроблений під Ніко та повністю його переграв. І скільки сезонів знадобилось Ніко, а також допомога психолога, фізіолога, дієта. І то це все спрацювало через пару вдалих для Ніко крашів. А ще це стало його останнім сезоном, працювати в такому темпі він більше не витримав.

20.06.2026 12:18Дима

Тото Вольфф: Якщо переможцями не будуть пілоти Mercedes, то хай краще Гамілтон
Або Тото хоче пограти з червоною менталкою, або забув як червоні з читерським двигуном 2 титули загубили через помилки Себа та команди, а Гамільтон давив де мів та відкатував все на макс. Якщо червоний болід дозволить боротись хоча б за перший стартовий ряд, то їм важко буде.

19.06.2026 06:02Дима

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Так, але він попереду на чистому треку, а піт був ще не обов'язковий і по темпу відривався, бо мерси з хардом не дуже в Барсі були. Та й собою трохи зайнялись. Це просто халявний піт, щоб точно не перейматись суперниками.

15.06.2026 21:49Дима

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Діма, врахуй той факт, що загальний темп на колі - це одне, а темп на прямій - це трохи інше. І ще, коли болід перебуває позаду, то гума зношується швидше. Тому я особисто вважаю, що шанси були би 50/50, якби не ВСК. А так, виїхав попереду і на свіжій гумі полетів...

15.06.2026 18:03noteyu

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Так вони по темпу все рівно програвали, тому піт просто підтвердив, що в червоних стратеги трохи роздуплились.

15.06.2026 17:46Дима

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Якби Льюїс не виїхав попереду Мерсів, то зовсім не факт, що йому би вдалось вийти в лідери обігнавши суперників. Особливо враховуючи, що у Мерсів темп на прямих значно кращий. Тому, все ж таки, ВСК чудово допоміг.

15.06.2026 11:43noteyu

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Неправильно писати, що виграти домпоміг ВСК - Льюіс і до нього впевнено випереджав Мерси, та відривався від них. Насправді темп на харді доволі вражаючий, зважаючи чого вони його не тренували. Це нагадало часи Баттона, коли Гамільтону закидали неуміння берегти шини, а через десяток гонок він адаптувався та перевершив у цьому аспекті Дженсона. І болід в Іспанії не схожий на болід в попередніх гп. В квалі звісно були незрозумілі падіння темпу, але в гонці дуже стабільно вів себе. Команда гарно попрацювала.

14.06.2026 21:55Дима

ФІА повернула Ґаслі подіум на Гран-прі Монако
Почекаємо змін у офіційному протоколі ... Там поки все, як було.

12.06.2026 15:09noteyu

Стефано Доменікалі: Антонеллі дуже швидко вчиться на власних помилках
Десь засмутився один Себастьян (якого не згадали).

18.05.2026 21:02noteyu

Доріан Пін випробувала Мерседес W12 сезону-2021
Цікаво, який її час порівняно з Валтері та Хемом?

19.04.2026 20:22Дима

Макс Ферстаппен: Ламб'язе попросив мого дозволу піти в McLaren. Було б нерозумно не погодитися
Здажться, Макс ще той кадр, а тут виявляється, що прекрасна людина. На трасі та в житті абсолютно різний.

19.04.2026 20:13Дима

Ганна Шмітц може приєднатися до італійців
Ох, ні фіга собі новина. Хоч би дійсно правда.

15.04.2026 17:59Дима

Жак Вільньов: "Колапінто винний у цій аварії"
Він попереду та має право вирішувати як йому рухатись. Про що думав Олівер, коли робив такий тупий маневр?

01.04.2026 20:59Дима

Фредерік Вассер пояснив невдалу стратегію команди на Гран-прі Австралії
Так я ж не сперечаюсь. Пролюбили червоні свої шанси у Мельбурні.

13.03.2026 11:52noteyu

Як справи?
  • Дима:   Схоже вона літає лише по ближніх містах і Криму, поки не дістає.
    20.06.26 12:10
  • noteyu:   Ще б балістики до дронів додати…
    20.06.26 11:31
  • Дима:   Вітаю всіх з одним дроном на маскву. Касетний мабуть )))
    Чекаєм коли їх буде багато.
    18.06.26 18:08
  • noteyu:   Хто ж його прикриє, це ж пам'ятка! (с)
    Велкам, з поверненням!
    16.06.26 17:57
  • Silverstone95:   Цей сайт досі активний?? Я в шоці, випадково натрапив

    Стільки ностальгії, дсь у 2010 році це був основний український сайт по формулі.

    Думав сайт прикрили як мільйон років тому
    16.06.26 15:05
  • Дима:   maxizh, не міг зайти на сайт, але час гп був вказаний правильно з початку вікенду. Косяки були інколи минулого року, але пару штук і через зміни дирекції гонок.
    Вітаю всіх Червоних вболівальників та фанів Гамільтона, нарешті ця перемога, ще й впевнена, і стратеги не провалили нічого. Прикро насправді за Шарля.
    14.06.26 21:47
  • noteyu:   Трохи неочікувана, але приємна перемога «жеребців»!
    А Джорджу тепер непереливки. З одного боку напарник, з іншого суперники прогресують…
    14.06.26 18:27
  • maxizh:   Чи то я дійсно крот, не туди дивлюся…
    08.06.26 08:15
  • maxizh:   Точно, що в 16:00 початок, а у вас було написано 17:00. В минулому році так само було.
    08.06.26 08:14
  • noteyu:   Судячи з усього, чемпіонат пройде «в одні ворота».
    07.06.26 19:30
  • noteyu:   Мабуть Ви не туди глянули? У Монако початок о 16:00 за Києвом. Нічого не змінювалось.
    07.06.26 17:21
  • maxizh:   І знову у вас помилки з часом початку гонки. По вашим помилкам люди пропускають гонку. Виправте, або взагалі видаліть час, якщо не можете чітко встановити годину початку гонок. Другий рік косячите. Не серйозно.
    07.06.26 15:22
  • noteyu:   Тут трансляцій немає.
    03.05.26 19:44
  • Sweden1984:   Вітаю шановні.
    А де тут трансляція? Щось не можу знайти
    03.05.26 18:41
  • noteyu:   Тепер головна інтрига: залишиться Кімі лідером на старті чи, як завжди…
    03.05.26 14:04
  • Дима:   Смішно буде якщо титул візьме не Джордж, а Кімі.
    29.03.26 15:37
  • noteyu:   Перевантаження 50G відчув Берман під час зіткнення з бар'єром, повідомив Девід Крофт
    29.03.26 09:12
  • Дима:   Навряд — Рассел ще більше програв на старті. Червоні дуже гарно стартують.
    15.03.26 15:43
  • noteyu:   Мерси у своїй лізі. Був би Кімі досвідченіший, то взагалі не було би шансів в інших
    14.03.26 06:08
  • Дима:   Червоним варто потратити декілька мільйонів на Ханну Шмітц. Провтикати 2 вск — треба вміти. Цілком могли боротись поруч з мерсами, а так 2 половину просто докатали. Хем в гонці має більший темп, жаль його Леклер на початку відтіснив і довелось знову обганяти інших.
    08.03.26 07:26
  • Дима:   Піастрі — це…
    08.03.26 06:29
  • Дима:   Феррарі відмінно стартують, особливо Хем. Але стратеги їх — ****я.
    08.03.26 06:28
  • noteyu:   Про це Брандл Крофту сказав, але не дуже впевнено.
    07.03.26 19:03
  • Дима:   Я, схоже, не почув цього. Прикро.
    07.03.26 12:51
  • noteyu:   Льюїс жалівся на батарею з другого сегменту. Ніби вона не віддавала всю потужність.
    07.03.26 08:46
  • Дима:   Червоні знову здулись? В 3 на мідіумі рвали, а з софтом не пішло. Ще й незрозумілі проблеми в 2 у Льюіса.
    07.03.26 08:23
  • noteyu:   У маків класична вада лідера — уникати ризику за всяку ціну.
    30.11.25 19:44
  • noteyu:   maxizh, сорі, прикро звісно. Але календар додається ще навесні. І буває так, що під час сезону на офіційному сайті вносяться зміни вже в ході сезону. Не за всім вдається слідкувати.
    29.11.25 22:02
  • maxizh:   Вже другий раз пропускаю змагання бо орієнтувався на помилковий час який пише на цьому сайті. Виправляйтесь, або взагалі приберіть час початку змагань!
    29.11.25 17:02
  • noteyu:   У Катарі архітектура траси — це повна лажа!
    29.11.25 16:49
  • Дима:   В обох ферарі в першому сегменті вимкнувся двигун в одному місці? Що за ...?
    22.11.25 16:29
  • Дима:   Норріс як в Моствантеді використав воду, щоб завадити суперникам?
    08.11.25 18:40
  • noteyu:   Расселл іноді розчаровує, але раціонально він за 4-5 кіл, поки стайня вирішувала, трохи підсмажив гуму у брудному повітрі та втратив частину ефективності. Ситуація аналогічна Майамі, де «червоні» довго не могли вмовити Шарля поступитись Льюїсу.
    27.10.25 11:13
  • Дима:   Навіщо мерси свапнули боліди, якщо джордж не їде швидше? Цей нитік все більше розчаровує.
    26.10.25 23:05
  • Дима:   Не розумію стюартів: Макс на 1 колі, який не вернув Расселу нічого не отримав, Шарль, який вернув позицію лише Норрісу, а Хему ні теж не отримав, Макс, який не поміщався та видавив Хема знову не отримав, а Хем коли його Макс видавлював отримав. Де логіка? По перших епізодах навіть розслідувань не було.
    26.10.25 22:30
  • Дима:   Що за ...? Квала в 00:00, а не 23:00.
    25.10.25 23:10
  • Дима:   Одного разу графіка Ф1 показала битву за 18 позицію між Піастрі, Норрісом та Алонсо. Тролі.
    18.10.25 20:36
  • Дима:   Алонсо гарно кеглі збиває, правда варто спробувати це робити не собою.
    18.10.25 20:21
  • noteyu:   У Норріса був шанс випередити DRS-шарманку. Але 4+ секунди на піт-стопі — це треш.
    22.09.25 09:59
  • noteyu:   Вассер перед гонкою сказав, що в них буде агресивна стратегія! )))
    31.08.25 18:18

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Mercedes
Mercedes
(262.0)
 6 4
Ferrari
Ferrari
(190.0)
 1 1
McLaren
McLaren
(141.0)
 1
Red Bull
Red Bull
(89.0)
 1
Alpine
Alpine
(57.0)
Racing Bulls
Haas
Haas
(21.0)
Williams
Williams
(11.0)
Audi
Audi
(2.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Всі користувачі