Формула-1. Прогноз на гран-прі Саудівської Аравії 2025

Формула-1. Прогноз на гран-прі Саудівської Аравії 2025

20.04.25 13:38

Старт гонки запланований на 20:00 за київським часом

Старт гонки – о 20:00 за Києвом

Під час третьої кваліфікації учора не впорався з керуванням та розбив свій болід Норріс – лідер сезону Формули-1 за очками. І це на об’єктивно найкращій машині цього сезону. Отже, у Джидді настільки важка траса, що навіть один з найсильніших гонщиків та, можливо, головний претендент на перемогу у цілому сезоні може припуститися помилки. А уявіть, у якому стані зараз ті пілоти, для кого «не доїхати» – справа більш-менш буденна. Припустити, що одразу декілька гонщиків не фінішують, було можливо й до кваліфікації, але перформанс Норріса лише затвердив цю думку: буде дивом, якщо усю дистанцію проїдуть 18+ пілотів.

Важка траса

Вона майже не пробачає помилок. По-перше, через найбільшу середню швидкість серед міських трас усієї Формули-1. По-друге, через відсутність зони вильоту. Не впорався з керуванням – усе, стіна, до побачення. Тобто помилка, дуже ймовірно, коштуватиме можливості фінішувати. По-третє, багато поворотів, аж 27, але більшість – такі, що необхідно проходити на великій швидкості, що, м’яко кажучи, не знижує ймовірність аварій. Плюс, за умови високої щільності є ймовірність, що один невдаха потягне за собою іншого. А ще ж сейфті-кар може зламати багатьом стратегію та змусити ризикувати після поновлення гонки… Це один з найсуворіших треків сезону. До речі, перед кваліфікацією на офіційному сайті Формули-1 у вкладці прогнозів найменш цінним (менше балів дають у випадку вдалого вгадування – отже, вважають найбільш ймовірним) варіантом відповіді на питання «скільки пілотів буде класифіковано?» був «16».

Минулі сезони та теперішній

У 2024-му році на даній трасі не доїхали до фінішу двоє, у 2023-му – також. Проте до цього було значно веселіше. Наприклад, у 2022-му не впорались з керуванням аж 6 пілотів, ще один не фінішував – однак був класифікованим. 2021-й – мінус 5 людей. Тобто середній показник тяжіє до 4-х пілотів, які сходять з дистанції. Для нас важливо визначити: а чи насправді цьогорічні пілоти Ф-1 готові впоратися в середньому краще, аніж вони самі та їх попередники у минулі роки? Як на мене, відповідь очевидна: не готові. Більш ніж чверть гонщиків у 2025-му році – новачки, для деяких заїзд в Австралії взагалі став дебютним у Формулі. Коли у Мельбурні полив дощик, ці пілоти почали вилітати з траси один за одним – тоді тільки 14 змогли доїхати до кінця. Так, у Джидді без дощу, але така вузька траса – це також дещо нове для деяких водіїв болідів. Малоймовірно, що всі впораються.

Потенційні лузери

З чинних пілотів вже ламалися на цій трасі Алонсо, Албон, Гаслі та Цунода, вилітав Рассел, а Стролл примудрився по разу виконати й одне, й інше. Тобто є шанс закінчити гоночні вихідні достроково майже в усіх пілотів середньої та задньої групи. Щодо лідерів – навряд. Вже по 2 рази сходили з дистанції у сезоні Сайнс та Алонсо – середняки. Обидва дуже погано стартували, але поки що нічого не можуть з цим зробити. Сайнс спробував у минулій гонці – наотримував штрафів за те, що штовхався з машинами конкурентів, а потім взагалі зійшов через дірку у боці… Якщо хтось з пари іспанців знову виконає щось таке – буде біда. Особливо страшно за представника «Астон Мартін», машина якого «не їхала» ані на практиках, ані в кваліфікаціях. З цієї ж причини хвилююсь за Стролла: нехай би він ще вийшов на комфортній машині на «прокляту» для себе трасу, але ж не на цій…

Дуен помиляється кожної гонки. Прогресує, так, але помиляється: вже розбивався та отримував штрафні секунди за небезпечні виляння на трасі… Все це робить під тиском: його «підсиджує» Колапінто. Бортолето, чемпіон Ф-2 та Ф-3, як казали перед сезоном, намагається берегти машину – але вже одного разу вилітав з треку. Моральний стан Лоусона взагалі важко уявити: починав сезон за «Ред Булл», через погані результати був понижений до «Рейсінг Буллз», але і з ними вже встигнув отримати і штраф, і бал у ліцензію, і попередження під час практики вже у Джидді. А ще є, наприклад, справді швидкий Аджар, який злетів в Австралії вже на прогрівочному колі, та Цунода, який ніби вже звикає до боліду «РБ», проте й сам визначає, що він важкий у керуванні… Будь-хто з цих хлопців може підвести свою команду чи то через хвилювання та зневіру, чи то через надмірне бажання довести, що критика на його адресу – несправедлива.

Гарний момент зіграти проти серії

У нас за 3 гонки лише 2 пілота-невдахи (ще є декілька дискваліфікацій після гонок, проте то інше): що це таке? Наприклад, минулого сезону ми мали більш досвідчений склад пілотів, але разом з тим – мінімум 2, які не класифікувались, аж у 4 з 5 стартових гонок. Усього ми мали аж 7 гран-прі, у яких було зафіксовано щонайменше 3 сходи, у першій половині сезону – аж 5. А у поточному якось навіть занадто все добре йде у пілотів… Можливо, щоб компенсувати це статистичне диво, вони будуть сходити третиною учасників в окремих гонках, як це було в Австралії. У такому випадку Джидда – найбільш підходящий вибір.


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
США 17.10.25 05 06 39
Найближчі перегони
практика 1
17 жовтня 20:30 - 22:00
кваліфікація спринт
18 жовтня 00:30 - 01:15
СПРИНТ
18 жовтня 20:00 - 20:30
кваліфікація
19 жовтня 00:00
ПЕРЕГОНИ
19 жовтня 22:00
найближчі гран-прі
17 - 19 жовтня 2025
Гран-Прі США Місцезнаходження: Остін, довжина траси 5516 м, дистанція Гран-Прі 303.380 км

24 - 26 жовтня 2025
Гран-Прі Мексики Місцезнаходження: Мехико, довжина траси 4304 м, дистанція Гран-Прі 305,354 км

07 - 09 листопада 2025
Гран-Прі Бразилії Місцезнаходження: Сан-Паулу, довжина траси 4309 м, дистанція Гран-Прі 305.909 км

Календар 2025
Останні новини

Пілот Формули-1: «Навантаження було 42G. Я ледь ходив» Естебан Окон назвав свою найгіршу аварію у Формулі-1

Команда Формули-1 розповіла, коли оголосить склад пілотів на сезон-2026 Альпін планує ухвалити рішення щодо напарника Гаслі протягом найближчих етапів

Гамілтон - про Піастрі: "Єдина порада - не віддавай позиції" Британець дав лаконічну пораду Піастрі в боротьбі за титул

Леклер: "Моя мета - повернути Феррарі на вершину" Поділився мотивацією

Фернандо Алонсо: Автоспорт за межами Ф-1 чистіший і привабливіший Пілота Aston Martin приваблює автоспорт поза межами Формули 1

Глас народу
Джордж Расселл має бажання відмовитися від менеджерських послуг Тото Вольффа
Менеджер Тото Вольф не зміг домовитися з керівником команди Тото Вольфом, бо той прагнув собі збільшити бонуси.

03.10.2025 19:24Дима

Фредерік Вассер: Гамілтон потрапив у темп машини, але результат виявився поганим
Коли не хочеш визнати, що твій болід некероване лайно з непередбачуваною реакцією на налаштування. Мерси таке проходили, але чомусь не соромились визнати. Треба червоним психіатра, щоб розказав  про визнання проблеми як шлях її вирішенняrofl

03.09.2025 22:42Дима

Гамілтон встановив новий антирекорд
Та ця статистика "висмоктана з пальця"! Взяти хоча б такий факт, що ще 10 років тому етапів за сезон було 15-16, а тепер 24. Імхо, натягують сову на глобус.

02.09.2025 11:54noteyu

Гамілтон встановив новий антирекорд
Спринт не рахується?

01.09.2025 12:50helmut

Хуан-Пабло Монтойя: Я б хотів, щоб Горнер був в Aston Martin
Скажіть йому хтось, що Ньюї вірогідно пішов від бичків саме через токсичність Горнера після  внутрішнього розслідування проти останнього.

20.08.2025 11:35noteyu

Норріс пояснив, чому програв Піастрі старт в Угорщині
Немає відчуття ситуації. Ферстаппен би на його місці одразу б скористався вільним простором. а не пірнав би під суперника.

07.08.2025 11:20noteyu

Льюїс Гамілтон: «Феррарі треба мене замінити. Від мене жодної користі»
А декілька тижнів тому казав, що націлений виграти з червоними восьмий титул ...

03.08.2025 11:57noteyu

Андреа Стелла: Варіант з подвійним піт-стопом розглядався, але Норріс вирішив інакше
А Норріс стверджував, що його інженер обрав "хард" і просто спитав його згоду.

31.07.2025 11:42noteyu

Льюїс Гамілтон: «Це був вікенд, який хочеться забути. Невтішний результат»
Таке враження, що нервову поведінку червоного Льюїс нівелював під дощем, а в суху погоду взагалі нічого з ним не вийшло. Леклера лише проблеми Макса врятували.

29.07.2025 22:06Дима

Піастрі встановив рекорд Формули-1
Австрія чи Австралія? Не чує баба.

29.07.2025 06:12Дима

Ферстаппен розкритикував рішення відкласти гонку
Тоді б за перемогу Макс поборовся з Гамільтоном mocking

27.07.2025 22:08Дима

Тото Вольфф: Не впевнений, що рішення постачати двигуни в McLaren було правильним
для команди неприйнятно, а для бренду? Двигуни Мерседес виграють гонки))

22.07.2025 11:25helmut

Як справи?
  • noteyu:   У Норріса був шанс випередити DRS-шарманку. Але 4+ секунди на піт-стопі — це треш.
    22.09.25 09:59
  • noteyu:   Вассер перед гонкою сказав, що в них буде агресивна стратегія! )))
    31.08.25 18:18
  • Дима:   Червоні вирішили скористатись сейфті-каром. Прорахувались, але де?
    31.08.25 17:15
  • noteyu:   Англійська «ейч» (H) має перекладатися як «г», а «джі» (G), як "ґ". Такі правила. Наприклад «honor» — гонор, честь, шана. «Hoverla» — Говерла.
    Стосовно другої літери у прізвищі Hamilton, то допускається як «а», так і «е». Але більш літературно, імхо, (та більш північно-американсько) «а» )), хоч він і британець за походженням )).
    З Гаджаром-Аджаром теж в принципі допустимі обидва варіанти.
    31.08.25 12:08
  • noteyu:   Вітаю, час дійсно змінився. Це іноді трапляється через те, що організатори вносять корективи у розклад через декілька місяців після публікації календаря. Виправив, дякую.
    31.08.25 12:00
  • maxizh:   І давно хотів спитати: чому англійську Н ви перекладаєте як Ге? Це такі нові тренди укр.мови? Весь світ каже Хемілтон, у нас Гамільтон, вони Хорнер, а ми Горнер.
    31.08.25 09:16
  • maxizh:   Вітаю!
    У вас час на сайті початку кваліфікації та самої гонки стоїть не вірний.
    31.08.25 09:13
  • Дима:   Він щось відчував )))
    07.08.25 06:09
  • noteyu:   Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
    06.08.25 12:15
  • Дима:   Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
    04.08.25 21:23
  • noteyu:   На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
    04.08.25 12:15
  • Дима:   Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
    03.08.25 18:17
  • noteyu:   Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
    03.08.25 17:59
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16
  • noteyu:   Шарль — ще той «фрукт»
    05.05.25 12:15
  • Дима:   Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
    І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
    05.05.25 06:55
  • noteyu:   Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
    03.05.25 19:23
  • noteyu:   Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
    20.04.25 21:49
  • Дима:   Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
    20.04.25 20:32
  • noteyu:   Це як ставити діагноз телефоном.
    Щось пішло не так )))
    Але, врешті, все ж вийшло!
    19.04.25 23:17
  • Дима:   Якщо подивитись Ф1 декілька років тому було секундадві, в драг-рейсі(ага, заїзд на 5 — 6 км) це хоча б якось можна було помітити оком, то зараз ні. Якісь хаас чи вільямс вважаються аутсайдерами, але це, мляха, не так.
    Я поки знайшов ту пошту в тисячах повідомлень, то лист прийшов. Але не розумію, чому мій пароль не пройшов(Бо в мене один на безліч сайтів, крім банків).
    19.04.25 22:04
  • noteyu:   З поверненням Діма! =))
    З імейлами останнім часом така паранойя — цензурних слів не вистачає (прям, як у тебе стосовно тисячних :D:D:D)
    Наступного разу пиши мені на імейл, якщо не отримаєш лист з відновленням.
    19.04.25 21:58
  • Дима:   Якщо написати культурно, то я шокований, але в голові інші фрази.
    Просто коли кажуть 315 тисячних перевага, то число звучить значне. І вже 13 років використовую в професійній діяльності ті ж самі числа після коми, але відносно мм. Чи може це тому що Ф1 дивлюсь з 7 років і все це дуже звично?
    19.04.25 21:24
  • Дима:   Я не знаю. можливо це алкоголь(всього лиш вермут 14%), але до мене тільки шо дійшло — ми дивимся на мінімум 15 однакових болідів(Q2 всі були в 1,1 с), а в Q1 1 та 2 місця на 6,1 км розділяє сота доля секунди. Якби ці 15 їхали паралельно, то без фотофінішу переможця не виявиш. І мені знову гугл пароль не хтів слати, лише через пару місяців.
    19.04.25 21:20
  • noteyu:   Норріс не може без Ферстаппена поряд.
    12.04.25 20:51
  • noteyu:   Макс перевершив можливості боліду. Таку майстерність демонстрували на моїй пам'яті лише Сенна та Міхаель Шумахер.
    05.04.25 10:46

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(650.0)
 12 10
Mercedes
Mercedes
(325.0)
 2 5
Ferrari
Ferrari
(298.0)
 1
Red Bull
Red Bull
(290.0)
 4 2
Williams
Williams
(102.0)
Racing Bulls
Aston Martin
Kick Sauber
Haas
Haas
(46.0)
Alpine
Alpine
(20.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Vj54
Vj54 Допущенный на Пит-лейн
Всі користувачі