Кристиан Клин: Не стоит сбрасывать Льюиса со счетов

Кристиан Клин: Не стоит сбрасывать Льюиса со счетов

09.08.13 13:47

09/08/2013, пятница, Pitpass В авторской колонке для Pitpass.com бывший ...

09/08/2013, пятница, Pitpass

В авторской колонке для Pitpass.com бывший гонщик Формулы 1 Кристиан Клин подвел итоги первой половины сезона, прокомментировал выступления пилотов в Венгрии и сделал прогноз на предстоящий этап в Спа…


Кристиан Клин: «Первая половина сезона позади, наступили летние каникулы – команды смогут немного отдохнуть перед финальной схваткой. Отрезок получился длинным – десять гонок с постоянными переездами. Работа механиков в боксах далека от гламура и очень тяжелая – здорово, что у этих парней появилось время расслабиться.

В первой половине чемпионата было много тем для обсуждений, но, вероятно, самой заметной стала ситуация с шинами Pirelli. С самого старта сезона эта тема не сходила с новостных лент, но самым важным я считаю то, что компания вернулась к шинам 2012 года. В прошлом году шины были другими с точки зрения конструкции и рабочего диапазона температур, думаю, это сыграло на руку Mercedes в Венгрии, хотя накануне Гран При никто не ждал от них успешного выступления.

Льюис Хэмилтон блестяще пилотировал в квалификации, завоевав поул. В гонке ему помог бывший напарник по команде Дженсон Баттон, сдержавший Себастьяна Феттеля. Однако причина его победы не в этом – у него был высокий темп, и я не уверен, что Себастьян смог бы его опередить, если бы не застрял позади Баттона.

Для Хэмилтона эта победа стала первой в составе Mercedes, но команда победила в третий раз за сезон, продемонстрировав достигнутый прогресс. С другой стороны, очевидно, что Ferrari потеряла скорость. Во время гоночного уик-энда в Венгрии Фернандо Алонсо сделал несколько критических замечаний в адрес команды – я считаю это свидетельством того, что он не видит за счет чего, Ferrari сможет добиться прогресса. Обычно Скудерия слабо начинает чемпионат, но по ходу сезона набирает скорость. Непохоже, что в этом году всё повторится. Алонсо – отличный гонщик, один из лучших в Формуле 1, но есть ощущение, что сезон 2013 года для него можно считать потерянным.

Конечно, это не значит, что он уйдет из Ferrari и перейдет в Red Bull Racing. Кажется, в Red Bull заинтересованы в услугах Райкконена, но вопрос в том, хочет ли этого Кими. Вероятно, он проведет еще три сезона в Формуле 1, если захочет подписать контракт, но переход в Red Bull будет означать, что ему предстоит больше работать на симуляторе, общаться с прессой, участвовать в рекламных акциях. Все мы знаем, что он этого не любит. Кими и Себастьян – хорошие друзья, но Феттель всегда будет номером один в Red Bull.

Даниэль Риккардо – ещё один претендент на место в команде. Он отлично выступает с тех пор, как Марк Уэббер объявил о своем уходе. Рассуждая логически, я считаю, что именно австралиец перейдет в Red Bull Racing, но обычно в Формуле 1 логика не работает!

Роман Грожан провел сложный уик-энд в Венгрии, получив прибавку времени к своему результату за столкновение с Дженсона Баттоном, и проезд через пит-лейн за обгон Фелипе Массы за пределами трассы. Обгон Массы получился хорошим, очень смелым.

Четвертый поворот Хунгароринга – весьма сложный, пилот не видит вход, пытается угадать точку входа и после этого надеется, что попал на апекс. Тот факт, что Грожан и Масса прошли поворот бок о бок, стал фантастической демонстрацией их мастерства и доверия друг другу. Если бы Масса повернул немного раньше, он мог задеть поребрик внутри поворота, потерять управление и врезаться в машину Грожана. Этого не произошло, их машины едва не коснулись, но Грожану пришлось выехать на десять сантиметров за пределы трассы, за что он был наказан! С точки зрения правил его маневр был неправильным, но я считаю, что наказание получилось слишком суровым. Не уверен, что принял бы решение о наказании, если бы был приглашенным стюардом в тот уик-энд.

Однако я согласен с другим штрафом для Грожана, когда он задел машину Баттона в начале гонки. Роман уже совершил обгон, у него не было необходимости возвращаться на траекторию или "захлопывать калитку" перед соперником – если бы он просто затормозил на прямой, у Баттона не было бы шансов провести обгон. Это был глупый маневр – жаль, ведь Грожан – очень быстрый пилот. Когда он ехал на пустой трассе или преследовал Феттеля, он был одним из лучших по темпу. Роман чем-то напоминает мне Пастора Мальдонадо – оба очень быстры, но ошибаются, когда рядом на трассе есть кто-то еще.

Грожан выступает за рулем конкурентоспособной машины, поэтому многое теряет из-за своих ошибок – это ещё одна проблема. Его напарник заработал на 85 очков больше – это очень много. Я не удивлюсь, если в будущем мы увидим за рулем этой машины Нико Хюлкенберга или Давиде Вальсекки.

Еще одной важной новостью, по крайней мере для меня, стало известие о возвращении Гран При Австрии в следующем году. Отличная трасса, расположенная в красивом месте, среди гор, лугов и коров! Телевизионная картинка не может передать красоту пейзажа. Хотя трасса была модернизирована, гонки на ней всё равно получаются интересными.

Здорово, что в календарь Формулы 1 возвращаются европейские этапы. Я могу понять, почему все больше Гран При проводится в Азии – это огромный рынок, который со временем станет еще больше, поэтому возвращение Австрии в следующем году – хороший знак. Это важно, что этапы Формулы 1 проходят на таких исторических трассах, как Монца, Монако и Спа – в самом сердце Европы.

Сейчас все мы с нетерпением ждём следующего этапа, который пройдет на одной из лучших трасс в мире. Спа – моя любимая трасса, очень сложная для гонщиков. Она быстрая, в скоростных поворотах пилоты могут добиваться максимума от машины – это отличное место для гонок. В прошлом трасса была более сложной, но теперь в Спа заасфальтированные зоны безопасности – это хорошо с точки зрения безопасности, но в результате задача пилотов несколько упростилась. Десять лет назад поворот «Красная вода» был гораздо сложнее, там не было места для ошибок, а риск был велик. Тем не менее, это по-прежнему потрясающий поворот на отличной трассе.

Стоит ожидать, что Mercedes окажутся быстры в Бельгии. Обычно у них проблемы с износом задней резины, но в Спа и в Монце нагрузка на задние шины невелика и многое решает максимальная скорость. Это должно сыграть на руку Mercedes. В личном зачете Льюис всего в двух победах от Себастьяна Феттеля. Учитывая все сказанное, не думаю, что мы можем сбрасывать его со счетов».


джерело
Evgen

Новини формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Голандія 29.08.25 01 13 34
Найближчі перегони
практика 1
29 серпня 14:30 - 16:00
практика 2
29 серпня 18:00 - 19:30
практика 3
30 серпня 13:30 - 14:30
кваліфікація
30 серпня 17:00
ПЕРЕГОНИ
31 серпня 17:00
найближчі гран-прі
29 - 31 серпня 2025
Гран-Прі Голандії Місцезнаходження: Амстердам, довжина траси 4252 м, дистанція Гран-Прі 306.144 км

05 - 07 вересня 2025
Гран-Прі Італії Місцезнаходження: Монца, довжина траси 5793 м, дистанція Гран-Прі 306.720 км

19 - 21 вересня 2025
Гран-Прі Азербайджану Місцезнаходження: Баку, довжина траси 6006 м, дистанція Гран-Прі 306 км

Календар 2025
Останні новини

Кадилак орендує болід іншої команди заради тестів Ймовірно, це буде авто Феррарі

Ферстаппен поділився очікуваннями від домашнього гран-прі Чинний чемпіон готовий до відновлення змагань

Шарль Леклер: Повністю присвятив себе тому, щоб зробити Ferrari знову великою Пілот Ferrari поділився очікуваннями від нового регламенту

Фредерік Вассер: Гамілтон розчарований, але в нього достатньо мотивації Керівник Ferrari підтримав свого пілота

Андреа Стелла: Хочемо дати Піастрі та Норрісу шанс проявити свій талант Керівник McLaren розповів про роботу з пілотами

Глас народу
Хуан-Пабло Монтойя: Я б хотів, щоб Горнер був в Aston Martin
Скажіть йому хтось, що Ньюї вірогідно пішов від бичків саме через токсичність Горнера після  внутрішнього розслідування проти останнього.

20.08.2025 11:35noteyu

Норріс пояснив, чому програв Піастрі старт в Угорщині
Немає відчуття ситуації. Ферстаппен би на його місці одразу б скористався вільним простором. а не пірнав би під суперника.

07.08.2025 11:20noteyu

Льюїс Гамілтон: «Феррарі треба мене замінити. Від мене жодної користі»
А декілька тижнів тому казав, що націлений виграти з червоними восьмий титул ...

03.08.2025 11:57noteyu

Андреа Стелла: Варіант з подвійним піт-стопом розглядався, але Норріс вирішив інакше
А Норріс стверджував, що його інженер обрав "хард" і просто спитав його згоду.

31.07.2025 11:42noteyu

Льюїс Гамілтон: «Це був вікенд, який хочеться забути. Невтішний результат»
Таке враження, що нервову поведінку червоного Льюїс нівелював під дощем, а в суху погоду взагалі нічого з ним не вийшло. Леклера лише проблеми Макса врятували.

29.07.2025 22:06Дима

Піастрі встановив рекорд Формули-1
Австрія чи Австралія? Не чує баба.

29.07.2025 06:12Дима

Ферстаппен розкритикував рішення відкласти гонку
Тоді б за перемогу Макс поборовся з Гамільтоном mocking

27.07.2025 22:08Дима

Тото Вольфф: Не впевнений, що рішення постачати двигуни в McLaren було правильним
для команди неприйнятно, а для бренду? Двигуни Мерседес виграють гонки))

22.07.2025 11:25helmut

Фредерік Вассер: Ми втратили GPS з боліду Гамілтона в Британії, це нас осліпило
100500 вони помилились мінімум на 1 коло та ще й гуму "софт" поставили. Але, якби не ця помилка, то може б Нііко не потрапив на подіум ...

11.07.2025 13:08noteyu

Помилка Піастрі, неймовірний Галк, провал Феррарі, Мерседеса і Ред Булла
Піастрі зробив королівський подарунок своєму напарнику. Дурнішої помилки мабуть не було за всю історію.

07.07.2025 17:16noteyu

Президент Феррарі часів Шумахера сенсаційно очолив компанію-конкурента
Оце так поворот, щось тривожно за рейсінг маків. Сподіваюсь дідусь не буде напружувати цінними порадами рейсерів.

28.06.2025 08:45YPV

Як справи?
  • Дима:   Він щось відчував )))
    07.08.25 06:09
  • noteyu:   Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
    06.08.25 12:15
  • Дима:   Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
    04.08.25 21:23
  • noteyu:   На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
    04.08.25 12:15
  • Дима:   Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
    03.08.25 18:17
  • noteyu:   Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
    03.08.25 17:59
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16
  • noteyu:   Шарль — ще той «фрукт»
    05.05.25 12:15
  • Дима:   Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
    І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
    05.05.25 06:55
  • noteyu:   Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
    03.05.25 19:23
  • noteyu:   Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
    20.04.25 21:49
  • Дима:   Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
    20.04.25 20:32
  • noteyu:   Це як ставити діагноз телефоном.
    Щось пішло не так )))
    Але, врешті, все ж вийшло!
    19.04.25 23:17
  • Дима:   Якщо подивитись Ф1 декілька років тому було секундадві, в драг-рейсі(ага, заїзд на 5 — 6 км) це хоча б якось можна було помітити оком, то зараз ні. Якісь хаас чи вільямс вважаються аутсайдерами, але це, мляха, не так.
    Я поки знайшов ту пошту в тисячах повідомлень, то лист прийшов. Але не розумію, чому мій пароль не пройшов(Бо в мене один на безліч сайтів, крім банків).
    19.04.25 22:04
  • noteyu:   З поверненням Діма! =))
    З імейлами останнім часом така паранойя — цензурних слів не вистачає (прям, як у тебе стосовно тисячних :D:D:D)
    Наступного разу пиши мені на імейл, якщо не отримаєш лист з відновленням.
    19.04.25 21:58
  • Дима:   Якщо написати культурно, то я шокований, але в голові інші фрази.
    Просто коли кажуть 315 тисячних перевага, то число звучить значне. І вже 13 років використовую в професійній діяльності ті ж самі числа після коми, але відносно мм. Чи може це тому що Ф1 дивлюсь з 7 років і все це дуже звично?
    19.04.25 21:24
  • Дима:   Я не знаю. можливо це алкоголь(всього лиш вермут 14%), але до мене тільки шо дійшло — ми дивимся на мінімум 15 однакових болідів(Q2 всі були в 1,1 с), а в Q1 1 та 2 місця на 6,1 км розділяє сота доля секунди. Якби ці 15 їхали паралельно, то без фотофінішу переможця не виявиш. І мені знову гугл пароль не хтів слати, лише через пару місяців.
    19.04.25 21:20
  • noteyu:   Норріс не може без Ферстаппена поряд.
    12.04.25 20:51
  • noteyu:   Макс перевершив можливості боліду. Таку майстерність демонстрували на моїй пам'яті лише Сенна та Міхаель Шумахер.
    05.04.25 10:46
  • noteyu:   На першому та другому ряду завтра може бути спекотно на старті спринту.
    21.03.25 11:58
  • noteyu:   Угу, Маки у «вищій лізі» поки що.
    19.03.25 11:48
  • Andrey:   Поки що McLaren на висоті. Але гадаю у цьому сезоні буде багато інтриги!!!
    18.03.25 20:38
  • noteyu:   На цьому тижні перший ГП! Інтрига зростає ))
    10.03.25 11:34
  • noteyu:   Навзаєм Andrey! Сезон повинен бути цікавим ))
    28.02.25 13:22
  • Andrey:   Вітаю Всіх зі Стартом нового сезону і першим днем тесту
    28.02.25 11:50
  • noteyu:   Вітання вболівальникам Формули 1 з Новим Роком та прийдешнім сезоном!
    31.12.24 12:04

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(559.0)
 11 8
Ferrari
Ferrari
(260.0)
Mercedes
Mercedes
(236.0)
 1 5
Red Bull
Red Bull
(194.0)
 2 1
Williams
Williams
(70.0)
Aston Martin
Kick Sauber
Racing Bulls
Haas
Haas
(35.0)
Alpine
Alpine
(20.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион
lexbog
lexbog Новичок

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Vj54
Vj54 Допущенный на Пит-лейн
Anneta
Anneta Тест пилот
Всі користувачі