Гран-прі Австралії. Втрачена перемога Ред Булл та реальна швидкість команд

Гран-прі Австралії. Втрачена перемога Ред Булл та реальна швидкість команд

18.03.25 22:44

Детальний аналіз етапу: гонка, стратегія та ключові моменти, які змінили все

Сезон 2025 року розпочався з однієї з найяскравіших стартових гонок за останні роки. Зміни погоди, численні стратегічні рішення, аварії та боротьба до останнього кола зробили Гран-прі Австралії справжнім видовищем.

Переможцем Гран-прі Австралії став Ландо Норріс, який разом із Макларен виглядав дуже впевнено. Проте ця гонка залишила багато питань, на які відповідь ми отримаємо лише в наступних Гран-прі.

Старт і перший відрізок: Макс не відпускає Ландо

Перший ряд стартового поля Гран-прі Австрії займали обидва пілоти Макларен, які стартували досить добре за своїми мірками, особливо зважаючи на проблеми з цим компонентом у 2024 році. Проте позаду них був пілот, який розігнався та рушив найкраще того дня. Макс Ферстаппен провів вражаючий початок гонки, підтвердивши, що Ред Булл зберегли свою ключову перевагу – блискавичні старти. Команда виконала значну роботу над цим компонентом у 2023 році й досі лідирує в цьому аспекті.

Час реакції у трійки лідерів був приблизно однаковим, проте на розгоні Ферстаппен відіграв аж 0,3 секунди.

Якби на Альберт-Парку була довша стартова пряма, ми могли б побачити боротьбу Макса з Ландо ще до першого повороту. Але вузька траса не залишала багато простору для обгону.

Втім, саме розгін RB21 вкотре довів свою ефективність:

Незважаючи на чудовий старт, Макс не зміг випередити Норріса через особливості траси. Проте з Оскаром проблем не виникло – вже у другому повороті Ферстаппен знайшов шпарину й випередив суперника.

Далі, протягом перших 16 кіл, Ред Булл стабільно тримався в межах 1,5 секунди від Ландо. Це означає, що машина мала достатню швидкість, аби боротися за перемогу за певних умов. Однак один момент усе зіпсував – помилка Макса коштувала йому надто дорого.

Після незначного промаху в 11-му повороті Ферстаппен втратив позицію відносно Піастрі, але головне – його шини почали швидко перегріватися, що призвело до значного відставання.

Крім того, це був не єдиний момент, коли Макс втрачав повний контроль. Кілька разів машину помітно зносило в поворотах, проте Ферстаппен зумів утримати її, що свідчить про те, що болід, схоже, не надто далеко відійшов від попередньої моделі.

RB21 успадкував від RB20 надмірну поворотність – характерну рису боліда, яка ускладнює пілотування. Втім, якщо Ред Булл зберегли слабкі сторони машини, вони мали б зберегти й сильні – такі як найефективніше крило ДРС та чудову швидкість у середньо і високошвидкісних поворотах. Саме це ми й зможемо оцінити на швидких трасах у Китаї та Японії.

Боротьба Макларен

Гран-прі Австралії приніс Макларен не лише перемогу, а й перші внутрішньокомандні питання. Один із найцікавіших моментів стався ще до аварії Фернандо Алонсо та переходу на сліки, коли Оскару Піастрі наказали утримувати позицію й не атакувати Ландо Норріса.

Піастрі на той момент демонстрував хороший темп і повідомив команді, що він швидший за Ландо. Пілот відіграв 2 секунди, скоротивши відставання з 2,9 секунди (починаючи з 17-го кола, коли випередив Макса після його помилки) до 0,9 секунди та входу в зону ДРС на 28-му колі. Однак Макларен майже миттєво дала йому вказівку не атакувати напарника.

Щоправда, драма не встигла розвинутися – Оскар сам втратив один із шансів на перемогу. Австралієць помилився в 6-му повороті на 32-му колі (відео нижче), що зробило питання про командні накази тимчасово неактуальним.

Втім, сам факт такого розпорядження викликає питання:

Це ще не означає чіткого поділу на №1 та №2, але якщо Макларен дійсно зможе боротися за титул, внутрішнє напруження неминуче загостриться вже за кілька гонок. Найімовірніше, команда просто не хотіла ризикувати втратити 43 очки, на які вони тоді йшли, через можливий контакт між напарниками.

Після цього події розгорталися досить однотонно – як у групі лідерів, так і загалом у пелотоні. Але лише до аварії Фернандо Алонсо і виїзду машини безпеки на 33-му колі.

Аварія сталася не через помилку пілота Альпін П’єра Гаслі, який вивіз гравій на трасу та поребрик. Іспанець, своєю чергою, їхав по звичній траєкторії. Ба більше, онборд Алонсо показує, що в момент аварії він атакував поребрик менш агресивно, ніж до того (знімок нижче). Тож звинувачувати його в помилці не можна.

Стратегія продиктована умовами та її вплив на гонку

Оскільки за 33 кола шини вже значно зносилися, а всі командні містки працювали над тим, щоб вгадати ідеальний момент для піт-стопу, виїзд машини безпеки не залишив сумнівів – під час її дії всі ринули в бокси. У топ-10 значних змін не сталося, за винятком того, що всі, хто був позаду Фернандо, піднялися на одну позицію: Антонеллі став 10-м, увійшовши в очкову зону.

Що справді мало значення – це вибір гуми та подальші умови на трасі. Озираючись назад, середній комплект був значно кращим, попри те, що тверда гума вважалася оптимальним варіантом у суботу на довгій дистанції. Причина проста – після рестарту пілоти проїхали всього 3–5 кіл, тому всі, хто обрав хард, отримали лише проблеми з прогрівом і допустили помилки.

Вибір гуми топ-10 на піт-стопах:

Найбільше проблем жорстка гума завдала пілотам Макларен. На 44-му колі Ландо Норріс помилився в 12-му повороті, виїхав у гравій, який розлетівся трасою. Головною проблемою, яка згодом дала про себе знати, стало пошкодження днища боліда, отримане в цьому епізоді. А під час піт-стопу через необережний спуск із домкрата воно стало ще більш значним.

Так само помилився Оскар Піастрі, який їхав майже відразу за напарником, але йому пощастило значно менше – він вилетів на газон перед домашніми трибунами. Хоча австралієць повернувся на трасу, це коштувало йому надто багато часу, щоб боротися навіть за топ-5. Жорстка гума та мокра траса, стан якої лише погіршувався, зіграли проти помаранчевих.

Максу Ферстаппену вдалося уникнути цих проблем: Ландо та Оскар розчистили воду перед ним, а середня гума теж допомогла.

У результаті Норріс одразу нирнув у бокси за проміжними шинами, а Піастрі відкотився далеко назад. Здавалося, що погода буквально «змила» суперників перед Максом.

Друга хвиля піт-стопів

По нові шини ринули не лише Ландо, а й низка інших пілотів: Расселл, Албон, Стролл, Гюлькенберг, Антонеллі та Піастрі.

Через коло після цього два новачки, Габріел Бортолето та Ліам Лоусон, розбили свої машини, і на трасу виїхала ще одна машина безпеки. Вона, можливо, відіграла ключову роль у визначенні переможця та результаті вражаючого прориву Антонеллі. Італієць перед зупинкою залишався 10-м, але вдала стратегія підняла його на 5-те місце, а обгін Албона став "вишенькою на торті". Проте він міг створити хибне враження про швидкість дебютанта – насправді Антонеллі був ближчим до Феррарі, ніж до лідерів, що для цього етапу не є найкращим показником.

Перед жовтими прапорами та машиною безпеки, на 47-му колі, на піт-стоп вирушила друга група пілотів – Ферстаппен і Гаслі поїхали за проміжною гумою. На сліках залишилися лише Гамілтон, Леклер і Цунода, проте вони зрештою також заїхали на піт-лейн колом пізніше. Озираючись на результати, можна сказати, що ця помилка коштувала їм дуже дорого.

Цунода постраждав найбільше – до цього японець впевнено їхав п’ятим, випереджаючи обох пілотів Феррарі та решту суперників. Але після зупинки гонщики Скудерії відкотилися в кінець очкової зони, а Цунода взагалі випав із неї. Чудова кваліфікація та безпомилковий пілотаж були зіпсовані помилкою стратегів, що трапляється вже не вперше.

Перед рестартом та всіх піт-стопів решітка виглядала так:

Проте все могло скластися інакше – Ред Булл точно втратив шанс на перемогу, навіть будучи лише другою силою на цьому етапі. На 46-му колі перевага Макса над Норрісом становила 21 секунду, тоді як втрата часу на піт-стопі в Австралії зазвичай не перевищує 13 секунд. До того ж Ландо додатково втратив час позаду напарника Макса – Ліама Лоусона, який на той момент ще не потрапив в аварію.

Навіть попри те, що команда заявила: «Навіть якби Макс зупинився тоді, нічого б не змінилося», цифри свідчать про протилежне. Принаймні, шанс на перемогу в Ред Булл був.

Рестарт і фінальний відрізок

Тут могло скластися хибне враження про швидкість Ред Булл. Як зазначалося раніше, Ландо Норріс отримав пошкодження днища під час інциденту на 44-му колі, проте навіть із цим він відігравав у Макса по секунді за два кола.

Інтригу створила помилка в 6-му повороті на 55-му колі – пілот Макларен втратив швидкість на розгоні перед довгою прямою, що дозволило Ферстаппену наблизитися до нього в зону ДРС. Завдяки цьому Макс зміг утриматися поруч, і на фініші відставання між першим і другим місцем склало всього 0,8 секунди.

Провал Феррарі

У суботу не найкращий темп у кваліфікації пояснювався тим, що баланс машини змінився через перепад температур із суботи на неділю. Крім того, команда, ймовірно, зробила вибір на користь дощових налаштувань, пожертвувавши кваліфікаційною швидкістю. Проте або ця теорія далека від правди, або ж стратегія просто не спрацювала.

Якщо невдачі Льюїса Гамілтона можна пояснити адаптацією до нової техніки, зміною команди та комунікацією з інженером, яка ще далека від ідеалу, то результати Шарля Леклера є, як мінімум, реальним показником темпу машини, який поки що залишає бажати кращого.

До того ж, як уже згадувалося вище, команда повністю провалила гонку через помилкову стратегію, хоча могла претендувати на дещо кращий результат.

Аутсайери

Заубер заробив вкрай важливі 6 очок на першому етапі завдяки нехай і не найкращому, але стабільному темпу Ніко Гюлькенберга та правильній стратегії. Це вже більше, ніж команда набрала за весь минулий сезон.

Більше того, наразі Заубер випереджає в заліку навіть Феррарі. Звісно, шанси на збереження цієї переваги на дистанції всього сезону мінімальні, але старт однозначно вдався.

Ґабріел Бортолето також відзначився чудовою кваліфікацією, максимально використавши потенціал машини. Він випередив не лише свого напарника, а й Кімі Антонеллі на Мерседесі. Щодо аварії в гонці, то тут пілота не варто звинувачувати – помилялися всі, і ті, для кого це була 400-та гонка, і ті, хто лише дебютував. Тож можна впевнено сказати, що для бразильця перший вікенд у Формулі-1 пройшов доволі вдало.

Альпін провела посередній вікенд, можливо, навіть трохи гірший за очікуваний. П’єр Гаслі постійно перебував у боротьбі за очки, але в підсумку фінішував лише 11-м. Найбільше запам’ятався його момент, коли він вивіз гравій на траєкторію, що згодом призвело до аварії Фернандо Алонсо.

Джек Дуен, як і багато інших, припустився помилок, але в його випадку ситуація значно критичніша – Франко Колапінто вже «однією ногою» у його боліді. Також варто зазначити, що в тому ж місці, де розбив машину Дуен, занесло і Кімі Антонеллі, але італійцю пощастило більше.

Хаас повністю провалив вікенд. Спочатку – технічні проблеми та аварії в практиках, потім – жахлива кваліфікація і така ж невдала гонка з незрозумілими рішеннями команди. Крім того, якщо порівнювати кваліфікаційний темп із минулим сезоном, то Хаас зробив найменший прогрес серед усіх – лише 0,280 секунди.

Окремо варто відзначити Олівера Бірмана, який, попри те, що проїхав усього 14 кіл у всіх практиках і не зміг взяти участь у кваліфікації, мав темп майже на пів секунди кращий, ніж досвідчений Естебан Окон. Це, звісно, викликає певні запитання до француза.

Темп всіх команд та пілотів на Гран-прі Австралії

Таблиця середніх темпів за підсумками Гран-прі виглядає доволі показово, відображаючи силу Макларена та Макса Ферстаппена, а також відставання решти команд.

Макларен - 1:29.79 (Норріс) Британець лідирував більшу частину гонки, демонструючи стабільний темп. В окремі моменти Оскар Піастрі був швидшим, але навіть до свого вильоту австралієць поступався Норрісу в середньому на 0.43 секунди з кола. Основну частину дистанції Ландо тримав перевагу в 0.2–0.3 секунди з кола.

Ред Булл - 1:30.41 (Ферстаппен) Нідерландець залишався конкурентним, проте не мав швидкості для боротьби за перемогу. Напарник Ліам Лоусон перед сходом поступався йому 1.8–2.1 секунди з кола, що підтверджує значний розрив між гонщиками.

Мерседес - 1:31.07 (Расселл) Расселл провів стабільну гонку, що принесло подіум – швидше за все, це був максимум для нього. Кімі Антонеллі з урахуванням свого прориву показав середній темп 1:31.52, що доволі гідний результат для новачка.

Феррарі - 1:31.58 (Леклер) Команда не мала достатньої швидкості для боротьби з Мерседесом. Льюїс Гамілтон, який ще адаптується до нового боліда, поступався Леклеру 0.39 секунди з кола (1:31.97). Карлос Сайнс зійшов на перших колах, тому його дані відсутні.

Вільямс - 1:31.65 (Албон) Тайський пілот витиснув максимум із боліда, показуючи, що Вільямс може боротися за очки.

Рейсінг Буллз - 1:31.95 (Цунода) Команда могла претендувати на кращий результат, якби не стратегічні помилки. Ісак Аджар вибув ще на прогрівочному колі.

Альпін - 1:32.04 (Гаслі) Француз боровся за місця в топ-10, але цього разу не дістався очок. Джек Дуен зійшов на ранньому етапі гонки.

Астон Мартін - 1:32.13 (Стролл) Команда втратила шанс на хороший фініш після сходу Фернандо Алонсо.

Заубер - 1:32.33 (Гюлькенберг) Німець показав стабільний темп, принісши команді перші очки сезону. Ґабріель Бортолето мав схожий темп до моменту сходу.

Хаас - 1:32.83 (Бірман) Новачок Олівер Бірман виглядав набагато впевненіше за Естебана Окона, випереджаючи напарника на 0.45 секунди з кола – справжня прірва між гонщиками.

Висновок

Гран-прі Австралії традиційно не є повноцінним індикатором силового балансу в пелотоні, тож справжню картину покажуть наступні етапи.

У Китаї траса з довгими прямими та швидкісними поворотами стане ключовим випробуванням для ефективності аеродинаміки болідів.

Ще більшим тестом стане Сузука, де перевірятиметься не лише аеродинаміка, а й загальна якість шасі. Якщо Макларен залишиться конкурентоспроможним і в Японії, це підтвердить їхню боротьбу за титул. Чи стане це початком нової ери для британської команди, чи найближчі переслідувачі Ред Булл знову візьмуть контроль над чемпіонатом – відповідь дадуть найближчі гонки.


джерело
noteyu

Блоги F1-UA формули 1
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
Великобританія 04.07.25 00 01 35
Найближчі перегони
практика 1
04 липня 14:30 - 16:00
практика 2
04 липня 18:00 - 19:30
практика 3
05 липня 13:30 - 14:30
кваліфікація
05 липня 17:00
ПЕРЕГОНИ
06 липня 17:00
найближчі гран-прі
25 - 27 липня 2025
Гран-Прі Бельгії Місцезнаходження: Спа, довжина траси 7004 м, дистанція Гран-Прі 308.052 км

01 - 03 серпня 2025
Гран-Прі Угорщини Місцезнаходження: Будапешт, довжина траси 4381 м, дистанція Гран-Прі 306.630 км

29 - 31 серпня 2025
Гран-Прі Голандії Місцезнаходження: Амстердам, довжина траси 4252 м, дистанція Гран-Прі 306.144 км

Календар 2025
Останні новини

Команду Ф1 намагається викупити екс-керівник. Отмар Сафнауер має бажання стати власником команди Альпін у Формулі-1

Екскерівник команди Формули-1 має намір купити свій колишній колектив Отмар Сафнауер спробує придбати Альпін

Ферстаппен розчарований п'ятницею на Гран-прі Великої Британії Чинний чемпіон незадоволений болідом у перший день вікенду

Тото Вольфф: Чим холодніше буде під час гонки в Британії, тим для нас краще Керівник Mercedes сподівається на успіх

Юкі Цунода: Відчуваю себе все більш впевнено за кермом Red Bull Пілот Red Bull залишається оптимістом

Глас народу
Президент Феррарі часів Шумахера сенсаційно очолив компанію-конкурента
Оце так поворот, щось тривожно за рейсінг маків. Сподіваюсь дідусь не буде напружувати цінними порадами рейсерів.

28.06.2025 08:45YPV

Шумахер назвав, хто має очолити Феррарі у Формулі-1
Зайдль-шмайдль. У маках він чогось досяг?

21.06.2025 11:57noteyu

Топ-команда Формули-1 може змінити керівника
скільки титулів команда виграла з ним на чолі

07.06.2025 00:25helmut

Топ-команда Формули-1 може змінити керівника
о, знайшли цапа відбувайла 

07.06.2025 00:24helmut

Макларен оформив перший дубль у цьому столітті на Гран-прі Іспанії, оштрафований Ферстаппен опинився поза подіумом
Якби Алонсо не поїхав би на останній піт-стоп то за якісь три кола Бортолето його пройшов би.Просто шалена гонка від Заубер.Халк просто топ

01.06.2025 23:12Deco20u11

Пілот Мерседеса: «Не знаю, що в голові у Ферстаппена»
Дивний трюк від Макса.В нього Лоусон вселився чи що?

01.06.2025 23:06Deco20u11

Мік Шумахер може замінити Колапінто в Alpine
Нетерплячка в них. поп-стайл.

31.05.2025 12:09noteyu

Мік Шумахер може замінити Колапінто в Alpine
Це вже на жарт схоже.Лоусону 2 гонки дали,Дуену  і Колапінто вже міняють????

29.05.2025 23:58Deco20u11

Александер Албон: Знаю, що ми влаштували погане шоу і розлютили кількох пілотів позаду
Зате тут була продемонстрована чудова командна робота

26.05.2025 12:44Deco20u11

Нове правило не допомогло: Норріс виграв типовий Гран-прі Монако
Бортолето потрібно ставити пам'ятник 

26.05.2025 00:36Deco20u11

Олівер Берман: Не знаю, чому моє коло у кваліфікації не зарахували
"проклацали клювами" стюарди у суддівській кімнаті, хоча в них є всі дані хто де перебуває просто на момент натискання кнопки...

18.05.2025 10:54noteyu

Експілот Ред Булл прибув у Маямі для підписання контракту з Каділлак
А Лоусона вже зараз на Рейсінг буллз їде майже на рівні Цуноди

16.05.2025 16:17Deco20u11

Як справи?
  • Дима:   Зате Норіса класно покарали за минуле зіткнення — в Австрії випустили Піастрі в трафік і дали перемогти.
    30.06.25 05:55
  • noteyu:   Триндець Сайнсу болід підготували! І ще й прогрівочне коло проїхатись на заблокованих гальмах — фейспалм!
    29.06.25 16:15
  • noteyu:   шо за стратеги такі?
    16.06.25 11:54
  • Дима:   А ці стратеги ферарі досі з нами в одній кімнаті?
    Не розумію Норріса, де він побачив можливість.
    Ну і Рассел, виявляється, ниций.

    15.06.25 22:36
  • noteyu:   Провайдер сьогодні затіяв переїзд у новий дата-центр, тому є певні тимчасові негаразди з нейм-серверами. Соррі за незручності.
    14.06.25 14:51
  • noteyu:   Піастрі летить до свого першого титулу. А Леклеру конкретно підфартило з автомобілем безпеки та хардом у Ферстаппена.
    01.06.25 17:43
  • Дима:   А ні, стоп, в Леклера здається шин не було на останній піт ))
    19.05.25 05:54
  • noteyu:   Так, жеребці не облажались сьогодні. Зате, як облажались Астон Мартін!
    18.05.25 17:48
  • Дима:   Вперше за довгий час червоні не налажали зі стратегією, хоча для цього особливо й можливостей не було.
    18.05.25 17:40
  • Дима:   Шок. Особливо після чітерського двигуна, жодної фішки з якого, схоже, не почерпнули та після швидкого попереднього сезону. Регламент не змінився, але червоні вкотре просрали щось.
    17.05.25 22:10
  • noteyu:   Ще парочка таких вікендів і Вассьор може стати безробітним.
    17.05.25 18:21
  • noteyu:   Все може бути )
    07.05.25 11:58
  • Дима:   Мова не про це, судячи з усього вони навіть боялись звернутись до Шарля з цим.
    06.05.25 18:08
  • noteyu:   Або там була суцільна лайка :):):)
    06.05.25 11:43
  • Дима:   Судячи з того, що пускала в ефір фіа, то команда декілька кіл ніяких вказівок не давала Шарлю.
    05.05.25 18:16
  • noteyu:   Шарль — ще той «фрукт»
    05.05.25 12:15
  • Дима:   Норріс це п… ц, мало того, що провалив старт, так ще й ніяк не міг Макса пройти.
    І яке ж Феррарі дно: вгробили Хему м'які шини — Леклеру сказали пропустити тоді, коли він і так його вже обганяв. Хоча в ситуації навпаки — проблем не виникало.
    05.05.25 06:55
  • noteyu:   Леклер на колі виїзду з боксів перед спринтом на ГП Майамі — це жах!
    03.05.25 19:23
  • noteyu:   Леклер на мідіумі — це було щось! Красава!
    20.04.25 21:49
  • Дима:   Я дуже здивуюсь якщо Норріс колись виграє титул — 2 рази підряд обганяти в останньому повороті та давати Гамільтону відіграти позицію на стартовій прямій, і змінити тактику лише після втручання інженера.
    20.04.25 20:32
  • noteyu:   Це як ставити діагноз телефоном.
    Щось пішло не так )))
    Але, врешті, все ж вийшло!
    19.04.25 23:17
  • Дима:   Якщо подивитись Ф1 декілька років тому було секундадві, в драг-рейсі(ага, заїзд на 5 — 6 км) це хоча б якось можна було помітити оком, то зараз ні. Якісь хаас чи вільямс вважаються аутсайдерами, але це, мляха, не так.
    Я поки знайшов ту пошту в тисячах повідомлень, то лист прийшов. Але не розумію, чому мій пароль не пройшов(Бо в мене один на безліч сайтів, крім банків).
    19.04.25 22:04
  • noteyu:   З поверненням Діма! =))
    З імейлами останнім часом така паранойя — цензурних слів не вистачає (прям, як у тебе стосовно тисячних :D:D:D)
    Наступного разу пиши мені на імейл, якщо не отримаєш лист з відновленням.
    19.04.25 21:58
  • Дима:   Якщо написати культурно, то я шокований, але в голові інші фрази.
    Просто коли кажуть 315 тисячних перевага, то число звучить значне. І вже 13 років використовую в професійній діяльності ті ж самі числа після коми, але відносно мм. Чи може це тому що Ф1 дивлюсь з 7 років і все це дуже звично?
    19.04.25 21:24
  • Дима:   Я не знаю. можливо це алкоголь(всього лиш вермут 14%), але до мене тільки шо дійшло — ми дивимся на мінімум 15 однакових болідів(Q2 всі були в 1,1 с), а в Q1 1 та 2 місця на 6,1 км розділяє сота доля секунди. Якби ці 15 їхали паралельно, то без фотофінішу переможця не виявиш. І мені знову гугл пароль не хтів слати, лише через пару місяців.
    19.04.25 21:20
  • noteyu:   Норріс не може без Ферстаппена поряд.
    12.04.25 20:51
  • noteyu:   Макс перевершив можливості боліду. Таку майстерність демонстрували на моїй пам'яті лише Сенна та Міхаель Шумахер.
    05.04.25 10:46
  • noteyu:   На першому та другому ряду завтра може бути спекотно на старті спринту.
    21.03.25 11:58
  • noteyu:   Угу, Маки у «вищій лізі» поки що.
    19.03.25 11:48
  • Andrey:   Поки що McLaren на висоті. Але гадаю у цьому сезоні буде багато інтриги!!!
    18.03.25 20:38
  • noteyu:   На цьому тижні перший ГП! Інтрига зростає ))
    10.03.25 11:34
  • noteyu:   Навзаєм Andrey! Сезон повинен бути цікавим ))
    28.02.25 13:22
  • Andrey:   Вітаю Всіх зі Стартом нового сезону і першим днем тесту
    28.02.25 11:50
  • noteyu:   Вітання вболівальникам Формули 1 з Новим Роком та прийдешнім сезоном!
    31.12.24 12:04
  • noteyu:   Спіткала сувора невдача. Сервер впав разом з актуальним бекапом. Відновлення забере якийсь час.
    15.12.24 18:53
  • noteyu:   Форза Феррарі! Красави, спрацювали шикарно!
    01.09.24 17:53
  • Дима:   А шо сталось? Мерседес Гамільтона старої специфікації раптом найшвидший(поки) болід в Бельгії.
    28.07.24 16:16
  • noteyu:   Так не до Оскара питання, а до командного містку. Перекинули свою відповідальність на пілота та поставили перед моральною дилемою. А самі чистенькі.
    21.07.24 21:24
  • Дима:   Та й хіба Маки не Оскара підставили?
    21.07.24 19:01
  • Дима:   Та він сам підставився на старті, нема чого на команду спирати.
    21.07.24 18:58

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК

McLaren
McLaren
(417.0)
 8 7
Ferrari
Ferrari
(210.0)
Mercedes
Mercedes
(209.0)
 1 3
Red Bull
Red Bull
(162.0)
 2 1
Williams
Williams
(55.0)
Racing Bulls
Haas
Haas
(29.0)
Aston Martin
Kick Sauber
Alpine
Alpine
(11.0)
Всі команди

Вартові сайту

noteyu
noteyu Чемпион
lexbog
lexbog Новичок

Активні користувачі

Дима
Дима Чемпион
noteyu
noteyu Чемпион
Kotygoroshko
Kotygoroshko Новичок
Aliaze
Aliaze Тестер симулятора
Dmytro_UKR
Dmytro_UKR Новичок
Vj54
Vj54 Допущенный на Пит-лейн
Anneta
Anneta Тест пилот
Всі користувачі