Напередодні ГП Азербайджану: час відіграватися

Напередодні ГП Азербайджану: час відіграватися

25.04.19 12:57

Команда Mercedes навіть для самої себе несподівано зробила три дублі на старті сезону, але в Баку головне питання знову буде не до неї, а до хлопців у червоних комбінезонах.

Долю чемпіонства вирішують багато факторів. Вочевидь, головним чинником завжди буде власна сила та здібності, але на шляху до тріумфу важливо підбирати не лише те, що тобі належить, але й те, що на рівному місці втрачають інші.

Поки що у Mercedes майже 100-відсоткова влучність. Чому «майже»? Провина лише на впровадженому балі за найшвидше коло: лише в одному випадку його заробив гонщик Срібних стріл - це був Валттері Боттас в Австралії.

Цікаво ще й те, що навіть в епоху абсолютного домінування у 2014-2016 роках у Mercedes не було таких гучних здобутків на перших трьох етапах - тоді щось заважало цього досягти. То чи варто розраховувати на повний погром і цього року, сподіваючись лише на те, що Боттас кине виклик Льюісу Хемілтону?

Фраза банальна, але це правда: ще не все вирішено, проте у наступних гонках ми зможемо зрозуміти, на що можна очікувати, а на що - ні. Ferrari критично важливо переломити хід гри, щоб хоча б змусити суперників нервувати та діяти на межі, що також може призвести до їхніх помилок.

Піт-боарди та кубки Льюіса Хемілтона, Mercedes AMG F1, 1-а позиція, Валттері Боттаса, Mercedes AMG F1, за 2-у позицію, та команди Mercedes

Фото: Zak Mauger / LAT Images

Вже оголошено, що в Азербайджані з’явиться перша частина оновлень червоного боліда, проте це нічого не означає. По-перше, ці оновлення були заплановані ще до старту сезону, тому що інакше їх просто не змогли б виробити. Тому ці оновлення стосуються бази боліда, до якої виникло чимало запитань. Звісно, перш за все мова про переднє антикрило, яке значно відрізняється від варіанту Mercedes. Чи не була ця концепція помилкою? Або ж просто команді треба відшукати те вікно, за яким болід працюватиме так, як слід. Саме це у минулих двох сезонах вдавалося зробити Mercedes, коли вона мала проблеми зі своєю «дівою».

По-друге, Азербайджан - особлива траса. Кожна з команд представить дещо змінені боліди, оскільки дуже важливим фактором тут є 2-кілометрова розгонна секція, яка по суті є «кривою» старт-фініш. Тому нічого дивного в тому, що Ferrari матиме оновлення. Було б зовсім сумно, якби вона їх не мала…

Але це Ferrari. У Mercedes ситуація значно краща, ніж у попередні два роки. Срібним стрілам одразу вдалося вивести болід в оптимальне робоче вікно. Не все було гаразд у Бахрейні, але там міг завадити характер траси з довгими прямими та різкими поворотами. На більш звивистих треках ситуація є геть іншою, оскільки саме в поворотах вона виграє у Ferrari дуже багато. Цієї різниці вистачає для того, щоб відіграти програш на прямих, а потім ще й збільшити перевагу.

Шарль Леклер, Ferrari SF90, попереду Себастьяна Феттеля, Ferrari SF90

Фото: Mark Sutton / Sutton Images

От і питання в тому, що матиме більше значення в Баку? І ще одне питання - до чого призведе рання заміна двигунів Honda на всіх чотирьох болідах?! Вочевидь, Red Bull та Toro Rosso вже планують, де отримувати штрафи, але вони й раніше казали, що для них головне перемоги в окремих гонках, а не відсутність штрафів на стартовій решітці.

Про поточні двигуни Honda важко щось сказати. В Австралії Макс Ферстаппен здобув перший подіум для японського виробника після повернення в Ф1 у 2015-му, потім через проблеми з налаштуваннями мав проблеми в Бахрейні, а в Китаї тактично переграв одну із Ferrari.

Що ж буде в Баку? По-перше, Red Bull треба мати високу максимальну швидкість, а по-друге - болід на середній секції не має ковзати. Не зникає відчуття того, що якщо команді вдастся зробити все правильно, то вона може боротися з Mercedes та Ferrari, але це завдання виявилося дуже непростим.

Себастьян Феттель, Шарль Леклер, Ferrari SF90, та Макс Ферстаппен, Red Bull Racing RB15, на стартовій решітці

Фото: Steven Tee / LAT Images

Але навіть у нечіткі передстартові розклади втрутяться хаотичні події в гонці. Можна ледь не гарантувати те, що у нас будуть завали на старті та рестартах. Якщо цього не станеться - це мабуть що буде сенсація, а гонка вийде дуже нудною. Баку нас не привчило до такого, всі чекають шоу!

Звичайно, це шоу можуть забезпечити і пілоти середньої групи. І кому як не гонщикам Force India це робити! Тобто, вже Racing Point, але там так само гаряче! Є Серхіо Перес, який полюбляв поштовхатися із Естебаном Оконом, а замість француза в команді з’явився Ленс Стролл, який також хоче довести багато чого.

Якщо гонщики рожевої команди знову не поділять місце на трасі, то це вже буде із серії «сміх і гріх», але й без них там є кому претендувати на чудернацькі справи.

Серхіо Перес, Racing Point RP19

Фото: Mark Sutton / Sutton Images

Якщо брати до уваги лише силу команд, то тут також багато чого невідомо. Знову ж таки, попереду середньої групи може опинитися команда Racing Point. А чому б і ні? Цей болід завжди мав найкращі шанси на швидкісних трасах, а в трьох попередніх випадках на подіумі двічі фінішував Перес і ще одного разу - Стролл! Тому у цієї команди є всі шанси не лише на те, щоб бути на чолі середньої групи, але й на те, щоб поборотися навіть з топ-командами. І саме в Баку це зовсім не схоже на анекдот.

Про це лише мріють у Renault, але на постійній основі. Відверто кажучи, до цього дуже далеко. Французька команда навіть не може закріпитися на четвертому місці - вона постійно змагається з іншими командами за «перемогу» у Формулі 1,5. Разом із нею це роблять інші команди. Чи є у них шанси на успіх? Якщо у нас знову буде хаос, то навіть безнадійна Williams може наблизитися до топ-10…


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Австрія 26.06.26 06 17 25
Найближчі перегони
практика 1
26 червня 14:30 - 16:00
практика 2
26 червня 18:00 - 19:30
практика 3
27 червня 13:30 - 14:30
кваліфікація
27 червня 17:00
ПЕРЕГОНИ
28 червня 16:00
найближчі гран-прі
26 - 28 червня 2026
Гран-Прі Австрії Місцезнаходження: Шпільберг, довжина траси 4326 м, дистанція Гран-Прі 307.146 км

03 - 05 липня 2026
Гран-Прі Великобританії Місцезнаходження: Сільверстоун, довжина траси 5891 м, дистанція Гран-Прі 306.227 км

17 - 19 липня 2026
Гран-Прі Бельгії Місцезнаходження: Спа, довжина траси 7004 м, дистанція Гран-Прі 308.052 км

Календар 2026
Останні новини

Мохаммед Бен-Сулаєм: Формула-1 готується до появи нової команди Команда буде з Китаю

Льюїс Гамілтон став першим пілотом Формули-1, який перемагав за McLaren, Mercedes i Ferrari Пілот Ferrari встановив унікальне досягнення

Андреа Стелла: Гонка в Барселоні показала прогрес McLaren Керівник McLaren воліє залишатись на позитиві після етапу в Барселоні

Бредлі Лорд: Расселл став повільнішим через нашу помилку на піт-стопі Заступник керівника Mercedes пояснив, що команда погіршила пакет Джорджу Расселлу на піт-стопі в Барселоні

Лоран Мекіс: Жоден набір даних не підтверджує перевагу мотора Red Bull Керівник Red Bull вирішив детально все пояснити

Глас народу
Тото Вольфф: Якщо переможцями не будуть пілоти Mercedes, то хай краще Гамілтон
Або Тото хоче пограти з червоною менталкою, або забув як червоні з читерським двигуном 2 титули загубили через помилки Себа та команди, а Гамільтон давив де мів та відкатував все на макс. Якщо червоний болід дозволить боротись хоча б за перший стартовий ряд, то їм важко буде.

19.06.2026 06:02Дима

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Так, але він попереду на чистому треку, а піт був ще не обов'язковий і по темпу відривався, бо мерси з хардом не дуже в Барсі були. Та й собою трохи зайнялись. Це просто халявний піт, щоб точно не перейматись суперниками.

15.06.2026 21:49Дима

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Діма, врахуй той факт, що загальний темп на колі - це одне, а темп на прямій - це трохи інше. І ще, коли болід перебуває позаду, то гума зношується швидше. Тому я особисто вважаю, що шанси були би 50/50, якби не ВСК. А так, виїхав попереду і на свіжій гумі полетів...

15.06.2026 18:03noteyu

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Так вони по темпу все рівно програвали, тому піт просто підтвердив, що в червоних стратеги трохи роздуплились.

15.06.2026 17:46Дима

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Якби Льюїс не виїхав попереду Мерсів, то зовсім не факт, що йому би вдалось вийти в лідери обігнавши суперників. Особливо враховуючи, що у Мерсів темп на прямих значно кращий. Тому, все ж таки, ВСК чудово допоміг.

15.06.2026 11:43noteyu

Неймовірний Гамілтон виграв гонку в Іспанії. Перша перемога у Феррарі
Неправильно писати, що виграти домпоміг ВСК - Льюіс і до нього впевнено випереджав Мерси, та відривався від них. Насправді темп на харді доволі вражаючий, зважаючи чого вони його не тренували. Це нагадало часи Баттона, коли Гамільтону закидали неуміння берегти шини, а через десяток гонок він адаптувався та перевершив у цьому аспекті Дженсона. І болід в Іспанії не схожий на болід в попередніх гп. В квалі звісно були незрозумілі падіння темпу, але в гонці дуже стабільно вів себе. Команда гарно попрацювала.

14.06.2026 21:55Дима

ФІА повернула Ґаслі подіум на Гран-прі Монако
Почекаємо змін у офіційному протоколі ... Там поки все, як було.

12.06.2026 15:09noteyu

Стефано Доменікалі: Антонеллі дуже швидко вчиться на власних помилках
Десь засмутився один Себастьян (якого не згадали).

18.05.2026 21:02noteyu

Доріан Пін випробувала Мерседес W12 сезону-2021
Цікаво, який її час порівняно з Валтері та Хемом?

19.04.2026 20:22Дима

Макс Ферстаппен: Ламб'язе попросив мого дозволу піти в McLaren. Було б нерозумно не погодитися
Здажться, Макс ще той кадр, а тут виявляється, що прекрасна людина. На трасі та в житті абсолютно різний.

19.04.2026 20:13Дима

Ганна Шмітц може приєднатися до італійців
Ох, ні фіга собі новина. Хоч би дійсно правда.

15.04.2026 17:59Дима

Жак Вільньов: "Колапінто винний у цій аварії"
Він попереду та має право вирішувати як йому рухатись. Про що думав Олівер, коли робив такий тупий маневр?

01.04.2026 20:59Дима

Фредерік Вассер пояснив невдалу стратегію команди на Гран-прі Австралії
Так я ж не сперечаюсь. Пролюбили червоні свої шанси у Мельбурні.

13.03.2026 11:52noteyu

Фредерік Вассер пояснив невдалу стратегію команди на Гран-прі Австралії
Ну 2 віртуальних було. Червоні на тестах наїздили на 40 кіл менше за мерси. І що, не змогла розрахувати знос? Це дупа повна.

10.03.2026 19:34Дима

Як справи?
  • Дима:   Вітаю всіх з одним дроном на маскву. Касетний мабуть )))
    Чекаєм коли їх буде багато.
    18.06.26 18:08
  • noteyu:   Хто ж його прикриє, це ж пам'ятка! (с)
    Велкам, з поверненням!
    16.06.26 17:57
  • Silverstone95:   Цей сайт досі активний?? Я в шоці, випадково натрапив

    Стільки ностальгії, дсь у 2010 році це був основний український сайт по формулі.

    Думав сайт прикрили як мільйон років тому
    16.06.26 15:05
  • Дима:   maxizh, не міг зайти на сайт, але час гп був вказаний правильно з початку вікенду. Косяки були інколи минулого року, але пару штук і через зміни дирекції гонок.
    Вітаю всіх Червоних вболівальників та фанів Гамільтона, нарешті ця перемога, ще й впевнена, і стратеги не провалили нічого. Прикро насправді за Шарля.
    14.06.26 21:47
  • noteyu:   Трохи неочікувана, але приємна перемога «жеребців»!
    А Джорджу тепер непереливки. З одного боку напарник, з іншого суперники прогресують…
    14.06.26 18:27
  • maxizh:   Чи то я дійсно крот, не туди дивлюся…
    08.06.26 08:15
  • maxizh:   Точно, що в 16:00 початок, а у вас було написано 17:00. В минулому році так само було.
    08.06.26 08:14
  • noteyu:   Судячи з усього, чемпіонат пройде «в одні ворота».
    07.06.26 19:30
  • noteyu:   Мабуть Ви не туди глянули? У Монако початок о 16:00 за Києвом. Нічого не змінювалось.
    07.06.26 17:21
  • maxizh:   І знову у вас помилки з часом початку гонки. По вашим помилкам люди пропускають гонку. Виправте, або взагалі видаліть час, якщо не можете чітко встановити годину початку гонок. Другий рік косячите. Не серйозно.
    07.06.26 15:22
  • noteyu:   Тут трансляцій немає.
    03.05.26 19:44
  • Sweden1984:   Вітаю шановні.
    А де тут трансляція? Щось не можу знайти
    03.05.26 18:41
  • noteyu:   Тепер головна інтрига: залишиться Кімі лідером на старті чи, як завжди…
    03.05.26 14:04
  • Дима:   Смішно буде якщо титул візьме не Джордж, а Кімі.
    29.03.26 15:37
  • noteyu:   Перевантаження 50G відчув Берман під час зіткнення з бар'єром, повідомив Девід Крофт
    29.03.26 09:12
  • Дима:   Навряд — Рассел ще більше програв на старті. Червоні дуже гарно стартують.
    15.03.26 15:43
  • noteyu:   Мерси у своїй лізі. Був би Кімі досвідченіший, то взагалі не було би шансів в інших
    14.03.26 06:08
  • Дима:   Червоним варто потратити декілька мільйонів на Ханну Шмітц. Провтикати 2 вск — треба вміти. Цілком могли боротись поруч з мерсами, а так 2 половину просто докатали. Хем в гонці має більший темп, жаль його Леклер на початку відтіснив і довелось знову обганяти інших.
    08.03.26 07:26
  • Дима:   Піастрі — це…
    08.03.26 06:29
  • Дима:   Феррарі відмінно стартують, особливо Хем. Але стратеги їх — ****я.
    08.03.26 06:28
  • noteyu:   Про це Брандл Крофту сказав, але не дуже впевнено.
    07.03.26 19:03
  • Дима:   Я, схоже, не почув цього. Прикро.
    07.03.26 12:51
  • noteyu:   Льюїс жалівся на батарею з другого сегменту. Ніби вона не віддавала всю потужність.
    07.03.26 08:46
  • Дима:   Червоні знову здулись? В 3 на мідіумі рвали, а з софтом не пішло. Ще й незрозумілі проблеми в 2 у Льюіса.
    07.03.26 08:23
  • noteyu:   У маків класична вада лідера — уникати ризику за всяку ціну.
    30.11.25 19:44
  • noteyu:   maxizh, сорі, прикро звісно. Але календар додається ще навесні. І буває так, що під час сезону на офіційному сайті вносяться зміни вже в ході сезону. Не за всім вдається слідкувати.
    29.11.25 22:02
  • maxizh:   Вже другий раз пропускаю змагання бо орієнтувався на помилковий час який пише на цьому сайті. Виправляйтесь, або взагалі приберіть час початку змагань!
    29.11.25 17:02
  • noteyu:   У Катарі архітектура траси — це повна лажа!
    29.11.25 16:49
  • Дима:   В обох ферарі в першому сегменті вимкнувся двигун в одному місці? Що за ...?
    22.11.25 16:29
  • Дима:   Норріс як в Моствантеді використав воду, щоб завадити суперникам?
    08.11.25 18:40
  • noteyu:   Расселл іноді розчаровує, але раціонально він за 4-5 кіл, поки стайня вирішувала, трохи підсмажив гуму у брудному повітрі та втратив частину ефективності. Ситуація аналогічна Майамі, де «червоні» довго не могли вмовити Шарля поступитись Льюїсу.
    27.10.25 11:13
  • Дима:   Навіщо мерси свапнули боліди, якщо джордж не їде швидше? Цей нитік все більше розчаровує.
    26.10.25 23:05
  • Дима:   Не розумію стюартів: Макс на 1 колі, який не вернув Расселу нічого не отримав, Шарль, який вернув позицію лише Норрісу, а Хему ні теж не отримав, Макс, який не поміщався та видавив Хема знову не отримав, а Хем коли його Макс видавлював отримав. Де логіка? По перших епізодах навіть розслідувань не було.
    26.10.25 22:30
  • Дима:   Що за ...? Квала в 00:00, а не 23:00.
    25.10.25 23:10
  • Дима:   Одного разу графіка Ф1 показала битву за 18 позицію між Піастрі, Норрісом та Алонсо. Тролі.
    18.10.25 20:36
  • Дима:   Алонсо гарно кеглі збиває, правда варто спробувати це робити не собою.
    18.10.25 20:21
  • noteyu:   У Норріса був шанс випередити DRS-шарманку. Але 4+ секунди на піт-стопі — це треш.
    22.09.25 09:59
  • noteyu:   Вассер перед гонкою сказав, що в них буде агресивна стратегія! )))
    31.08.25 18:18
  • Дима:   Червоні вирішили скористатись сейфті-каром. Прорахувались, але де?
    31.08.25 17:15
  • noteyu:   Англійська «ейч» (H) має перекладатися як «г», а «джі» (G), як "ґ". Такі правила. Наприклад «honor» — гонор, честь, шана. «Hoverla» — Говерла.
    Стосовно другої літери у прізвищі Hamilton, то допускається як «а», так і «е». Але більш літературно, імхо, (та більш північно-американсько) «а» )), хоч він і британець за походженням )).
    З Гаджаром-Аджаром теж в принципі допустимі обидва варіанти.
    31.08.25 12:08

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

Mercedes
Mercedes
(262.0)
 6 4
Ferrari
Ferrari
(190.0)
 1 1
McLaren
McLaren
(141.0)
 1
Red Bull
Red Bull
(89.0)
 1
Alpine
Alpine
(57.0)
Racing Bulls
Haas
Haas
(21.0)
Williams
Williams
(11.0)
Audi
Audi
(2.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион

Активні користувачі

noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Дима
Дима Чемпион
Всі користувачі