Гран При Бельгии: Историческое превью этапа
30.08.12 10:49
Целый месяц в разгар сезона поклонники Формулы 1 провели без гонок – столь продолжительных каникул у участников чемпионата в обозримом прошлом ещё не было. Но у любой медали есть две стороны – вслед за расслабленным августом наступает осень, когда времени на передышку просто не будет. Девять заключительных Гран При не просто назовут обладателей титулов, но и потребуют от гонщиков и команд немалой выносливости – пауз не будет до конца ноября.
Целый месяц в разгар сезона поклонники Формулы 1 провели без гонок – столь продолжительных каникул у участников чемпионата в обозримом прошлом ещё не было. Но у любой медали есть две стороны – вслед за расслабленным августом наступает осень, когда времени на передышку просто не будет. Девять заключительных Гран При не просто назовут обладателей титулов, но и потребуют от гонщиков и команд немалой выносливости – пауз не будет до конца ноября.
Открывается же финишная прямая чемпионата в Бельгии. Местная трасса давно канонизирована поклонниками скорости. С конца 20-х годов прошлого века скоростные дороги, проложенные в гористой местности неподалёку от Льежа, видели столько всевозможных событий, что рассказывать об истории этой трассы можно часами. Триумф и трагедия здесь всегда стояли рядом, а переменчивая погода не раз вмешивалась в ход борьбы. Удивительно, но даже реконструкция, проведенная на стыке 70-х и 80-х, сохранила характер кольца, правда теперь пилоты уже не могли промчаться прямо по центральным улицам нескольких окрестных деревушек.
В Спа обычно нет недостатка ни в авариях, ни в обгонах, да и машина безопасности здесь редко остается без дела. Бельгийская трасса, что удивительно, не так часто покоряется будущему чемпиону мира, зато в Арденнах у пилотов порой случаются победные серии: так, Михаэлю Шумахеру и Кими Райкконену удавалось выиграть здесь по три гонки подряд, а Айртону Сенне с Джимом Кларком – даже по четыре. Впрочем, за последние пять лет на вершину подиума поднимались пять разных гонщиков.
В предстоящие выходные Гран При Бельгии состоится уже в 68-й раз. С момента победы Антонио Аскари в дебютном для этих соревнований 1925 году в ручье, что рядом с нынешним паддоком, утекло немало красной воды. Но для всех, кто приезжает в Спа, главная задача остается прежней – как можно быстрее и увереннее преодолеть одноименный поворот, чтобы отыграть у соперников драгоценные доли секунды.
Так было и на Гран При Бельгии 1986 года, куда участники Формулы 1 приехали с невеселым настроением – незадолго до этапа в предгорьях Арденн погиб на тестах пилот Brabham Элио де Анжелис. Но жизнь продолжалась, а с ней и упорнейшее противостояние пилотов Williams, Ferrari, McLaren и Lotus. Предыдущие четыре гонки не позволили выявить явного лидера, и даже победивший в Имоле и Монако Ален Прост опережал преследователей всего на несколько очков.
Квалификацию в Спа выиграл Нельсон Пике, а вот второе время неожиданно показал молодой пилот Benetton Герхард Бергер. Но если бразильцу удалось удержать лидерство на первых метрах, то австрийский гонщик немного замешкался, и его сразу же взяли «в клещи» Ален Прост и Айртон Сенна. В узкой шпильке «Источник» места на всех не хватило – машины Бергера и Проста столкнулись, что мгновенно привело к возникновению толчеи – соперники пытались объехать сцепившиеся McLaren и Benetton.
В итоге первый круг гонщики завершили не в самом логичном порядке. Пике и Сенна, избежавшие неприятностей на старте, умчались далеко вперед. Преследование поначалу возглавлял Стефан Йоханссон на Ferrari, но перед «Автобусной остановкой» шведа смог опередить Найджел Мэнселл. Установленный на его Williams турбомотор Honda был на скоростной бельгийской трассе серьёзным аргументом, так что вскоре британец настиг и опередил Сенну, но спустя всего пару кругов ошибся, потерял управление и вновь опустился со второго места на четвертое.
Найджел пустился в погоню, а в скором времени команду Фрэнка Уильямса ждал куда более серьезный удар – из-за отказа мотора вынужден был прекратить гонку уверенно лидировавший Пике. Вперед вышел Сенна, но до финиша было ещё далеко, а вновь обогнавший Йоханссона Мэнселл понемногу настигал бразильца.
Так как все трое лидеров планировали сменить шины на середине дистанции, на первый план вышла тактика. Пилот Williams первым свернул в боксы – удивительно, но механики британской команды, которые в ту пору регулярно становились объектом насмешек из-за регулярных осечек на пит-стопах, в ответственный момент отработали безупречно. Найджел, получив свежую резину, бросился обратно на трассу.
Сенна, чтобы не уступить в тактическом споре, тут же, в свою очередь, поехал на замену шин. И хотя в Lotus тоже отработали без видимых накладок, на спуске к «Красной воде» черно-золотая машина бразильского Волшебника оказалась бок о бок с Williams главного соперника. Но у Мэнселла было преимущество в скорости – и Найджу удалось выйти вперед. Этот момент и оказался переломным в ходе гонки: положение в паре лидеров так и не изменилось до самого финиша.
Что до спора за нижнюю ступень подиума, то его вели два пилота Ferrari. Стефан Йоханссон, даже возглавив в какой-то момент гонку, тоже поехал в боксы и оказался позади своего напарника Микеле Альборето. Тот с самого старта ехал чуть медленнее, но смог сохранить шины до финиша. Однако тактический приём не сработал – на финальных кругах Йоханссон нагнал напарника по Скудерии и смог выйти вперед.
Замкнул же первую шестёрку Ален Прост – после происшествия на старте Профессору пришлось менять носовой обтекатель, но он смог, обгоняя одного соперника за другим, все же заработать в Спа хоть одно очко. Интересно, что по ходу дистанции пилоту McLaren вновь пришлось бороться за позицию с Герхардом Бергером, но на этот раз обошлось без столкновений.
джерело
Новини формули 1
Найближчі перегони
29 серпня 14:30 - 16:00
29 серпня 18:00 - 19:30
30 серпня 13:30 - 14:30
30 серпня 17:00
31 серпня 17:00
найближчі гран-прі
29 - 31 серпня 2025Гран-Прі Голандії Місцезнаходження: Амстердам, довжина траси 4252 м, дистанція Гран-Прі 306.144 км
05 - 07 вересня 2025
Гран-Прі Італії Місцезнаходження: Монца, довжина траси 5793 м, дистанція Гран-Прі 306.720 км
19 - 21 вересня 2025
Гран-Прі Азербайджану Місцезнаходження: Баку, довжина траси 6006 м, дистанція Гран-Прі 306 км
Календар 2025
Останні новини
Стівен Ноулз: Ферстаппен чудово використовує всі нюанси правил Головний гоночний інженер Red Bull похвалив Макса Ферстаппена
Албон порівняв Ферстаппена та Сайнса Пілот Williams розповів про своїх напарників
Ендрю Шовлін: Антонеллі - це сам собі найсуворіший критик Інженер Mercedes відзначає , що Андреа Кімі Антонеллі ставиться до себе вимогливо
Директор Racing Bulls: Не люблю про це говорити, але Лоусону справді не щастило Пілот Racing Bulls Ліам Лоусон отримав підтримку від директора команди Пітера Баєра
Леклер назвав цілі Феррарі на решту сезону-2025 Монегаск прагне прогресувати з командою
Глас народу
07.08.2025 11:20noteyu
03.08.2025 11:57noteyu
31.07.2025 11:42noteyu
30.07.2025 21:54Дима
29.07.2025 22:06Дима

27.07.2025 22:08Дима
22.07.2025 11:25helmut
11.07.2025 13:08noteyu
07.07.2025 17:16noteyu
06.07.2025 14:52YPV
28.06.2025 08:45YPV
21.06.2025 11:58noteyu
21.06.2025 11:57noteyu
-
Дима:
Він щось відчував )))
07.08.25 06:09 -
noteyu:
Ну нити він почав одразу після другого піту. Все сходиться ))
06.08.25 12:15 -
Дима:
Ниття Шарля за програну гонку означає, що все добра було? Тоді ок.
04.08.25 21:23 -
noteyu:
На першому харді у Леклера все було добре. Але другий вони поставили зарано через блеф маків, що напевно і коштувало подіуму.
04.08.25 12:15 -
Дима:
Ну чому ж, деякий час вони були швидше, але на харді знову все погано. Навіщо вони з Гамільтоном так почали незрозуміло, а в Леклера вибору й не було.
03.08.25 18:17 -
noteyu:
Феррарі так дешево купились на блеф маків! Труба!
03.08.25 17:59 -
Дима:
Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
30.06.25 05:55 -
noteyu:
Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
29.06.25 16:15 -
noteyu:
шо за стратеги такі?
16.06.25 11:54 -
Дима:
А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
Ну і Рассел, виявляється, ниций.
15.06.25 22:36 -
noteyu:
Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
14.06.25 14:51 -
noteyu:
Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
01.06.25 17:43 -
Дима:
А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
19.05.25 05:54 -
noteyu:
Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
18.05.25 17:48 -
Дима:
Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
18.05.25 17:40 -
Дима:
Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
17.05.25 22:10 -
noteyu:
Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
17.05.25 18:21 -
noteyu:
Все може бути )
07.05.25 11:58 -
Дима:
Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
06.05.25 18:08 -
noteyu:
Або там була суцільна лайка :):):)
06.05.25 11:43 -
Дима:
Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
05.05.25 18:16 -
noteyu:
Шарль — ще той «фрукт»
05.05.25 12:15 -
Дима:
Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
05.05.25 06:55 -
noteyu:
Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
03.05.25 19:23 -
noteyu:
Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
20.04.25 21:49 -
Дима:
Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
20.04.25 20:32 -
noteyu:
Це як ставити діагноз телефоном.
Щось пішло не так )))
Але, врешті, все ж вийшло!
19.04.25 23:17 -
Дима:
Якщо подивитись Ф1 декілька років тому було секундадві, в драг-рейсі(ага, заїзд на 5 — 6 км) це хоча б якось можна було помітити оком, то зараз ні. Якісь хаас чи вільямс вважаються аутсайдерами, але це, мляха, не так.
Я поки знайшов ту пошту в тисячах повідомлень, то лист прийшов. Але не розумію, чому мій пароль не пройшов(Бо в мене один на безліч сайтів, крім банків).
19.04.25 22:04 -
noteyu:
З поверненням Діма! =))
З імейлами останнім часом така паранойя — цензурних слів не вистачає (прям, як у тебе стосовно тисячних :D:D:D)
Наступного разу пиши мені на імейл, якщо не отримаєш лист з відновленням.
19.04.25 21:58 -
Дима:
Якщо написати культурно, то я шокований, але в голові інші фрази.
Просто коли кажуть 315 тисячних перевага, то число звучить значне. І вже 13 років використовую в професійній діяльності ті ж самі числа після коми, але відносно мм. Чи може це тому що Ф1 дивлюсь з 7 років і все це дуже звично?
19.04.25 21:24 -
Дима:
Я не знаю. можливо це алкоголь(всього лиш вермут 14%), але до мене тільки шо дійшло — ми дивимся на мінімум 15 однакових болідів(Q2 всі були в 1,1 с), а в Q1 1 та 2 місця на 6,1 км розділяє сота доля секунди. Якби ці 15 їхали паралельно, то без фотофінішу переможця не виявиш. І мені знову гугл пароль не хтів слати, лише через пару місяців.
19.04.25 21:20 -
noteyu:
Норріс не може без Ферстаппена поряд.
12.04.25 20:51 -
noteyu:
Макс перевершив можливості боліду. Таку майстерність демонстрували на моїй пам'яті лише Сенна та Міхаель Шумахер.
05.04.25 10:46 -
noteyu:
На першому та другому ряду завтра може бути спекотно на старті спринту.
21.03.25 11:58 -
noteyu:
Угу, Маки у «вищій лізі» поки що.
19.03.25 11:48 -
Andrey:
Поки що McLaren на висоті. Але гадаю у цьому сезоні буде багато інтриги!!!
18.03.25 20:38 -
noteyu:
На цьому тижні перший ГП! Інтрига зростає ))
10.03.25 11:34 -
noteyu:
Навзаєм Andrey! Сезон повинен бути цікавим ))
28.02.25 13:22 -
Andrey:
Вітаю Всіх зі Стартом нового сезону і першим днем тесту
28.02.25 11:50 -
noteyu:
Вітання вболівальникам Формули 1 з Новим Роком та прийдешнім сезоном!
31.12.24 12:04
КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

(260.0)

(70.0)

(52.0)

(51.0)

(45.0)

(35.0)

(20.0)
Активні користувачі





