Старт сезону Формули-1. Ред Булл vs Феррарі, новий Мерседес та інтрига

Старт сезону Формули-1. Ред Булл vs Феррарі, новий Мерседес та інтрига

28.02.24 21:39

Сезон новий, а головний фаворит залишився тим самим

29 лютого стартує новий сезон Формули-1. Серія запланувала проведення рекордної кількості гран-прі – 24. Фаворитами залишаються Ред Булл та Макс Ферстаппен, яких навіть суперники вже не надто розраховують зупинити.

Без надії сподіватися

Нейтральні вболівальники Формули-1 та дев'ять команд взимку зберігали надію на те, що хтось зможе знайти якісь варіанти розвитку боліда та наздогнати Ред Булл. Найцікавіше і найстрашніше, що саме Бики провели чи не найкардинальніші зміни машини і готові знову домінувати. Головний інженер Ред Булла та легенда Ф-1 Едріан Ньюї за підсумками передсезонних тестів у Бахрейні явно був у відмінному настрої, посміювався та говорив, мовляв, поки суперники копіюють наші рішення минулого року, ми зробили щось нове. Сміливо.

Передсезонні тести не показали неймовірну перевагу над конкурентами, але вся Формула-1 як одна заявляє, що Ред Булл залишається фаворитом і побити їх зараз неможливо. Фернандо Алонсо прямо сказав, що 19 пілотів уже знають – Макс Ферстаппен знову буде чемпіоном.

Проблеми Ред Булла

Так, у них також можуть бути проблеми. Взимку з'явилася інформація про негаразди боса Ред Булла Крістіана Горнера, проти якого проводять розслідування через підозри у неналежній поведінці. Нібито під час відпустки Горнер відзначився негідними пропозиціями на адресу дівчини на одному з курортів, де Бики святкували успіх минулого сезону. Офіційної інформації немає, але Горнер може втратити свою посаду – рішення Ред Булла очікують найближчим часом.

Звичайно, конкуренти не могли не скористатися такою нагодою хоч якось нашкодити чемпіонові. Тото Вольфф з Мерседеса та Зак Браун з Макларена дають їдкі коментарі на адресу Горнера, закликаючи Ф-1 та Ред Булл скоріше розібратися в цій ситуації. Навряд чи навіть звільнення Горнера у найближчій перспективі вплине на Ред Булл, але відхід багаторічного керівника може позначитися на Биках.

Оновлено. Горнера виправдали, він залишається керівником Ред Булла.

Головний конкурент – Феррарі?

Схоже, якщо у Ред Булла і буде конкуренція у сезоні, то її слід чекати від Феррарі. Скудерія серйозно переробила аеродинаміку боліда, щоб вирішити дві головні проблеми - темп у гоночному форматі та швидке зношування шин. Ми пам'ятаємо, що з темпом у кваліфікаційному форматі у Феррарі минулого сезону все було гаразд – Шарль Леклер та Карлос Сайнс взяли 7 поулів на двох. Багато хто навіть вважає, що за рівних умов Леклер на одному колі сильніший за Ферстаппена.

Передсезонні тести показали, що Феррарі покращила ситуацію на довгих відрізках, а в симуляції гонки Скудерія була на рівні з Ред Буллом. Щоправда, на тестах є дуже багато змінних, про які ми не знаємо: завантаження паливом, режим потужності двигуна, інші опції боліда. Експерти популярного видання The Race вирахували, що перевага Ред Булла над Феррарі в середньому становить 0,4 секунди на колі. Більш ніж достатньо для комфортних перемог.

Мерседес та Макларен

Мерседес мав дуже непросту зиму. По-перше, команда офіційно визнала концепцію свого боліда невдалою і була змушена все переробляти з нуля. А по-друге, у лютому про відхід з команди після сезону-2024 оголосив Льюїс Гамілтон, який підписав контракт з Феррарі. Якщо говорити про підготовку, то навіть керівники Мерседеса не чекали жодних приємних несподіванок від нової машини. Джордж Расселл і Гамілтон сказали, що болід точно кращий, ніж торішній, їм приємніше і легше керувати, але про повернення до боротьби за титули говорити не доводиться.

Ще варто відзначити повернення Мерседеса до фірмового срібла на боліді – після майже повністю чорних машин команда вирішила об'єднати два кольори і додати ще бірюзовий. Виглядає цікаво.

Щодо Макларена, то команда наприкінці минулого чемпіонату була головним конкурентом Ред Булла, зумівши провести ефективні зміни боліда після літньої паузи. Але, як і очікувалося, Ред Булл взимку зберіг комфортну перевагу, а Макларен на старті сезону боротиметься за звання третьої сили з Мерседесом та Астон Мартіном. Феррарі, схоже, попередньо трохи швидша за всіх, крім Ред Булла.

Яка може бути інтрига

Для цікавого сезону не обов'язково мати дві рівні команди. Достатньо хоча б двох швидких пілотів в одній команді, як це було з Льюїсом Гамілтоном та Ніко Росбергом. Звісно, Серхіо Перес став одним з головних розчарувань минулих двох сезонів, програючи боротьбу чи не до середини літа. Для Переса нинішній рік буде останнім за поточним контрактом, тому пілотові необхідно не допускати провалів, які були в минулому чемпіонаті, якщо він хоче залишитися в Ред Буллі.

Бикам не потрібно, щоб Перес до упору конкурував з Ферстаппеном, але знадобляться його зусилля в боротьбі за Кубок конструкторів у разі прогресу Феррарі або інших конкурентів. Перес списував свої невдачі на болід, який не відповідає його стилю пілотування. Сподіватимемося, у 2024 році в цьому плані побачимо поліпшення.

На що звернути увагу

Серед команд-середняків варто звернути увагу на Вільямс. Британці далекі навіть від боротьби за подіум, але команда поступово демонструє прогрес, а взимку не стала тільки копіювати елементи машини Ред Булла, а й запровадила ряд власних рішень. Цікаво спостерігати за результатами гонщика Алекса Албона, який минулого сезону показав низку вражаючих виступів і може претендувати на повернення до топ-команди.

Це ж можна сказати про Даніеля Ріккардо. Австралієць повернувся до Ф-1 минулого чемпіонату, отримавши місце в молодшій команді Ред Булла. Ріккардо не встиг показати нічого неймовірного, плюс пропустив час через перелом руки, але клас є клас, тим більше, коли ти виступаєш на, по суті, клоні боліда Ред Булла минулого сезону. Ситуація Албона та Ріккардо цікава ще й фактором пошуку пілотів топ-командами на сезон-2025. Мерседесу потрібно замінити Гамілтона, а Ред Булл, ймовірно, шукає нового напарника для Ферстаппена. Албон і Ріккардо точно будуть серед претендентів.


джерело
noteyu

Новини формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
01.01.70 00 03 11

Новини формули 1

Найближчі перегони
найближчі гран-прі
Календар 2025
Останні новини

Це вдавалось лише Гамілтону. Чи зможе повторити Норріс? Пілот Макларен може стати другим британцем, який виграє два титули поспіль

Перес: Мені дійсно потрібна була перерва Мексиканець знову хоче ганятися

Макс Ферстаппен: Різниця в очках не має значення, перемога або є, або ні. Це як з вагітністю Пілот Red Bull констатував очевидне, що відрив в очках від Ландо Норріса на фініші сезону не має значення

Олівер Берман: Ліндблад має все, щоб бути успішним у Формулі-1 Пілот Haas підтримав новачка Racing Bulls Арвіда Ліндблада

Андреа Стелла: Норріс повірив, що може змагатися з Ферстаппеном Керівник McLaren розповів про еволюцію Ландо Норріса

Глас народу

Фредерік Вассер звернувся до Гамілтона після різких слів: «Треба заспокоїтися»
Якщо у відповідальні моменти у ваших болідах не будуть вимикатись двигуни, то й не буде ніяких різких слів.

25.11.2025 06:22Дима

У Формулі-1 планують привести тривалість гонок до єдиного стандарту
Якийсь зуд у всіх місцях одразу. Якщо все працює добре -- не чіпайте.

09.11.2025 13:04noteyu

У Формулі-1 обговорять нове важливе правило
перетворюють спорт на шоу

06.11.2025 12:12noteyu

У Формулі-1 обговорять нове важливе правило
Замість конкуренції виробників вводять тупі штучні правила.

05.11.2025 20:13Дима

Чемпіонський камбек Норріса та що не так зі штрафами у Формулі-1
Але Макс все рівно мав повернути позицію расселу. Хіба ні?

29.10.2025 18:09Дима

Джордж Расселл: Ферстаппен та Леклер повинні були отримати штраф
Хоч Рассел ще той кадр останні пару років, але тут він правий - порушення Макса та Шарля просто проігнорували. При чому у них не просто перевага, , що триває, а тупо по позиції отримали.

28.10.2025 18:02Дима

Стюарди Гран Прі Мексики пояснили, чому оштрафували Гамілтона
Тобто, що його видавлювали значення не має? Ні попередні повороти, де Макс не встигав випередити, ні цей. Лицеміри. 

28.10.2025 17:56Дима

Шарль Леклер: Ferrari виступає сильно в теплу погоду
Ага, у Сингапурі було холодно...

17.10.2025 12:27noteyu

Стефано Доменікалі: Новим уболівальникам байдуже, етап відбувається в Монако чи у Вегасі
Та й Монако, як і Сингапур, не самі цікаві траси по кількості та якості подій.

15.10.2025 19:53Дима

Джордж Расселл має бажання відмовитися від менеджерських послуг Тото Вольффа
Менеджер Тото Вольф не зміг домовитися з керівником команди Тото Вольфом, бо той прагнув собі збільшити бонуси.

03.10.2025 19:24Дима

Як справи?
  • noteyu:   У маків класична вада лідера — уникати ризику за всяку ціну.
    30.11.25 19:44
  • noteyu:   maxizh, сорі, прикро звісно. Але календар додається ще навесні. І буває так, що під час сезону на офіційному сайті вносяться зміни вже в ході сезону. Не за всім вдається слідкувати.
    29.11.25 22:02
  • maxizh:   Вже другий раз пропускаю змагання бо орієнтувався на помилковий час який пише на цьому сайті. Виправляйтесь, або взагалі приберіть час початку змагань!
    29.11.25 17:02
  • noteyu:   У Катарі архітектура траси — це повна лажа!
    29.11.25 16:49
  • Дима:   В обох ферарі в першому сегменті вимкнувся двигун в одному місці? Що за ...?
    22.11.25 16:29
  • Дима:   Норріс як в Моствантеді використав воду, щоб завадити суперникам?
    08.11.25 18:40
  • noteyu:   Расселл іноді розчаровує, але раціонально він за 4-5 кіл, поки стайня вирішувала, трохи підсмажив гуму у брудному повітрі та втратив частину ефективності. Ситуація аналогічна Майамі, де «червоні» довго не могли вмовити Шарля поступитись Льюїсу.
    27.10.25 11:13
  • Дима:   Навіщо мерси свапнули боліди, якщо джордж не їде швидше? Цей нитік все більше розчаровує.
    26.10.25 23:05
  • Дима:   Не розумію стюартів: Макс на 1 колі, який не вернув Расселу нічого не отримав, Шарль, який вернув позицію лише Норрісу, а Хему ні теж не отримав, Макс, який не поміщався та видавив Хема знову не отримав, а Хем коли його Макс видавлював отримав. Де логіка? По перших епізодах навіть розслідувань не було.
    26.10.25 22:30
  • Дима:   Що за ...? Квала в 00:00, а не 23:00.
    25.10.25 23:10
  • Дима:   Одного разу графіка Ф1 показала битву за 18 позицію між Піастрі, Норрісом та Алонсо. Тролі.
    18.10.25 20:36
  • Дима:   Алонсо гарно кеглі збиває, правда варто спробувати це робити не собою.
    18.10.25 20:21
  • noteyu:   У Норріса був шанс випередити DRS-шарманку. Але 4+ секунди на піт-стопі — це треш.
    22.09.25 09:59
  • noteyu:   Вассер перед гонкою сказав, що в них буде агресивна стратегія! )))
    31.08.25 18:18
  • Дима:   Червоні вирішили скористатись сейфті-каром. Прорахувались, але де?
    31.08.25 17:15
  • noteyu:   Англійська «ейч» (H) має перекладатися як «г», а «джі» (G), як "ґ". Такі правила. Наприклад «honor» — гонор, честь, шана. «Hoverla» — Говерла.
    Стосовно другої літери у прізвищі Hamilton, то допускається як «а», так і «е». Але більш літературно, імхо, (та більш північно-американсько) «а» )), хоч він і британець за походженням )).
    З Гаджаром-Аджаром теж в принципі допустимі обидва варіанти.
    31.08.25 12:08
  • noteyu:   Вітаю, час дійсно змінився. Це іноді трапляється через те, що організатори вносять корективи у розклад через декілька місяців після публікації календаря. Виправив, дякую.
    31.08.25 12:00
  • maxizh:   І давно хотів спитати: чому англійську Н ви перекладаєте як Ге? Це такі нові тренди укр.мови? Весь світ каже Хемілтон, у нас Гамільтон, вони Хорнер, а ми Горнер.
    31.08.25 09:16
  • maxizh:   Вітаю!
    У вас час на сайті початку кваліфікації та самої гонки стоїть не вірний.
    31.08.25 09:13
  • Дима:   Він щось відчував )))
    07.08.25 06:09
  • noteyu:   Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
    06.08.25 12:15
  • Дима:   Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
    04.08.25 21:23
  • noteyu:   На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
    04.08.25 12:15
  • Дима:   Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
    03.08.25 18:17
  • noteyu:   Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
    03.08.25 17:59
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(833.0)
 14 10
Mercedes
Mercedes
(469.0)
 2 7
Red Bull
Red Bull
(451.0)
 8 3
Ferrari
Ferrari
(398.0)
 2
Williams
Williams
(137.0)
 1
Racing Bulls
Aston Martin
Haas
Haas
(80.0)
Kick Sauber
Alpine
Alpine
(22.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Anneta
Anneta Тест пилот
Vj54
Vj54 Допущенный на Пит-лейн
Всі користувачі